Popularne w Japonii / Krajem, w którym maszyny vendingowe cieszą się zdecydowanie największą popularnością, jest Japonia. Jedna maszyna vendingowa przypada tam na 23 osoby a ich całkowitą liczbę szacuje się na 5,4 mln.
Poniedziałek
09.04.2018
Polacy nie są przyzwyczajeni do korzystania z maszyn vendingowych. Właściciel marki Pharmashop24 chce to zmienić. Pomoże mu w tym specyficzny asortyment.
 

Nowelizacja prawa farmaceutycznego poważnie ograniczyła dalszy rozwój biznesu franczyzowego w branży aptecznej. Przedsiębiorcom, którzy mimo tego chcieliby spróbować swoich sił w handlu wyrobami farmaceutycznymi, wychodzi naprzeciw Pharmashop24. Automaty vendingowe z asortymentem drogeryjnym i farmaceutycznym włoskiego producenta trafiły już m.in. do Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, RPA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Na całym świecie działa ich ponad 1,7 tys., a ich operator szykuje się do wejścia na rynek polski.

Jak tłumaczy Natalia Tylisz, właścicielka PharmaShop24 Polska, automaty spełniają wszelkie wymogi do przechowywania sprzedawanych produktów, toteż poza sanepidem nie potrzeba do ich instalacji żadnych zgód.
– Trzeba jednak podkreślić, że zgodnie z polskim prawem nie można w automatach sprzedawać leków. Ale de facto większość sprzedawanych produktów w aptekach i internecie to jednak suplementy diety – mówi franczyzodawczyni.

I taki właśnie asortyment klienci znajdą w automatach PharmaShop24. Dodatkowo kupią w nich tzw. produkty wstydliwe (jak np. prezerwatywy), na których zakup nie każdy zdecyduje się w aptece czy sklepie.

Franczyzobiorca Pharmashop24 może ograniczyć się do sprzedaży produktów, ale też pójść o krok dalej i zostać wyłącznym przedstawicielem marki na danym terenie.
– W pierwszym wariancie właściciel zarabia na samej sprzedaży produktów (marże na produktach kształtują się od 6 zł do nawet 36 zł, jest to wielokrotnie więcej niż na napojach i innych produktach). W drugim przypadku franczyzobiorca otrzymuje na wyłączność wskazany w umowie teren i staje się odpowiedzialny za sprzedaż automatów na swoim rynku – tłumaczy Natali Tylisz. – Tutaj oprócz dochodów ze sprzedaży produktów może dodatkowo zarobić nawet do 8 tys. zł za sprzedaż automatu. Ponadto naszemu wyłącznemu przedstawicielowi oferujemy dodatkowe bonusy za sprzedaż odpowiedniej liczby automatów.

Automaty Pharmashop24 pozwalają franczyzobiorcom dowolnie konfigurować przestrzeń wewnątrz, a także zdalnie monitorować stany produktów.
– Funkcje bezpieczeństwa automatów vendingowych Pharmashop24, m.in. telemetria, zdalny monitoring i konfiguracja (stały dostęp przez internet) i wiele innych pozwalają każdemu przedsiębiorcy uruchomić dowolną ilość miejsc prowadzenia swojej działalności. Tworzą one sieć maszyn ulokowanych w strategicznych lokalizacjach o dużym znaczeniu, takich jak centra handlowe, węzły komunikacyjne (lotniska, dworce kolejowe i autobusowe), ośrodki studenckie czy osiedla mieszkaniowe – mówi Natalia Tylisz.

Automaty zatowarowywane są przez poszczególnych właścicieli, a franczyzodawca dzieli się z nimi swoimi kontaktami z dystrybutorami. Docelowo chce sam przejąć funkcję dostawcy, ale na razie dopiero tworzy swój portal zakupowy. Przy średniej sprzedaży dziennej na poziomie 10 produktów i marży wynoszącej 11 zł, franczyzobiorca może liczyć na miesięczne zyski ze sprzedaży sięgające 3,3 tys. zł.

Krajem, w którym maszyny vendingowe cieszą się zdecydowanie największą popularnością, jest Japonia. Jedna maszyna vendingowa przypada tam na 23 osoby a ich całkowitą liczbę szacuje się na 5,4 mln. W Europie najwięcej tego typu urządzeń jest w Hiszpanii, gdzie na jedną maszynę vendingową przypadają 93 osoby. Podobną proporcję mają Holandia, Szwajcaria, Belgia, Włochy. Jednak już w Słowacji w Czechach, Finlandii na jedną maszynę vendingową przypada ponad 500 osób. Polska, w której na jeden automat przypada 950 osób, jest dopiero siedemnasta w Europie. To oznacza potencjał, ale również konsumpcyjny nawyk, który dopiero trzeba wśród klientów wyrobić. Czy ta sztuka uda się marce Pharmashop24?


Pastylki z maszyny / W automatach Pharmashop24 sprzedawane są przede wszystkim suplementy diety.

POPULARNE NA FORUM

Twarda woda

I just couldn't leave your website before telling you that I truly enjoyed the top quality info you present to your visitors? Will be back again frequently to check up on new...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Piotr i Paweł na sprzedaż

Bardzo fajny temat, interesuje się również tym samym. Czytam sporo na ten temat na : http://wp.pl/ __________________ HTML , [url=http://wp.pl/]BBCODE[/url]

4 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Piotr i Paweł na sprzedaż

Szkoda, że sprzedają tego Piotra i Pawła. Widocznie z Biedronką nikt wygrać nie może. ___________________________ Inżynierskie prace - pomoc

4 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Zdrowa żywność w kolejnych miastach

Z tym jedzeniem Eco to jest prawdziwy bum. _____________________ Pisanie prac inżynierskich z informatyki

17 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Zyski z automatu

To rzeczywiście może być dobry biznes. _____________________________ Informatyka

2 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Twarda woda

Witajcie, jak tam z Waszą wodą w kranach? My niestety mamy twardą i nie wiemy jak sobie z nią poradzić. Słyszałam co nieco o filtrach oczyszczających kranówkę i...

2 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Blaski i cienie Eurocashu

Eurocash - kto by pomyślał, że ta firma, może robić jakieś złe rzeczy. Ciekawa sprawa. ____________________ Tematy prac magisterskich z kosmetologii

5 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Zyski z automatu

Mnie to do dzisiejszego dnia dziwi, że Polska nie widzi w tym dużego potencjału. Zarabiaj i oszczędzaj z ToPolecam

2 wypowiedzi
ostatnia 14.04.2018
zobacz więcej na forum