Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus
Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus / "Wprawdzie nadal 2/3 właścicieli firm decyduje się na prowadzenia windykacji własnymi siłami, jednakże po bezskutecznych działaniach udaje nam się ich przekonać, że współpraca z nami przynosi szybkie korzyści i rozwiązuje problemy związane z płatnościami".
Środa
25.04.2018
– Wystarczy 11 tys. zł, żeby otworzyć biuro windykacyjne – mówi Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus.
 

Jakie są prognozy dla rynku wierzytelności?
Rynek wierzytelności utrzymuje tendencje wzrostową od wielu lat. Jego wartość szacowana jest na 105 mld zł z przyrostem rok do roku o 7-8 proc. Firmy z branży energetycznej, banki, firmy ubezpieczeniowe oraz telekomunikacyjne wciąż chętnie będą sprzedawać długi, więc perspektywy rynku dla firm windykacyjnych są obiecujące. Segment w którym my pracujemy, czyli głównie wierzytelności przedsiębiorstw, ma również dobre prognozy z powodu permanentnych problemów z terminowymi płatnościami oraz rosnącej świadomości przedsiębiorców, co do potrzeby korzystania z firm zewnętrznych. Beneficjentami dobrej koniunktury gospodarczej i poprawy płynności nie są wszyscy gracze na rynku. Małe i średnie firmy, które obsługujemy, nie odnotowały znacznej poprawy płynności, a niektóre branże np. branża budowlana muszą się zmierzyć nie tylko z zatorami płatniczymi, lecz także z odwróconym VATem co jeszcze pogarsza ich płynnośc finansową. Firmy z branży transportowej, branży spożywczej lub świadczące usługi dla kontrahentów zagranicznych, są stale narażone na  ryzyko zaległych płatności w całej Europie.

Czy przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług firm windykacyjnych?
Wprawdzie nadal 2/3 właścicieli firm decyduje się na prowadzenia windykacji własnymi siłami, jednakże po bezskutecznych działaniach udaje nam się ich przekonać, że współpraca z nami przynosi szybkie korzyści i rozwiązuje problemy związane z płatnościami. Działamy skutecznie, dbając przy tym o relacje naszych klientów z ich kontrahentami. Nasi klienci nie muszą się też obawiać o niepotrzebne koszty, gdyż nasze kompleksowe usługi oparte są na prowizji od sukcesu.

Oferujemy również monitoring faktur przed terminem płatności. Dzięki prewencji, firmy z dużą liczbą kontrahentów oraz faktur, mogą poprawić wpływy gotówki nawet do 30 proc. Straetus zdobywa również pozycje, dzięki swojej przewadze konkurencyjnej polegającej na skutecznym działaniu w odzyskiwaniu należności poza granicami kraju. Nasza firma obejmuje swoim zasięgiem całą Europę, stąd jesteśmy w stanie pomóc praktycznie każdemu eksporterowi w jego walce z nierzetelnymi płatnikami.

Jaką kwotą musi dysponować potencjalny franczyzobiorca Staetus?
Wystarczy 11 tys. zł na start, bo tyle wynosi opłata wstępna. Nasz biznes nie wymaga wynajmowania lokalu, dlatego inwestycja nie jest wysoka. W trakcie współpracy pobieramy opłatę bieżącą w wysokości 15 proc. od obrotu.

Na co franczyzobiorca może liczyć w zamian?
Razem z franczyzobiorcą budujemy biznesplan oraz pomagamy w ustalaniu planu działań. W ramach szkoleń przekazujemy wiedzę dotyczącą sprzedaży naszych usług i windykacji. Będąc częścią zespołu międzynarodowego, dajemy możliwość dostępu do światowej sieci windykacyjnej, według wypracowanych procesów, co gwarantuje jakość, skuteczność i szybkość działania.

Wszystkie nasze umowy z kancelariami prawnymi, oraz z siecią windykatorów terenowych, mogą obejmować naszych franczyzobiorców.  Nasi franczyzobiorcy dzięki temu mogą zapewnić kompleksowe usługi w kraju i za granicą. Oprócz tego franczyzobiorca otrzyma m.in. dostęp do  systemu komputerowego, który pomaga w zarządzaniu prowadzonymi sprawami, stronę internetową oraz materiały reklamowe. Zapewniamy również wsparcie w prowadzeniu kampanii reklamowej placówki we współpracy z naszą agencją reklamową.

Przez pierwsze sześć miesięcy franczyzobiorca może korzystać nieodpłatnie z prowadzenia spraw windykacyjnych przez centralę. Później jest to również możliwe, ale odpłatnie. Franczyzobiorca musi zdecydować czy woli nadal korzystać z tej opcji, czy zatrudnić pracownika do prowadzenia spraw windykacyjnych.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Pierwszy biznes dla 20-latka

Trzeba pamiętać też o tym, że w przypadku tak młodego wieku nie zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na własne biuro. Rozwiązaniem może być korzystanie z biura na...

65 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Pierwszy biznes dla 20-latka

Trzeba pamiętać też o tym, że w przypadku tak młodego wieku nie zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na własne biuro. Rozwiązaniem może być korzystanie z biura na...

65 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Ja na początku nie byłam przekonana czy to nie będzie wydawanie pieniędzy w błoto taka agencja marketingowa. Mąż mnie w sumie przekonał, żeby spróbować i zamówiłam...

8 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Sale na konferencje i spotkania

Bardzo istotne jest, żeby wybrać na taką okoliczność odpowiednie miejsce. Nie może tam panować jakiś chaos, czy ogólnie źle się prezentować takie miejsce. Moim...

3 wypowiedzi
ostatnia 12.08.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jasne że warto, kiedyś zastanawiała mnie reklama Lubliniec niby małe miasteczko ale reklamę trzeba robić. Postawiłem na marketing i pozycjonowanie stron internetowych....

8 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

nie wystarczy sama optymalizacja, trzeba też dodawać linki, pozycjonowanie stron Opole żeby widoczność rosła. Dodawać zaplecza i wiele innych.

185 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Jaka drukarnia online?

Ostatnio drukowałem w https://www.drukowalnia.pl/, też spoko opcja, już następnego dnia wszystko było gotowe.

141 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Sklep internetowy w modelu dropshipping?

Wszystkie te problemy można załatwić przy pomocy porządnej platformy e-commerce, gdzie zapewniona jest płynna łączność z dostawcami dlatego nie musimy się martwić o...

87 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018