Stoisko albo sklep / Franczyzobiorcy zgłaszają się do właścicieli marki z własną propozycją na lokalizację sklepu bądź korzystają z ich pomocy i wspólnie szukają odpowiedniego miejsca. Perfumerie działają w dwóch formatach, jako sklepy lub wyspy handlowe.
Środa
23.05.2018
Eyfel Perfum we franczyzie rozwija się od niedawna, a mimo to ma już pierwszych franczyzobiorców. Stoisko z perfumami można otworzyć za 40 tys. zł.
 

W 2016 roku w Warszawie ruszył pierwszy sklep Eyfel Perfum. Właściciele sieci pomysł na biznes przywiózł z wakacji z Turcji, gdzie jego uwagę przykuł punkt z perfumami i odświeżaczami powietrza. Zamienił parę słów z właścicielem sieci, po czym złożył mu propozycję uruchomienia sieci dystrybucji produktów w Polce. Pomysł trafił na podatny grunt. Od momentu uruchomienia pierwszego sklepu, sieć rozrosła się do kilkunastu punktów w województwie mazowieckim i łódzkim. Cztery z nich prowadzą franczyzobiorcy. 

Strzał do wspólnej bramki

Weszliśmy we franczyzę w sierpniu 2017 roku. Pierwsze rozmowy na ten temat prowadziliśmy z naszymi klientami, którzy zainteresowali się możliwością otwarcia sklepu pod szyldem Eyfel Perfum. Wszystkie lokale franczyzowe są zlokalizowane w pobliżu Warszawy, w miejscach zamieszkania poszczególnych właścicieli – tłumaczy Ilona Olas-Yigit z Eyfel Perfum. Pomysłodawcy podkreślają, że doświadczenie biznesowe partnera nie gra tu decydującej roli. Liczą się chęci i gotowość do nauki. Na wstępie zapewniają franczyzobiorcom dostęp do szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i produktowych. Na półkach butików, oprócz perfum, można znaleźć także odświeżacze powietrza. Wszystkie w niskich, konkurencyjnych cenach. – Nasze produkty są dosyć tanie. Żeby osiągać satysfakcjonujące obroty, musimy sprzedawać dużo opakowań miesięcznie. Z tego względu umieszczamy sklepy tylko w galeriach handlowych i przy głównych ulicach miast, tam, gdzie jest spory ruch – mówi Ilona Olas-Yigit.

Franczyzobiorcy zgłaszają się do właścicieli z własną propozycją na lokalizację sklepu bądź korzystają z ich pomocy i wspólnie szukają odpowiedniego miejsca. Perfumerie działają w dwóch formatach, jako sklepy lub wyspy handlowe. Franczyzodawcy dzielą się z partnerami projektami punktów sprzedaży i aktywnie uczestniczą w procesie urządzania wnętrz. W nowo otwartym sklepie nierzadko pracuje kilku pracowników. W galerii handlowej, ze względu na większy ruch klientów, pomoc jednej bądź dwóch osób za ladą jest niezbędna. Każdy partner może posiłkować się także wsparciem ze strony pomysłodawców. Mimo że to biorca patentu na biznes bierze na siebie obowiązek prowadzenia sklepu, franczyzodawca sprawuje stałą kontrolę nad punktem franczyzowym. – Staramy się sprawdzać, jak funkcjonuje sklep, czy wszystko przebiega zgodnie z ustaleniami. Dlatego raz lub dwa razy na tydzień odwiedzamy franczyzobiorcę bądź wysyłamy do butiku jednego z naszych pracowników – opisuje Ilona Olas-Yigit.

Partner na starcie

Potencjalny franczyzobiorca marki musi posiadać 40 tys. zł na inwestycję. Za tę kwotę zrobi pierwsze zatowarowanie oraz umebluje lokal bądź wyspę handlową. Aby dołączyć do sieci, nie trzeba płacić wstępnej opłaty na rzecz franczyzodawcy i dzielić się procentem od sprzedaży. Zysk idzie prosto do kieszeni partnera. – W najlepszych miesiącach można zarobić nawet 10 tys. zł., a najsłabszych – 6 tys. zł. Zwrot z inwestycji następuje się po 4-5 miesiącach – tłumaczy Ilona Olas-Yigit. Pomysłodawcy sieci Eyfel Perfum zaopatrują właścicieli franczyzowych w towar. Prowadzą także działania marketingowe, głównie na portalach społecznościowych i stronie internetowej firmy, oraz promują otwarcia nowych lokali. W rękach franczyzobiorców pozostaje reklama w lokalnych mediach. Możliwe, że już niedługo sklepy z perfumami i odświeżaczami powietrza powstaną również w innych województwach. Do drzwi pomysłodawców pukają zainteresowani z Gliwic i Gniezna.


Nowe regiony na celowniku / Prawdopodobnie już niedługo sklepy z perfumami i odświeżaczami powietrza powstaną również w innych województwach. Do drzwi pomysłodawców pukają zainteresowani z Gliwic i Gniezna.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Firma bez zmarszczek /03.06.2018

O kosmetycznej marce Collagen Cocktail, która chce wejść na polski rynek, opowiadają przedstawiciele węgierskiego konceptu Eva Farkas i Timea Bus.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Zapach pieniędzy /17.05.2018

Zwrot z inwestycji w punkt sprzedający perfumy Refan można osiągnąć już w dwa miesiące. Jak otworzyć taki biznes?

Paznokcie we franczyzie /03.05.2018

NeoNail otwiera średnio cztery nowe punkty miesięcznie. Jak zostać właścicielem stoiska z produktami do stylizacji paznokci?

Become Master Franchisee in Poland for Sweden´s largest franchise Export company /28.03.2018

Founded in Sweden 1997, Card Group International AB is a world leading, award winning Greeting card and Gift franchise with Master Franchisees in 45 countries worldwide and is a success in every country. Our core value is “We are Different” to competitors and our products are category top sellers worldwide.

POPULARNE NA FORUM

Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018