Rózne formy wspólpracy
Rózne formy wspólpracy / Perfumerie można otwierać w formie sklepów lub wysp handlowych. Ale perfumy Refan mogą też stanowić dodatkowy asortyment w już działających sklepach, i to nie tylko kosmetycznych, ale też innych branż, np. odzieżowych, jubilerskich, z galanterią skórzaną czy nawet w kwiaciarniach.
Czwartek
17.05.2018
Zwrot z inwestycji w punkt sprzedający perfumy Refan można osiągnąć już w dwa miesiące. Jak otworzyć taki biznes?
 

Refan to sieć perfumerii, oferujących perfumy w wielu różnych zapachach, sprzedawane na mililitry. Klienci wybierają zapach, a sprzedawca nalewa wybraną przez nich ilość do małych pojemników.
– W tej chwili współpracujemy z około 130 kontrahentami, niektórzy z nich posiadają po dwa lub trzy punkty handlowe. W tym roku otworzyliśmy pięć nowych punktów, planujemy jeszcze kolejne osiem – mówi Piotr Janczak, dyrektor handlowy firmy Lanwar Cosmetics, która jest dystrybutorem marki Refan na Polskę.

Perfumerie można otwierać w formie sklepów lub wysp handlowych. Ale perfumy Refan mogą też stanowić dodatkowy asortyment w już działających sklepach, i to nie tylko kosmetycznych, ale też z innych branż, np. odzieżowych, jubilerskich, z galanterią skórzaną czy nawet w kwiaciarnach.
– Liczba naszych punktów, które mają w sprzedaży tylko perfumy jest mniej więcej taka sama, jak punktów gdzie są one dodatkowym asortymentem – dodaje Piotr Janczak.
Koszt zatowarowania w produkty i wyposażenie wynosi od 8 do 15 tys. zł. W tej kwocie zawierają się wszystkie niezbędne materiały do sprzedaży perfum, m.in. buteleczki, pipety itd. Trzeba natomiast doliczyć do niej wydatki na urządzenie perfumerii lub zakup wyspy handlowej.
Zdaniem franczyzodawcy, już miejscowość licząca powyżej 10 tys. mieszkańców jest wystarczającym rynkiem na uruchomienie punktu z perfumami nalewanymi. Dobrą lokalizacją jest galeria handlowa, gdzie wystarczy wstawić wyspę o rozmiarach 2 na 3 m. Natomiast na otwarcie sklepu potrzeba lokalu o wielkości minimum 15 m2. W przypadku lokalizacji przyulicznej powinien mieścić się w ruchliwej części miasta. – Należy zwrócić uwagę na duży ruch pieszych, dostępność parkingu, czy możliwość umieszczenia reklamy – radzi Piotr Janczak.

Nie ma opłat za przystąpienie do sieci, ani opłat miesięcznych. Franczyzobiorca kupuje towar od centrali firmy i sprzedaje go, zarabiając na marży. Według zapewnień licencjodawcy, placówki osiągają zwrot z inwestycji między drugim a szóstym miesiącem funkcjonowania.
– Naszym franczyzobiorcom udzielamy wsparcia już od pierwszego kontaktu. Zostaje im przydzielona doświadczona osoba, regionalny opiekun klienta, który u nas w firmie pracuje minimum 5 lat i ma odpowiednie doświadczenie – zapewnia Piotr Janczak. – Pomagamy dopasować inwestycję do aktualnej sytuacji partnera, ocenić lokal i go zaaranżować lub wybrać wyspę do centrum handlowego, przygotowujemy wspólnie akcję hucznego otwarcia nowego punktu, wizualizację oraz promocję. Także indywidualne projekty reklamowe, dopasowane do lokalnych potrzeb. Po otwarciu placówki opiekun klienta jest w stałym kontakcie z franczyzobiorcą i udziela potrzebnej pomocy.


POPULARNE NA FORUM

biżuteria dla każdego

Most of the time I don’t make comments on websites, but I'd like to say that this article really forced me to do so. Really nice post! Gmail.com log in Essentials

5 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
biżuteria dla każdego

This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post.! fast food close by

5 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
biżuteria dla każdego

Ja dobrą biżuterię kupuję tu: https://hurtpawel.pl/category/srebra-medaliki - ostatnim zakupem jest medalik św benedykta sklep ten oferuje jeszcze inne medalikim, warto...

5 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2018
Polacy lubią prezenty

Ja ostatnio kupiłam medalik św benedykta sklep - https://hurtpawel.pl/medalik-sw-benedykta-2-g-14731.html i jestem mega zadowolona z jakości :)

24 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2018
Paznokcie w natarciu

Polecam super pilniki kosmetyczne. Zobaczcie sami: http://nail4u.pl/. Duży wybór, bardzo dobrze radzą z każdą płytką.

29 wypowiedzi
ostatnia 08.11.2018
Skuteczna dieta

Jedynym sposobem na utrzymanie swojej wagi w normie jest...…. nie opychać się słodyczami, jeść posiłki z umiarem ;) zażywać dużo ruchu, ograniczyć siedzenie przed...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.11.2018
Powiedziała YES

It is true that arcade games are easy to play, but it does not mean they are not challenging to master. https://games.lol/arcade/

15 wypowiedzi
ostatnia 05.11.2018
Powiedziała YES

Try Block Puzzle Jewel! Puzzle Games that used your mind, it has no time limit; meaning, you can stimulate your brain buds as long as you want! https://games.lol/puzzle/

15 wypowiedzi
ostatnia 05.11.2018