Świetlana przyszłość franczyzobiorcy?

Dodatkowy asortyment / Pierwsza hurtowania Doko otworzyła się w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Na początku właściciele handlowali sprzętem oświetleniowym, z czasem dołączyli też asortyment elektryczny.
Czwartek
24.05.2018
Sieć hurtowni elektrotechnicznych Doko rozwija system partnerski. Franczyzobiorcy dzielą się z franczyzodawcą marżą po połowie.
 

Pierwsza hurtowania Doko otworzyła się w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Na początku właściciele handlowali asortymentem elektrycznym, z czasem dołączyli też sprzęt oświetleniowy. Wtedy postanowili skorzystać ze wsparcia franczyzobiorców.

Serce przemysłu

W ciągu 20 lat od otwarcia pierwszej hurtowni sieć rozrosła się do ośmiu jednostek własnych i czterech we franczyzie. Zarówno w lokalach własnych, jak i partnerskich, można kupić materiały elektryczne i oświetleniowe. Właściciele proponują również pakiet usług – instalację i pomiary elektryczne, a także elektronikę przemysłową. Oferta asortymentowa Doko jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorstw: to głównie dzięki zakupom robionym przez firmy hurtownie Doko osiągają wyższy poziom sprzedaży.

Franczyzobiorca zainteresowany współpracą nie musi posiadać ani doświadczenia w branży, ani wiedzy biznesowej. Pomysłodawcy szukają osób gotowych do podjęcia nowego wyzwania, z głową pełną pomysłów na rozwój firmy.

Przeprowadzamy partnera przez cały proces zakładania biznesu, od znalezienia odpowiedniego miejsca na hurtownię, do oficjalnego otwarcia. Pomagamy mu w wyborze działki o minimalnej wielkości 250 m2, gdzie stanie magazyn i punkt sprzedaży. Stawiamy na lokalizacje poza centrum miast, w strefach przemysłowych – mówi Natalia Betlejewska z Hurtowni Doko.

Franczyzodawcy biorą udział w zatrudnieniu i przeszkoleniu pracowników. Wspólnie z nowym partnerem wyposażają hurtownię w sprzęt komputerowy i biurowy oraz towar. Zatowarowanie hurtowni w produkty od dostawców z kraju i z zagranicy odbywa się na poziomie całej sieci. W ramach umowy licencyjnej franczyzobiorcy otrzymują dostęp do oprogramowania do obsługi zamówień i baz danych. Mogą liczyć również na pomoc informatyka, grafika i specjalisty od rozwoju firmy.

Marża do podziału

W zakres obowiązków franczyzobiorcy wchodzi ubezpieczenie lokalu. To jeden z kluczowych elementów inwestycji w hurtownię. Do pozostałych wydatków na starcie biznesu zalicza się zakup komputerów i materiałów biurowych, a także kamer. Towar pozostaje własnością franczyzodawcy. Całkowity koszt inwestycji sięga 50 tys. zł. Jak twierdzą przedstawiciele Doko zwrotu można spodziewać się po trzech miesiącach od oficjalnego otwarcia hurtowni. Umowa licencyjna nie przewiduje opłaty wstępnej na rzecz franczyzodawcy. Partnerzy muszą pokryć natomiast opłatę za korzystanie z oprogramowania do obsługi zamówień i bazy danych. Na koniec każdego miesiąca podliczana jest sprzedaż, a biorca i dawca licencji franczyzowej dzielą się po równo uzyskaną marżą ze sprzedaży.

Wraz z rozpoczęciem działalności kolejnego partnera, franczyzodawca udziela mu wsparcia marketingowego. Umieszcza informację o nowej hurtowni na oficjalnej stronie internetowej przedsiębiorstwa, a także na banerach i ulotkach. Po stronie dawcy licencji na biznes leży również dostarczenie materiałów reklamowych do każdego franczyzobiorcy. Rolą partnera jest lokalna promocja hurtowni i jej usług.

Właściciele hurtowni Doko aktualnie poszukują współpracowników na wschodzie kraju. Zanim podpiszą umowę, chcą usiąść z kandydatem na franczyzobiorcę do negocjacji przy wspólnym stole. – Jeśli osoba zainteresowana franczyzą mieszka bliżej niż 300 km od Brodnicy, jesteśmy gotowi do niej podjechać i ustalić warunki współpracy – przekonuje Natalia Betlejewska.


Twarde warunki / W ciągu 20 lat od otwarcia pierwszej hurtowni sieć rozrosła się do ośmiu jednostek własnych i czterech we franczyzie.

POPULARNE NA FORUM

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

A czy ktoś z was rozważał wybór domu przyjaznego środowisku? Drewniany, bezsmogowy - dla mnie to bardzo ważny temat, jestem świadoma tego jaką krzywdę robimy naszej...

10 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Nawadnianie ogrodów

Polecam w tym temacie zlecenia takiej usługi specjalistom! Dla klientów z mazowieckiego całkiem dobrą oferta ma ta firma http://www.zakogrody.pl/ Korzystając z ich...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

myślę, że pod wynajme fajną okolicą jest Krowodrza albo Zabłocie, bo jest fajny dojazd do centrum i dużo nowych osiedlii.. ja w zeszłym roku kupiłam mieszkanie na...

313 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Urządzając dom nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, na https://klusdesign.pl/ można znaleźź profile LED oraz inspiracje jak można je zamontować.

10 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Możliwości jest mnówstwo i osobiście w wykończeniach najbardziej odpowiadają arnacje świetlne a mianowicie profile z taśmami led jak tu np w podłodze...

10 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Donica domowa

Amazing article thanks or sharing. fireboy and watergirl

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Jaki impregnat do impregnacji kostki brukowej ?

Hi guys, your blog' s design is simple and clean and i like it. Greets! 192.168.l.l

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Sklep z częściami do Ursusa

Mój mąż prowadzi gospodarstwo rolne i sama też zaczęłam się od jakiegoś czasu interesować tym tematem... W naszym Ursusie popsuł się silnik Ursus C-360 i musimy do...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018