Następny krok na wybiegu

Moda na sklep / Rinascimento skupia cztery różne marki ubrań dla kobiet: Rinascimento, Calliope, Terranova oraz Miss Miss.
Poniedziałek
23.04.2018
Rozwinęli franczyzę ponad 40 marek w segmencie premium. Teraz szukają franczyzobiorców dla kolejnych dwóch brandów.
 

Agent włoskich ubrań planuje otworzyć po pięć sklepów Imperial i Rinascimento. Wszystkie pod batutą franczyzobiorców. W obu sieciach sklepów klienci znajdą ubrania, obuwie i akcesoria klasy premium. – Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w branży modowej. Wystartowaliśmy już z franczyzą ponad 40 brandów. Teraz chcemy otworzyć kolejne butiki – podkreśla Wojciech Wasiucionek, odpowiedzialny za rozwój działu Fast Fashion w grupie GPoland.

ABC mody

Grupa GPoland dotychczas udostępniła licencję franczyzową takich marek, jak Calvin Klein Jeans, Furla, GAS, Liu Jo, czy Tru Trussardi. Od tego roku rusza z kolejnymi. Imperial proponuje kolekcje we włoskim stylu dla klientów od 18. do 40. roku życia. Grupa Teddy Spa skupia natomiast cztery różne marki ubrań dla kobiet: Rinascimento, Calliope, Terranova oraz Miss Miss. Wszystkie butiki grupy GPoland, o powierzchni od 80 do 120 m2, znajdują się w galeriach handlowych bądź centrach miast powyżej 100 tys. mieszkańców. – Mamy sklepy w całej Polsce. Staramy się umieszczać je w odpowiedniej odległości od siebie, żeby zapewnić właścicielom wyłączność terytorialną – mówi Wojciech Wasiucionek. Franczyzodawca nie wymaga od nowego potencjalnych franczyzobiorców doświadczenia w branży modowej. W ramach umowy licencyjnej, podpisywanej na 5 lat, otrzymuje kompendium wiedzy na temat zarządzania salonem. W każdym punkcie zatrudnia od dwóch do czterech osób na zmianę. Wszyscy pracownicy przechodzą szkolenia z zakresu obsługi klienta i sprzedaży. Poszukiwaniem lokalu zajmuje się sam partner lub franczyzodawca. – Wystrój butiku jest standaryzowany. My odpowiadamy za dostarczenie gotowego projektu lokalu. Pomagamy nowemu właścicielowi w wyborze mebli oraz akcesoriów, rekrutacji pracowników i doborze kolekcji – przyznaje Wojciech Wasiucionek.

Ruszają z kopyta

Franczyzobiorca może, ale nie musi korzystać z sugestii dotyczących zamawianego asortymentu. Zatowarowaniem swojego punktu zajmuje się samodzielnie. W ofercie butiku znajdują się zarówno stałe kolekcje, jak i rotowane towary. Biorca licencji na biznes ogląda ubrania i akcesoria, zarówno marki Imperial, jak i Rinascimento, w showroomie firmy zlokalizowanym w Warszawie. Potem wybiera odpowiednie produkty do swojego sklepu przy wsparciu brand menedżerów. Przed objęciem nowego butiku franczyzobiorca musi dysponować odpowiednim kapitałem na start. Koszt inwestycji waha się od 300 do 500 tys. zł., w zależności od wielkości i lokalizacji punktu, a także samego asortymentu. Zwrot z inwestycji następuje najczęściej po dwóch latach prowadzenia firmy. 

Przedstawiciele grupy GPoland już prowadzą rozmowy z pierwszymi franczyzobiorcami marki Imperial i Rinascimento. Tymczasem włoscy dostawcy nabierają wiatru w żagle i planują kolejne otwarcia w Polsce.


Kim jest klient? / Imperial proponuje kolekcje we włoskim stylu dla klientów od 18. do 40. roku życia.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

warto ale zależy z jakim towarem i w jakiej cenie .ważna jest tez lokalizacja [url=http://wp.eu]wp[/url]

74 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Najlepiej kupowac odzież szytą w Polsce. W ostatnich latach pojawiło się parę dobrych firm, które tworzą bardzo dobrą odzież dla sportowców. Cenowo też nie...

48 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018