Sklep na sezon lub na cały rok

Miesjce na ubrania / Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię min. 50-60 m2 i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub ciągu handlowym oraz mieć wejście bezpośrednio z ulicy.
Sobota
21.04.2018
Marka Coccodrillo oprócz tradycyjnych sklepów uruchamia też placówki sezonowe. Pierwsze zaczynają działać już w kwietniu.
 

Na koniec 2017 roku pod logo Coccodrillo działało w Polsce 249 salonów – 104 własne, 145 agencyjnych. Natomiast za granicą marka ma 140 sklepów.
W najbliższym czasie będziemy koncentrować się na utrzymaniu aktualnej liczby salonów w Polsce oraz ich modernizacji i relokacji w bardziej korzystne miejsca. W dalszym ciągu będziemy też rozwijać się na rynkach zagranicznych – mówi Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży w firmie CDRL S.A., która jest właścicielem marki Coccodrillo.
Ale i nowe otwarcia nad Wisłą są w planach. W marcu ruszył nowy salon w galerii Gemini Park Tychy. Poza tym na ten rok franczyzodawca planuje uruchomienie przynajmniej czterech kolejnych sklepów.

Coccodrillo chce otwierać salony w miejscowościach liczących powyżej 25 tys. mieszkańców.
 Niemniej jednak każda propozycja jest rozpatrywana indywidualnie. Liczba mieszkańców jest tylko jednym z kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę. Badamy również wielkość aglomeracji, będącej w zasięgu oddziaływania salonu, poziom rozwoju gospodarczego regionu itp. – dodaje Ewa Matuszak.
Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię min. 50-60 m2 i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub ciągu handlowym oraz mieć wejście bezpośrednio z ulicy.
 Koszt inwestycji uzależniony jest od wielkości lokalu oraz od stanu, w jakim on się znajduje. Czasami lokal wymaga tylko odświeżenia, a czasami potrzeba większych nakładów – mówi Ewa Matuszak.
Właściciele sklepów otrzymują towar w depozyt. Na początku współpracy muszą wpłacić w związku z tym kaucję zwrotną, w wysokości 15 tys. zł, podpisują też weksel in blanco. Zarabiają na prowizji od sprzedaży.

Ale marka otwiera nie tylko tradycyjne sklepy, działające cały rok. Możliwe jest też uruchomienie placówki sezonowej. W ubiegłym roku działało takich 20, głównie w miejscowościach nadmorskich.
 Pierwsze sklepy otwierają się już w kwietniu. Większość punktów sezonowych funkcjonuje do końca wakacji. Wybrane działają jeszcze we wrześniu – wyjaśnia Ewa Matuszak.
Do uruchomienia sezonowej placówki potrzebny jest lokal, namiot lub pawilon o powierzchni około 50-70 m2. Franczyzobiorca przygotowuje lokal na własny koszt, a Coccodrillo służy pomocą przy uruchomieniu sklepu, zapewnia wyposażenie w meble, sprzęt informatyczny, przygotowuje oprawę reklamową i marketingową. Licencjobiorca – podobnie jak w tradycyjnym sklepie – dostaje towar w depozyt. Niesprzedany asortyment wraca po sezonie do centrali firmy.
 W kilku przypadkach właścicielami punktów nadmorskich są franczyzobiorcy, którzy prowadzą też całoroczne sklepy naszej marki. Jednak zdecydowana większość osób, otwierających placówki sezonowe zainteresowana jest tylko współpracą w okresie wiosenno-letnim. I powraca do współpracy z nami także w kolejnych latach – dodaje Ewa Matuszak.


Biznes w lato / W ubiegłym roku działało 20 sklepów sezonowych, głównie w miejscowościach nadmorskich. Pierwsze otwierają się już w kwietniu.

POPULARNE NA FORUM

Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018