Franczyzodawca w natarciu

Towar w depozycie / Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Franczyzobiorca nie musi też inwestować w zatowarowanie, ponieważ towar jest mu oddawany w depozyt. Wynagradzany jest natomiast w oparciu o prowizję uzależnioną od poziomu sprzedaży.
Piątek
25.05.2018
Greenpoint chce mieć w Polsce 200 sklepów. Jak mu idzie rozbudowa sieci?
 

Greenpoint to sieć sklepów z odzieżą dla kobiet, głównie w wieku 35+. Obecnie liczy 83 sklepy własne oraz 39 franczyzowych.
– Docelowo chcielibyśmy mieć około 200 placówek W tym roku otworzyliśmy już sześć salonów, a przewidujemy jeszcze co najmniej 10 otwarć – mówi Tomasz Nowicki, odpowiedzialny za rozbudowę sieci Greenpoint.

Potencjalnych franczyzobiorców marka szuka w miastach liczących co najmniej 20 tys. mieszkańców. Najchętniej widziane lokalizacje dla sklepów to galerie handlowe, ale lokalizacje przyuliczne, w miejscach o dużym natężeniu ruchu, również są atrakcyjne dla licencjodawcy. Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię co najmniej 80 m2 , układ prostokąta oraz jedną lub dwie witryny.
– Wydatki na inwestycję uzależnione są od konkretnej lokalizacji, jednakże przed podpisaniem umowy wszystkie koszty są franczyzobiorcy dokładnie przedstawiane – zapewnia Tomasz Nowicki. – Oczekiwanie na zwrot z inwestycji także zależy od lokalizacji, stopnia zaangażowania franczyzobiorcy oraz wysokości samej inwestycji, jednak z reguły trwa od 12 do 18 miesięcy.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Franczyzobiorca nie musi też inwestować w zatowarowanie, ponieważ towar jest mu oddawany w depozyt. Wynagradzany jest natomiast w oparciu o prowizję uzależnioną od poziomu sprzedaży.
– Naszym partnerom franczyzowym oprócz szkoleń, pomocy w negocjacjach czy wyborze lokalu oferujemy jeszcze pomoc przy doborze podwykonawców, wykonanie projektu, pełne wyposażenie w system komputerowy – wylicza Tomasz Nowicki. – Branża odzieżowa jest bardzo trudnym segmentem rynku. Duża konkurencji sprawia, że ciągle uciekamy się do promocji i wyprzedaży, wręcz przyzwyczailiśmy wszyscy naszych klientów do tego – i ciężko jest sprzedać towar w pełnej marży. Staramy się jednak różnymi metodami wciąż podnosić obroty sklepów. Zauważyliśmy np. że ważnym czynnikiem jest wygląd salonów. W ciągu ostatniego roku kilka z naszych sklepów całkowicie odremontowaliśmy, co bardzo korzystnie wpłynęło na poprawę wyników sprzedaży.


Nie tylko w galerii / Potencjalnych franczyzobiorców marka szuka w miastach liczących co najmniej 20 tys. mieszkańców. Najchętniej widziane lokalizacje dla sklepów to galerie handlowe, ale lokalizacje przyuliczne, w miejscach o dużym natężeniu ruchu, również są atrakcyjne dla licencjodawcy.

POPULARNE NA FORUM

Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018