Joanna Babiło, franczyzobiorczyni Tax Care / "Od początku współpracy z Tax Care niemal potroiłam liczbę klientów. Obsługuję już nie tylko samozatrudnionych, lecz także kilka spółek, spółdzielni i stowarzyszeń. To poziom nieosiągalny dla większości biur rachunkowych z mojego miasta."
Poniedziałek
02.04.2018
– Dzięki franczyzie przeszłam do wyższej ligi i awansowałam we własnej firmie – mówi Joanna Babiło, franczyzobiorczyni Tax Care z Gryfic.
 

Pracowała sześć lat w bankowości, trzy lata w administracji państwowej i jeszcze kilka lat w urzędzie skarbowym. Z branżą księgową związana jest od 2014 roku, jednak była to działalność na niewielką skalę i prowadzona w domu. Jak wspomina, jej biuro rachunkowe było jak większość biur w małych miastach – słabo zinformatyzowane, z bardzo ograniczonym zakresem usług i niewielką skłonnością do reprezentowania klienta w kontaktach z administracjach państwową. Brakowało mu rozmachu. – Kiedyś zadzwonił do mnie sprzedawca z Idea Banku z ofertą kredytową – wspomina Joanna Babiło. – W czasie rozmowy powiedziałam, że prowadzę biuro rachunkowe i wówczas zaproponował mi kontakt z przedstawicielem Tax Care. Pomyślałam – spróbujmy.

Małymi krokami do franczyzy

Do współpracy przekonała ją możliwość prowadzenia działalności pod własnym nazwiskiem, jednocześnie przy profesjonalnym wsparciu centrali. Poza tym szukała dla siebie stabilnego i pewnego biznesu, na który będzie miała duży wpływ. Na początek postanowiła jednak nawiązać współpracę partnerską.
Przez kilka pierwszych miesięcy pracowałam z domu, ale już na narzędziach Tax Care – wspomina Joanna Babiło. – Po trzech miesiącach zdecydowałam się pogłębić tę współpracę i weszłam w pełną franczyzę Tax Care.
Wówczas rozpoczęła poszukiwania lokalu na biuro. Tax Care preferuje lokale w centrum miasta o powierzchni co najmniej 30 m2, najlepiej usytuowane na partnerze. Po akceptacji lokalu przez centralę, Joanna Babiło mogła przystąpić do prac remontowych. Adaptacja według standardów franczyzodawcy to przede wszystkim pomalowanie ścian na biało, wykonanie podwieszanego sufitu i położenie wykładziny. Ostatni element to zapewnienie łącza internetowego. Według szacunków Tax Care, remont powinien zmieścić się w kwocie ok. 7 tys. zł. Joanna Babiło mówi, że w jej przypadku to się udało. Urządzenie i wyposażenie placówki leży już bowiem w gestii franczyzodawcy. Tax Care dostarcza biurka, krzesła, fotele, stolik oraz wykonuje pełen branding lokalów franczyzobiorców. Zapewnia również komputery, telefon, drukarki oraz systemy informatyczne. Ponieważ biuro Joanny Babiło miało prowadzić pełne księgi handlowe, Tax Care dostarczył jej również specjalny system oraz serwery do przechowywania i zabezpieczenia danych. Wartość całego wyposażenia placówki centrala Tax Care szacuje na 34 tys. zł.

