12.02.2001

Salony Gabriel wzmocni inwestor

Trwają poszukiwania inwestora dla spółki Gabriel.

Puls Biznesu poinformował, że większościowy akcjonariusz kaliskiej spółki Gabriel, zarządzającej jedną z największych sieci sklepów kosmetycznych - Gabriel Rokicki - zrezygnował z negocjacji z inwestorem finansowym. Jednak już w kwietniu w spółce ma się pojawić partner branżowy.- Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Dwie z nich to duże sieci perfumeryjne – wyjaśnił dziennikowi Gabriel Rokicki, prezes spółki Gabriel. Szef zarządu kontroluje prawie 87 proc. głosów na WZA spółki i 64,7 proc. w jej kapitale.

- Spodziewana transkacja powinna zapewnić nam wpływy przekraczające 20 mln zł. Potrzebujemy pieniędzy na uruchamianie nowych sklepów. Jeśli rozwój firmy będzie zależał od sprzedaży pakietu większościowego, to oddam nad nią kontrolę – tłumaczył dziennikarzowi pulsu Biznesu Gabriel Rokicki.

Od propozycji inwestora zależy też, czy pakiet akcji z 8,6 proc. głosów na WZA odda Central Poland Fund, finansowy partner sieci. Sieć Gabriel to 57 sklepów własnych i 5 prowadzonych w ramach franszyzy. W tym roku Gabriel zamierza uruchomić 18 nowych salonów handlowych – podała gazeta.

Więcej: Puls Biznesu, 12 lutego 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0