Joanna Babiło, franczyzobiorczyni Tax Care / "Od początku współpracy z Tax Care niemal potroiłam liczbę klientów. Obsługuję już nie tylko samozatrudnionych, lecz także kilka spółek, spółdzielni i stowarzyszeń. To poziom nieosiągalny dla większości biur rachunkowych z mojego miasta."
Poniedziałek
02.04.2018
– Dzięki franczyzie przeszłam do wyższej ligi i awansowałam we własnej firmie – mówi Joanna Babiło, franczyzobiorczyni Tax Care z Gryfic.
 

Pracowała sześć lat w bankowości, trzy lata w administracji państwowej i jeszcze kilka lat w urzędzie skarbowym. Z branżą księgową związana jest od 2014 roku, jednak była to działalność na niewielką skalę i prowadzona w domu. Jak wspomina, jej biuro rachunkowe było jak większość biur w małych miastach – słabo zinformatyzowane, z bardzo ograniczonym zakresem usług i niewielką skłonnością do reprezentowania klienta w kontaktach z administracjach państwową. Brakowało mu rozmachu. – Kiedyś zadzwonił do mnie sprzedawca z Idea Banku z ofertą kredytową – wspomina Joanna Babiło. – W czasie rozmowy powiedziałam, że prowadzę biuro rachunkowe i wówczas zaproponował mi kontakt z przedstawicielem Tax Care. Pomyślałam – spróbujmy.

Małymi krokami do franczyzy

Do współpracy przekonała ją możliwość prowadzenia działalności pod własnym nazwiskiem, jednocześnie przy profesjonalnym wsparciu centrali. Poza tym szukała dla siebie stabilnego i pewnego biznesu, na który będzie miała duży wpływ. Na początek postanowiła jednak nawiązać współpracę partnerską.
Przez kilka pierwszych miesięcy pracowałam z domu, ale już na narzędziach Tax Care – wspomina Joanna Babiło. – Po trzech miesiącach zdecydowałam się pogłębić tę współpracę i weszłam w pełną franczyzę Tax Care.
Wówczas rozpoczęła poszukiwania lokalu na biuro. Tax Care preferuje lokale w centrum miasta o powierzchni co najmniej 30 m2, najlepiej usytuowane na partnerze. Po akceptacji lokalu przez centralę, Joanna Babiło mogła przystąpić do prac remontowych. Adaptacja według standardów franczyzodawcy to przede wszystkim pomalowanie ścian na biało, wykonanie podwieszanego sufitu i położenie wykładziny. Ostatni element to zapewnienie łącza internetowego. Według szacunków Tax Care, remont powinien zmieścić się w kwocie ok. 7 tys. zł. Joanna Babiło mówi, że w jej przypadku to się udało. Urządzenie i wyposażenie placówki leży już bowiem w gestii franczyzodawcy. Tax Care dostarcza biurka, krzesła, fotele, stolik oraz wykonuje pełen branding lokalów franczyzobiorców. Zapewnia również komputery, telefon, drukarki oraz systemy informatyczne. Ponieważ biuro Joanny Babiło miało prowadzić pełne księgi handlowe, Tax Care dostarczył jej również specjalny system oraz serwery do przechowywania i zabezpieczenia danych. Wartość całego wyposażenia placówki centrala Tax Care szacuje na 34 tys. zł.

