Sklep na sezon lub na cały rok

Miesjce na ubrania / Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię min. 50-60 m2 i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub ciągu handlowym oraz mieć wejście bezpośrednio z ulicy.
Sobota
21.04.2018
Marka Coccodrillo oprócz tradycyjnych sklepów uruchamia też placówki sezonowe. Pierwsze zaczynają działać już w kwietniu.
 

Na koniec 2017 roku pod logo Coccodrillo działało w Polsce 249 salonów – 104 własne, 145 agencyjnych. Natomiast za granicą marka ma 140 sklepów.
W najbliższym czasie będziemy koncentrować się na utrzymaniu aktualnej liczby salonów w Polsce oraz ich modernizacji i relokacji w bardziej korzystne miejsca. W dalszym ciągu będziemy też rozwijać się na rynkach zagranicznych – mówi Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży w firmie CDRL S.A., która jest właścicielem marki Coccodrillo.
Ale i nowe otwarcia nad Wisłą są w planach. W marcu ruszył nowy salon w galerii Gemini Park Tychy. Poza tym na ten rok franczyzodawca planuje uruchomienie przynajmniej czterech kolejnych sklepów.

Coccodrillo chce otwierać salony w miejscowościach liczących powyżej 25 tys. mieszkańców.
 Niemniej jednak każda propozycja jest rozpatrywana indywidualnie. Liczba mieszkańców jest tylko jednym z kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę. Badamy również wielkość aglomeracji, będącej w zasięgu oddziaływania salonu, poziom rozwoju gospodarczego regionu itp. – dodaje Ewa Matuszak.
Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię min. 50-60 m2 i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub ciągu handlowym oraz mieć wejście bezpośrednio z ulicy.
 Koszt inwestycji uzależniony jest od wielkości lokalu oraz od stanu, w jakim on się znajduje. Czasami lokal wymaga tylko odświeżenia, a czasami potrzeba większych nakładów – mówi Ewa Matuszak.
Właściciele sklepów otrzymują towar w depozyt. Na początku współpracy muszą wpłacić w związku z tym kaucję zwrotną, w wysokości 15 tys. zł, podpisują też weksel in blanco. Zarabiają na prowizji od sprzedaży.

Ale marka otwiera nie tylko tradycyjne sklepy, działające cały rok. Możliwe jest też uruchomienie placówki sezonowej. W ubiegłym roku działało takich 20, głównie w miejscowościach nadmorskich.
 Pierwsze sklepy otwierają się już w kwietniu. Większość punktów sezonowych funkcjonuje do końca wakacji. Wybrane działają jeszcze we wrześniu – wyjaśnia Ewa Matuszak.
Do uruchomienia sezonowej placówki potrzebny jest lokal, namiot lub pawilon o powierzchni około 50-70 m2. Franczyzobiorca przygotowuje lokal na własny koszt, a Coccodrillo służy pomocą przy uruchomieniu sklepu, zapewnia wyposażenie w meble, sprzęt informatyczny, przygotowuje oprawę reklamową i marketingową. Licencjobiorca – podobnie jak w tradycyjnym sklepie – dostaje towar w depozyt. Niesprzedany asortyment wraca po sezonie do centrali firmy.
 W kilku przypadkach właścicielami punktów nadmorskich są franczyzobiorcy, którzy prowadzą też całoroczne sklepy naszej marki. Jednak zdecydowana większość osób, otwierających placówki sezonowe zainteresowana jest tylko współpracą w okresie wiosenno-letnim. I powraca do współpracy z nami także w kolejnych latach – dodaje Ewa Matuszak.


Biznes w lato / W ubiegłym roku działało 20 sklepów sezonowych, głównie w miejscowościach nadmorskich. Pierwsze otwierają się już w kwietniu.

POPULARNE NA FORUM

5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...

10 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Place zabaw we franczyzie

hej, tutaj macie link w http://www.otwarteprzedszkola.pl/fajne-rozwiazania-stosowane-na-placu-zabaw/ dobre sposoby na urządzenie ciekawego i bezpiecznego placu zabaw :D polecam!!

10 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I’m really impressed with your article, such great & usefull knowledge you mentioned here Plumber Northampton

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. Puzzle Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

Thanks for your sharing. Hope you can contribute more quality posts to this page.Thank you! Arcade Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018