Tną, farbują, zarabiają

Stolica oswojona
Stolica oswojona / Obecnie salony fryzjerskie Hair Styling Team znajdują się w warszawskich centrach handlowych: Galerii Północnej, Galerii Feriowawer, Galerii Odkryta na Tarchominie i Galerii Mokpol na Sadybie. Kolejny ruszy w 2019 roku w Galerii Młociny.
Sobota
09.06.2018
Właściciele salonów fryzjerskich Hair Styling Team startują z franczyzą.
 

W Hair Styling Team tradycyjne fryzjerskie rzemiosło zderza się z nowoczesnym systemem obsługi wprost z salonów z Los Angeles. Klient rezerwuje wizytę przez internet i bez kolejki siada na fotelu fryzjerskim. Już niedługo będzie mógł skorzystać z usługi również w lokalu franczyzowym. – Otwarcie pierwszego własnego salonu nastąpiło w 2008 roku. Początki były trudne, w galeriach handlowych jest duża konkurencja ze strony znanych salonów sieciowych. Od tego czasu wiele się nauczyliśmy, wiemy, jak negocjować korzystne warunki wynajmu lokalu. Dziś mamy już cztery salony w Warszawie, zarówno wolnostojące, jak i te w centrach handlowych – mówi Urszula Kowalska z Hair Styling Team.

Potencjalny franczyzobiorca Hair Styling Team nie musi posiadać własnego lokalu, ani doświadczenia w branży fryzjerskiej. W niezbędną wiedzę wyposaży go franczyzodawca. – Wspólnie z partnerem szukamy lokalizacji o dużej przepustowości, która posiada miejsca parkingowe. Stawiamy głównie na galerie handlowe, biurowce z ofertą usługową i lokale wolnostojące na dużych osiedlach – mówi Urszula Kowalska. Pomysłodawcy nie tylko doradzają w wyborze lokalu o powierzchni od 55 do 80 m2, lecz także dopasowują ekskluzywny wystrój miejsca. Design wszystkich punktów jest niemalże identyczny, przygotowany przez tę samą agencję projektową.

Nowy franczyzobiorca poznaje tajniki prowadzenia salonu fryzjerskiego podczas serii wstępnych 2-3 tygodniowych szkoleń w Akademii Hair Styling Team w Warszawie. To tam swoje umiejętności doskonalą również fryzjerzy. Ze względu na długie godziny pracy, w nowym salonie w galerii handlowej trzeba zatrudnić nawet ośmiu pracowników. W lokalu wolnostojącym na początek potrzeba jedynie 3-4 fryzjerów. Franczyzobiorca nie musi martwić się o zatowarowanie. Franczyzodawcy regularnie zaopatrują salony w kosmetyki, sprzęty i akcesoria fryzjerskie. Jednocześnie negocjują korzystne warunki zakupu produktów dla wszystkich punktów w sieci.

Osoba zainteresowana prowadzeniem salonu, musi sprostać określonym wymaganiom finansowym. Koszt inwestycji w punkt Hair Styling Team waha się między 120 a 290 tys. zł. Dokładna kwota jest uzależniona od samej lokalizacji. Otwarcie lokalu w centrum handlowym pociąga za sobą znaczne wyższe wydatki. Franczyzobiorca musi dopasować miejsce do wymogów sieci i samej galerii: pokryć koszt zakupu pompy cieplnej, wentylacji i mebli. Bez względu na lokalizację, na wstępie wnosi również opłatę licencyjną w wysokości 25 tys. zł. netto. Co więcej, ponosi comiesięczny wydatek na rzecz właścicieli marki. Gdy obroty salonu są niższe niż 60 tys. zł brutto, opłata franczyzowa wynosi 3 tys. zł. netto. Jeśli obroty przekraczają 60 tys. zł, do kieszeni franczyzodawców trafia 6 proc. netto od miesięcznego utargu. Dodatkowo franczyzobiorca uiszcza miesięczną opłatę marketingową w wysokości od 500 zł do 1 tys. zł netto. Urszula Kowalska tłumaczy, że zwrot z inwestycji jest uwarunkowany lokalizacją salonu. – Prowadząc punkt w galerii handlowej możemy oczekiwać zwrotu z inwestycji po 1,5 roku. Choć czynsz jest tu wysoki, to łatwo wygenerować wysokie obroty. W przypadku lokalu wolnostojącego trudniej oszacować okres zwrotu. Zanim zaczniemy działalność, nie wiemy, ilu klientów przyciągniemy do naszego salonu.

Obecnie salony fryzjerskie Hair Styling Team znajdują się w warszawskich centrach handlowych: Galerii Północnej, Galerii Feriowawer, Galerii Odkryta na Tarchominie i Galerii Mokpol na Sadybie. Kolejny ruszy w 2019 roku w Galerii Młociny. Właściciele są otwarci na poszerzanie sieci w innych miastach Polski.


 


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018