Rachunkowość level pro

Biuro Joanny Babiło ruszyło 4 sierpnia 2017 roku. Uważa, że współpraca z Tax Care pozwoliła jej wejść na wyższy poziom księgowego biznesu. Ciągle bardzo wiele od niej zależy, ale działa pod rozpoznawalną marką i zawsze ma do dyspozycji najnowsze narzędzia do obsługi klientów. Biuro franczyzobiorczyni ma jedno stanowisko do obsługi klientów i oferuje trzy zakresy usług: książkę przychodów i rozchodów, pełne księgi oraz pakiet kadr i płac. Jako franczyzobiorczyni może korzystać z systemu do uproszczonej księgowości, systemu kadrowo-płacowego i pełnej księgowości. Tax Care zapewnia jej również szerokie wsparcie merytoryczne, dostęp do bezpłatnych szkoleń z PIT, CIT, VAT czy akcyzy oraz szkoleń sprzedażowych. Do dyspozycji franczyzobiorczyni są także doradcy podatkowi i prawnicy.
To są rozwiązania systemowe z górnej półki, ułatwiają mi pracę i oszczędzają czas – stwierdza Joanna Babiło. – Lepiej rozpoznaję potrzeby klientów, mam też znacznie szersze kompetencje doradcze w dziedzinie optymalizacji podatków oraz produktów finansowych, które proponuję klientom.
Elementem szczególnie cenionym przez Joannę Babiło jest usługa pełnego wsparcia informatycznego, nie tylko w zakresie systemu księgowego, lecz także całego ekosystemu IT w biurze.
Dla biura rachunkowego, które dziś jest w pełni zinformatyzowane, to niewyobrażalna pomoc – mówi Joanna Babiło. – Cokolwiek się dzieje z komputerem, drukarką czy jakimkolwiek programem, mogę zadzwonić i otrzymuję natychmiastowe wsparcie. Informatycy Tax Care zdalnie łączą się z moim komputerem i zwykle po kilkunastu minutach mam problem z głowy. Aktualizacja oprogramowania to również nie moje zmartwienie –wszystkim zajmuje się Tax Care.

Po niespełna roku działalności Joanna Babiło mówi, że wejście we franczyzę było dobrą decyzją.
Od początku współpracy niemal potroiłam liczbę klientów. Obsługuję już nie tylko samozatrudnionych, lecz także kilka spółek, spółdzielni i stowarzyszeń. To poziom nieosiągalny dla większości biur rachunkowych z mojego miasta. Mam więc przewagę konkurencyjną, którą zamierzam wykorzystać.


Lokal na biuro / Tax Care preferuje lokale w centrum miasta o powierzchni co najmniej 30 m2, najlepiej usytuowane na partnerze.
Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Wybierz pomysł. Zacznij działać /20.10.2018

Przez trzy dni targów, na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy gości wybierało pomysły na własny biznes.

Jak zbudować swoją firmę /01.10.2018

Jak zamienić franczyzę w złotodajny interes? Nie wystarczy zapłacić za liencję i czekać aż stan konta zacznie rosnąć. Przedstawiamy pomysły na biznes we franczyzie i nie tylko! W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Poprzeczka w górę /05.07.2018

Tax Care chce podnosić standardy na rynku usług księgowych. Dzięki temu lokalne biura rachunkowe, które wejdą we franczyzę, mają być bardziej innowacyjne i otwarte na klientów.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Przywrócenie do pracy - kodeks pracy

Ciekawe informacje na temat kodeksu pracy znajdziesz na roedl.net. Zdecydowanie warto znać swoje prawa i obowiązki, warto zapoznać się też z możliwą ilością nadgodzin...

9 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Jeśli ktoś potrzebuje pracowników do firmy, służymy pomocą: http://www.legalizacjapobytuipracy.pl/

48 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zabezpieczenie BHP na magazynie

W zakładzie pracy potrzebne są różne zabezpieczenia bhp, również taśmy antypoślizgowe. Robiąc szkolenia bhp, można się dowiedzieć o takich rzeczach.

3 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
System jakości ISO 13485

Cześć, rozważam pozyskanie certyfikatu ISO 13485. Zastanawiam się nad firmą, która pomoże mi ten cel osiągnąć. Stąd moje pytaniem, czy korzystaliście może z usług...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

11 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Ja z polecenia korzystałam z https://adwokatbartoszewicz.pl/ i mogę szczerze polecić. Bardzo sympatyczna i kontaktowa osoba.

48 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Biuro rachunkowe: Księgi idą do lamusa

Jeśli chodzi oprowadzenie własnej firmy, księgowość i wszelkie rozliczenia to ja ze swojej strony mogę polecić księgowość online -...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018