Metamorfoza rozpoczęta

Salon mówi / W witrynach salonów Esotiq pojawił się ekran LED umożliwiający komunikację z klientami.
Sobota
07.04.2018
Esotiq odświeża wygląda sklepów, a także przekaz marketingowy. Franczyzobiorcy mogą się cieszyć?
 

Nowoczesny design, przestronna witryna eksponująca kolekcję, a w niej ekrany LED jako narzędzie komunikacji z klientem – w taki sposób odświeża wnętrza swoich sklepów polska marka bieliźniarska Esotiq. Zgodnie z założeniami, nowy koncept salonów ma zapewnić liczne udogodnienia dla klientek.
 W sklepach klientki mogą korzystać z przestronnych przymierzalni ze specjalnymi pomieszczeniami przystosowanymi do brafittingu. Salony wyposażone zostały w nowe meble, a wnętrza zyskały ciepłe kolory i przyjazne oświetlenie, umożliwiające lepszą prezentację produktów – wylicza Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Zdecydowana większość sklepów sieci (231 spośród 286) to punkty prowadzone przez franczyzobiorców. Jak to zwykle bywa w przypadku remodellingu w sieciach partnerskich, i w tym przypadku pojawia się pytanie: kto za niego zapłaci? Ponieważ zazwyczaj we franczyzie odzieżowej (i tak jest również w sieci Esotiq) to franczyzobiorcy ponoszą koszty urządzenia i wyposażenia sklepów, to również na ich barki spada ciężar wydatków związanych z ewentualnym odświeżaniem wystroju placówek. Prezes Esotiq uspokaja jednak, że w pierwszej kolejności remodellingowi poddane zostaną sklepy należące do franczyzodawcy.
 Nowy wystrój wprowadziliśmy na razie w trzech punktach: w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, w Kiszyniowie w Mołdawii oraz w niemieckim Hameln. Najpierw zamierzamy odświeżyć własne punkty – zapowiada Adam Skrzypek. – Co do kosztów remodellingu dla franczyzobiorców, to trudno mi podawać konkretne kwoty, bo każdy przypadek jest inny. Natomiast mogę zapewnić, że średni wydatek na metr kwadratowy salonu z tego tytułu nie przekroczy kwoty, jaką franczyzobiorcy angażowali na starcie.

Ta zaś wynosi ok. 700-800 zł, co przy przeciętnej powierzchni lokalu (50-70 m2) daje kwotę w wysokości ok. 35 tys. zł. Co istotne, franczyzobiorcy nie ponoszą wydatków na zatowarowanie, bo franczyza Esotiq działa w oparciu o model depozytowy. Towar pozostaje własnością franczyzodawcy aż do momentu zakupu przez klienta, a partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedaży.

Sieć sprzedaży marki Esotiq w Polsce i za granicą w ubiegłym roku powiększyła się z 276 do 286 salonów. Najszybciej rozwijała się na Wschodzie, gdzie otwarto osiem nowych sklepów. W Polsce i w Niemczech w ostatnim roku przybyło po jednym nowym salonie netto. W tym roku spółka planuje przyspieszenie w rozwoju sieci sprzedaży w Polsce. Liczba sklepów ma wzrosnąć o 20, z 263 do 283. Sieć sprzedaży na Wschodzie ma zwiększyć się z 19 do 32 salonów. W drugiej połowie roku zostaną otwarte pierwsze sklepy w Kazachstanie i w Rosji. W Niemczech liczba sklepów ma wzrosnąć z 4 do 9.
 W tym roku nadal najważniejsza dla grupy będzie rentowność. Oczekujemy dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży i rozwoju sieci salonów, ale będziemy skupiać się na najlepszych lokalizacjach. Jakość jest dla nas ważniejsza niż ilość – dodaje prezes Esotiq & Henderson.   

W umacnianiu wizerunku marki pomóc ma również współpraca z modelkami – Joanną Krupą, która już wcześniej była twarzą brandu, jak i, od obecnego sezonu, z Sandrą Kubicką. To polska modelka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, którą czasopismo „Maxim” umieściło na liście stu najseksowniejszych nazwisk Ameryki.
Chcemy w ten sposób pokazać, że mamy ofertę dla pań w różnym wieku – tłumaczy Adam Skrzypek.


Znana twarz / Joanna Krupa od lat jest twarzą marki Esotiq.

POPULARNE NA FORUM

Aromanti opinie-otworzyć?

Zastanawiam się czy otworzyć w galerii Aromanti. Uwielbiam ładne zapachy, ale to nie wystarczy. Proszę o opinie, czy nie będzie strat co kolwiek się dzieje w Aromanti.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Dobre jakościowo meble ekspozycyjne dostaniecie w Bemarc http://www.bemarc.pl/home/ To co od nich mamy jest solidne i wytrzymałe a przy tym estetycznie i pomysłowo...

25 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
wiosenne kurtki damskie

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore. I would like to thank you for the hack twitter efforts you have made in writing this...

6 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Według mnie nie jest to biznes, do którego łatwo 'wejść' - konkurencja tu jest chyba największa ze wszystkich branż. Mówię zarówno o stacjonarnych, jak i...

76 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Ubrania dla nowoczesnych mężczyzn

Moim zdaniem ubrania dla nowoczesnych mężczyzn powinny być w stylu klasycznym. Nigdy nie wychodzą z mody, a mężczyzna wygląda super w koszuli i spodniach. Bardzo wiele...

31 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

I constantly spent my half an hour to read this weblog’s content all the time along with a cup of coffee. custom retail boxes

52 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Może zastanów się nad otworzeniem sklepu na [url=https://allegro.pl/]allegro[/url] Mniejsze ryzyko.

76 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Hurtownik - opinie

Wonderful article, thanks for putting this together! This is obviously one great post. Thanks for the valuable information and insights you have so provided here. my gmail login

17 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018