Korepetytor na zamówienie

Leszek Lewandowski, właściciel sieci Galileusz / "Klientami szkół Galileusz są dzieci w wieku 6-12 lat, młodzież w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz studenci".
Wtorek
15.05.2018
Franczyzodawca marki Galileusz daje partnerom dodatkową opcję zarabiania – lekcje z dojazdem do klienta.
 

Sieć Galileusz liczy 24 placówki franczyzowe i jedną własną.

Działamy na rynku już kilka lat. Mamy rotacją w sieci na porównywalnym poziomie, mniej więcej tyle samo franczyzobiorców co roku rezygnuje ze współpracy, ile decyduje się ją nawiązać – mówi Leszek Lewandowski, właściciel sieci Galileusz. Jego zdaniem wynika to z faktu, że franczyzobiorcy, którzy wcześniej pracowali jako nauczyciele to trudna grupa zawodowa. Wielu z nich przy pierwszych problemach we współpracy franczyzowej rezygnuje z tego biznesu. Są przyzwyczajeni do innego trybu pracy, nieelastyczni i nieprzystosowani do wyzwań nowoczesnego rynku.

Kończą pracę o 15.00 i wyłączają telefon – mówi Leszek Lewandowski.

Dlatego, choć sieć Galileusz współpracuje z wieloma nauczycielami, to kandydatów na franczyzobiorców szuka przede wszystkim wśród ludzi świeżo po studiach, albo osób, które wcale nie mają wykształcenia pedagogicznego, ale dla współpracy z Galileuszem porzucają pracę w korporacjach.

Sieć ma dla nich także nowe udogodnienia.

Usprawniliśmy system informatyczny, żeby był bardziej precyzyjny oraz zmieniliśmy system płatności, żeby uczniom i ich rodzicom wygodniej było opłacać zajęcia – tłumaczy Leszek Lewandowski.

Dodaje, że wszystko jest przygotowane tak, żeby nauczyciele mieli jak najmniej administracyjnej pracy. Zajęcia można wygodnie umówić przez internet, a potem sprawnie tym samym kanałem je opłacić. Do tego pojawiła się nowa opcja – lekcje z dojazdem do ucznia.

Można je zamówić przez aplikację, tak jak Ubera. Dla nauczycieli jest to dodatkowa opcja, żeby sobie dorobić. Oczywiście wymaga dojazdu do klienta, ale jego koszty są wliczone w cenę lekcji. Ponadto w takim przypadku nauczyciel nie musi się martwić o wynajem sal – tłumaczy Leszek Lewandowski.

Galileusz szuka franczyzobiorców głównie na północy i południu Polski, gdzie nie ma jeszcze żadnych placówek. W dużym stopniu zagospodarowana jest już Warszawa, i choć tutaj marka dobrze funkcjonuje, to generalnie woli otwierać swoje lokale w mniejszych miejscowościach, nawet poniżej 20 tys. mieszkańców.

– Paradoksalnie to w takich miejscach Galileusz funkcjonuje najlepiej. Głównie dzięki temu, że koszty dotarcia do uczniów są niższe, podobnie jak wynajem sal lekcyjnych – mówi Leszek Lewandowski.

Klientami szkół Galileusz są dzieci w wieku 6-12 lat, młodzież w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz studenci. Uczniowie mogą uczęszczać na korepetycje indywidualne lub w małych grupach, na kursy maturalne, przygotowującego do testu gimnazjalnego czy na zajęcia doświadczalne z nauk przyrodniczych, matematyki, informatyki a nawet plastyki.

Opłata wstępna uzależniona od jest od obszaru, na który wyłączność otrzyma franczyzobiorca. Dla terenu zamieszkałego przez maksymalnie 20 tys. mieszkańców będzie ona wynosiła 5 tys. zł, do 200 tys. – 6 tys. zł, do 500 tys. – 8 tys. zł, a powyżej 500 tys. mieszkańców – 11 tys. zł. Opłata bieżąca pobierana jest raz w miesiącu (za wyjątkiem wakacji) i wynosi 300 zł brutto. Nie ma opłaty na fundusz marketingowy. Placówki Galileusza osiągają rentowność zazwyczaj po sześciu miesiącach od otwarcia.

Franczyzobiorcy w zależności od liczebności grupy zarabiają za lekcje od 35 zł za godzinę do nawet 100 zł.

Generalnie mogą liczyć na zysk prawie dwukrotnie wyższy niż w szkole – mówi Leszek Lewandowski.


Samemu albo z kolegą / Uczniowie mogą uczęszczać na korepetycje indywidualne lub w małych grupach.
Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Na tropie młodego Einsteina

Computer is a platform for the every user and here windows setting that user can take more things by the help of this site.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Angielski na licencji

Important part of the computer window is here how to enable bluetooth on windows 10 available for the window user and that user can share this site with all for the information.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Budują i zyskują

This is my best game and i am not want to lose this spider solitaire online free game in my life. I gain so more things by the help of this game.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Business po polsku

In this article you can learn more things about the clip and here clipboard history for the knowledge you can gain the more things about the clipboard.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Buduj i zarabiaj

My child adores Bricks4Kidz! He does the after-school program at his school in Frisco. He is constantly energized when he leaves class, to disclose to me what they...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018