Największy z nowo otwartych sklepów Spar działa w galerii handlowej Quick Park Mysłowice.
Wtorek
06.03.2018
Spar otworzył trzy sklepy jednego dnia. Każdy w innym województwie.
 

Małopolski Zabierzów, świętokrzyski Bławatków i śląskie Mysłowice – do tych trzech miejscowości zawitał właśnie koncept handlowy Spar. Największy z nowo otwartych sklepów działa w galerii handlowej Quick Park Mysłowice, w której Spar jest operatorem spożywczym. Quick Park to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w tym mieście. Na powierzchni najmu przekraczającej 13 tys. m2 działa ok. 45 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Centrum handlowe oferuje klientom bezpłatny parking na 400 samochodów.

Mysłowicki Spar ma powierzchnię sprzedażową 890 m2. W ofercie sklepu oprócz tradycyjnego asortymentu spożywczego znalazło się wypiekane na miejscu pieczywo, serwis garmażeryjny oraz świeże ryby. Franczyzobiorca placówki wyodrębnił w sklepie specjalną powierzchnię, tzw. strefę dziecięcą, umożliwiającą dokonanie w jednym miejscu zakupu produktów pielęgnacyjnych, żywnościowych czy zabawek dla najmłodszych. Spar w Quick Parku czynny jest 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-21.00, natomiast w niedziele 9.00-20.00.

Spar w Zabierzowie działa w formacie supermarketowym i ma powierzchnię 270 m2. Placówka w Bławatkowie otwarta została natomiast w modelu Express, w lokalu o powierzchni 178 m2.

Minimalna kwota inwestycji w sklep Spar oraz opłaty licencyjne ustalane są indywidualnie z poszczególnymi franczyzobiorcami. Są one zależne od formatu powierzchniowego, na jaki zdecyduje się partner. Franczyzodawca wymaga od kandydatów doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, choć niekoniecznie w branży FMCG. Potencjalny franczyzobiorca powinien też dysponować lokalem od 120 do 2,5 tys.m2.

Operator Spar zapewnia pomoc w tworzeniu wizualizacji wewnętrznej i zewnętrznej sklepu, a także doradztwo podczas regularnych wizyt w sklepie. Franczyzobiorcy korzystają z gazetek promocyjnych oraz programów lojalnościowych, uzyskują również dostęp do szkoleń oraz systemu komputerowego.

Holenderska sieć Spar jest obecna w 44 krajach i liczy ponad 13 tys. sklepów. W Polsce jej rozwojem od 2010 roku zarządza Grupa Kapitałowa Bać-Pol.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.