Przyjąć klientów / Każde biuro powinno mieć przynajmniej dwa stanowiska do obsługi klientów. Kwota inwestycji zaczyna się od 20 tys. zł.
Piątek
30.03.2018
Przez cały ubiegły rok w sieci My Travel przybyło 30 biur podróży. Kiedy najlepiej wejść w branżę turystyczną?
 

W tej chwili My Travel jest największa multiagencyjną siecią biur podróży. Liczy około 115 placówek w całej Polsce. W ubiegłym roku do sieci dołączyło 30 biur, w tym kolejne cztery.
– A okres największego zainteresowania otwarciem biur podróży mamy dopiero przed sobą – mówi Damian Ozga, prezes My Travel. – Wiosna to najlepszy czas na taką decyzję. Biuro ma czas okrzepnąć przed szczytem sezonu, czyli latem.

Choć, jak przyznaje franczyzodawca, struktura sprzedaży oferty turystycznej mocno się ostatnio zmieniła. Już kolejny rok z rzędu da się zauważyć, że Polacy odchodzą od last minute, a coraz częściej sięgają po oferty first minut. Dzięki czemu sezon sprzedażowy w biurach podróży mocno się wydłużył.
– Klienci, nauczeni doświadczeniem, że im bliżej lata, tym trudniej znaleźć coś atrakcyjnego, zwłaszcza dla większej rodziny, coraz częściej wolą kupować wakacje właśnie w ofercie first minute, gdy wybór jest jeszcze duży. W sezonie urlopowym touroperatorzy już tylko właściwie dosprzedają to, co zostało po sprzedaży jesienno-zimowej – zauważa Damian Ozga. – W naszej sieci tegoroczna sprzedaż w okresie od listopada do końca lutego wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem o 100 proc. Cały czas rośnie też sprzedaż wyjazdów, realizowanych w zimie.
My Travel otwiera biura w średnich i małych miastach. Placówki mogą się mieścić zarówno w galeriach handlowych, jak i przy ulicach, mogą mieć też formę wyspy handlowej. Każde biuro powinno mieć przynajmniej dwa stanowiska do obsługi klientów. Kwota inwestycji zaczyna się od 20 tys. zł. Opłata licencyjna wynosi 10 tys. zł, ale można negocjować jej wysokość. Miesięcznie franczyzobiorca płaci na rzecz licencjodawcy ok. 300 zł za serwis informatyczny, marketingowy i wysyłkowy.
– Należy liczyć się z tym, że pierwszy rok lub dwa działalności biura trzeba poświęcić na budowanie bazy klientów – podkreśla Damian Ozga. – Satysfakcjonujący obrót, czyli ok. 1,5 mln zł rocznie, osiąga się około trzeciego roku działalności.
Jeśli chodzi o wyjazdowe preferencje Polaków, to powoli wracają do łask kierunki, które kiedyś były na szczycie, ale przez ostatnie lata popadły w niełaskę, czyli Egipt, Tunezja i Turcja.
– Ci, którzy do tej pory wyjeżdżali nad Bałtyk, wolą teraz kupić wczasy w Egipcie, gdzie mają zapewnioną dobrą pogodę i komplementarny, relatywnie niedrogi produkt w postaci pobytu all inclusive – dodaje prezes My Travel.


Średnie rynki / My Travel otwiera biura w średnich i małych miastach. Placówki mogą się mieścić zarówno w galeriach handlowych, jak i w lokalizacjach przyulicznych.

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto prowadzić biuro podróży?

Moim zdaniem biuro podróży to zawsze dobry interes, zapotrzebowanie na takie usługi z roku na rok jest co raz większe, co raz więcej ludzi nie chce siedzieć w domu tylko...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Jak potrzebujecie wyposażenia hotelu to sprawdźcie sobie firmę http://womeb.com.pl/meble-hotelowe-restauracyjne/ Dostaniecie u nich bardzo fajnie wykonane meble. W dodatku ...

16 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018