Rachunkowość level pro

Biuro Joanny Babiło ruszyło 4 sierpnia 2017 roku. Uważa, że współpraca z Tax Care pozwoliła jej wejść na wyższy poziom księgowego biznesu. Ciągle bardzo wiele od niej zależy, ale działa pod rozpoznawalną marką i zawsze ma do dyspozycji najnowsze narzędzia do obsługi klientów. Biuro franczyzobiorczyni ma jedno stanowisko do obsługi klientów i oferuje trzy zakresy usług: książkę przychodów i rozchodów, pełne księgi oraz pakiet kadr i płac. Jako franczyzobiorczyni może korzystać z systemu do uproszczonej księgowości, systemu kadrowo-płacowego i pełnej księgowości. Tax Care zapewnia jej również szerokie wsparcie merytoryczne, dostęp do bezpłatnych szkoleń z PIT, CIT, VAT czy akcyzy oraz szkoleń sprzedażowych. Do dyspozycji franczyzobiorczyni są także doradcy podatkowi i prawnicy.
To są rozwiązania systemowe z górnej półki, ułatwiają mi pracę i oszczędzają czas – stwierdza Joanna Babiło. – Lepiej rozpoznaję potrzeby klientów, mam też znacznie szersze kompetencje doradcze w dziedzinie optymalizacji podatków oraz produktów finansowych, które proponuję klientom.
Elementem szczególnie cenionym przez Joannę Babiło jest usługa pełnego wsparcia informatycznego, nie tylko w zakresie systemu księgowego, lecz także całego ekosystemu IT w biurze.
Dla biura rachunkowego, które dziś jest w pełni zinformatyzowane, to niewyobrażalna pomoc – mówi Joanna Babiło. – Cokolwiek się dzieje z komputerem, drukarką czy jakimkolwiek programem, mogę zadzwonić i otrzymuję natychmiastowe wsparcie. Informatycy Tax Care zdalnie łączą się z moim komputerem i zwykle po kilkunastu minutach mam problem z głowy. Aktualizacja oprogramowania to również nie moje zmartwienie –wszystkim zajmuje się Tax Care.

Po niespełna roku działalności Joanna Babiło mówi, że wejście we franczyzę było dobrą decyzją.
Od początku współpracy niemal potroiłam liczbę klientów. Obsługuję już nie tylko samozatrudnionych, lecz także kilka spółek, spółdzielni i stowarzyszeń. To poziom nieosiągalny dla większości biur rachunkowych z mojego miasta. Mam więc przewagę konkurencyjną, którą zamierzam wykorzystać.


Lokal na biuro / Tax Care preferuje lokale w centrum miasta o powierzchni co najmniej 30 m2, najlepiej usytuowane na partnerze.
Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Fakturowa rewolucja /06.03.2018

Grupa Idea Bank ma jasny cel: chce wyeliminować papierowe faktury z życia gospodarczego w Polsce. I wie, jak go osiągnąć.

Sprawdzone pomysły na firmę w zasięgu ręki /28.10.2017

15. Targi Franczyza za nami. Po nich czas na katowickie targi Pomysł na firmę. Ich kolejna edycja już wiosną.

POPULARNE NA FORUM

Zabezpieczenie BHP na magazynie

A myśleliście już o innych kwestiach, jak na przykład taśmy antypoślizgowe? To są również bardzo ważne elementy. Polecam zajrzeć na stronę...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
znaki bhp

Najpierw trzeba ten magazyn odpowiednio urządzić. Mam na myśli chociażby kwestie związane z BHP. Znaki i różne inne oznaczenia - to podstawa. Dlatego polecam Wam rzucić...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.08.2018
Firma bankrutuje - co robić?

A może sprzedaj firmę ? Wyceń ją w firmie, ja akurat korzystałam z https://www.blueoak.pl/uslugi/wyceny_przedsiebiorstw i może to załata trochę twoją dziurę budżetową

46 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Firma bankrutuje - co robić?

Jak firma bankrutuje to koniecznie musisz złożyć wniosek o upadłość. w Innym wypadku możesz ponosić odpowiedzialność odszkodowawczą wobec wierzycieli, a nawet...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Jak radzić sobie z ochroną danych osobowych w firmie?

This really interesting post. Thanks for sharing! Visit https://spotify-webplayer.com to create spotify web player account.

16 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Serdecznie polecam znaną mi osobiście kancelarię prawną. Usługi są profesjonalne, osoba, która ją prowadzi, jest godna zaufania. Przyjmuje wiele spraw wszelkiego typu,...

81 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018
księgowość internetowa

Mój znajomy korzysta z usług firmy tax experts. Oferuje ona tanią księgowość dla małych firm, doradztwo podatkowe i biznesowe. Myślę, że warto zapoznać się z ich...

3 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Masz dłużnika? Nie czekaj na komornika!

http://franchising.pl/forum/3734/masz-dluznika-nie-czekaj-komornika/

2 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2018