Metamorfoza rozpoczęta

Salon mówi / W witrynach salonów Esotiq pojawił się ekran LED umożliwiający komunikację z klientami.
Sobota
07.04.2018
Esotiq odświeża wygląda sklepów, a także przekaz marketingowy. Franczyzobiorcy mogą się cieszyć?
 

Nowoczesny design, przestronna witryna eksponująca kolekcję, a w niej ekrany LED jako narzędzie komunikacji z klientem – w taki sposób odświeża wnętrza swoich sklepów polska marka bieliźniarska Esotiq. Zgodnie z założeniami, nowy koncept salonów ma zapewnić liczne udogodnienia dla klientek.
 W sklepach klientki mogą korzystać z przestronnych przymierzalni ze specjalnymi pomieszczeniami przystosowanymi do brafittingu. Salony wyposażone zostały w nowe meble, a wnętrza zyskały ciepłe kolory i przyjazne oświetlenie, umożliwiające lepszą prezentację produktów – wylicza Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Zdecydowana większość sklepów sieci (231 spośród 286) to punkty prowadzone przez franczyzobiorców. Jak to zwykle bywa w przypadku remodellingu w sieciach partnerskich, i w tym przypadku pojawia się pytanie: kto za niego zapłaci? Ponieważ zazwyczaj we franczyzie odzieżowej (i tak jest również w sieci Esotiq) to franczyzobiorcy ponoszą koszty urządzenia i wyposażenia sklepów, to również na ich barki spada ciężar wydatków związanych z ewentualnym odświeżaniem wystroju placówek. Prezes Esotiq uspokaja jednak, że w pierwszej kolejności remodellingowi poddane zostaną sklepy należące do franczyzodawcy.
 Nowy wystrój wprowadziliśmy na razie w trzech punktach: w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, w Kiszyniowie w Mołdawii oraz w niemieckim Hameln. Najpierw zamierzamy odświeżyć własne punkty – zapowiada Adam Skrzypek. – Co do kosztów remodellingu dla franczyzobiorców, to trudno mi podawać konkretne kwoty, bo każdy przypadek jest inny. Natomiast mogę zapewnić, że średni wydatek na metr kwadratowy salonu z tego tytułu nie przekroczy kwoty, jaką franczyzobiorcy angażowali na starcie.

Ta zaś wynosi ok. 700-800 zł, co przy przeciętnej powierzchni lokalu (50-70 m2) daje kwotę w wysokości ok. 35 tys. zł. Co istotne, franczyzobiorcy nie ponoszą wydatków na zatowarowanie, bo franczyza Esotiq działa w oparciu o model depozytowy. Towar pozostaje własnością franczyzodawcy aż do momentu zakupu przez klienta, a partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedaży.

Sieć sprzedaży marki Esotiq w Polsce i za granicą w ubiegłym roku powiększyła się z 276 do 286 salonów. Najszybciej rozwijała się na Wschodzie, gdzie otwarto osiem nowych sklepów. W Polsce i w Niemczech w ostatnim roku przybyło po jednym nowym salonie netto. W tym roku spółka planuje przyspieszenie w rozwoju sieci sprzedaży w Polsce. Liczba sklepów ma wzrosnąć o 20, z 263 do 283. Sieć sprzedaży na Wschodzie ma zwiększyć się z 19 do 32 salonów. W drugiej połowie roku zostaną otwarte pierwsze sklepy w Kazachstanie i w Rosji. W Niemczech liczba sklepów ma wzrosnąć z 4 do 9.
 W tym roku nadal najważniejsza dla grupy będzie rentowność. Oczekujemy dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży i rozwoju sieci salonów, ale będziemy skupiać się na najlepszych lokalizacjach. Jakość jest dla nas ważniejsza niż ilość – dodaje prezes Esotiq & Henderson.   

W umacnianiu wizerunku marki pomóc ma również współpraca z modelkami – Joanną Krupą, która już wcześniej była twarzą brandu, jak i, od obecnego sezonu, z Sandrą Kubicką. To polska modelka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, którą czasopismo „Maxim” umieściło na liście stu najseksowniejszych nazwisk Ameryki.
Chcemy w ten sposób pokazać, że mamy ofertę dla pań w różnym wieku – tłumaczy Adam Skrzypek.


Znana twarz / Joanna Krupa od lat jest twarzą marki Esotiq.

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018