Świetlana przyszłość franczyzobiorcy?

Dodatkowy asortyment / Pierwsza hurtowania Doko otworzyła się w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Na początku właściciele handlowali sprzętem oświetleniowym, z czasem dołączyli też asortyment elektryczny.
Czwartek
24.05.2018
Sieć hurtowni elektrotechnicznych Doko rozwija system partnerski. Franczyzobiorcy dzielą się z franczyzodawcą marżą po połowie.
 

Pierwsza hurtowania Doko otworzyła się w Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Na początku właściciele handlowali asortymentem elektrycznym, z czasem dołączyli też sprzęt oświetleniowy. Wtedy postanowili skorzystać ze wsparcia franczyzobiorców.

Serce przemysłu

W ciągu 20 lat od otwarcia pierwszej hurtowni sieć rozrosła się do ośmiu jednostek własnych i czterech we franczyzie. Zarówno w lokalach własnych, jak i partnerskich, można kupić materiały elektryczne i oświetleniowe. Właściciele proponują również pakiet usług – instalację i pomiary elektryczne, a także elektronikę przemysłową. Oferta asortymentowa Doko jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorstw: to głównie dzięki zakupom robionym przez firmy hurtownie Doko osiągają wyższy poziom sprzedaży.

Franczyzobiorca zainteresowany współpracą nie musi posiadać ani doświadczenia w branży, ani wiedzy biznesowej. Pomysłodawcy szukają osób gotowych do podjęcia nowego wyzwania, z głową pełną pomysłów na rozwój firmy.

Przeprowadzamy partnera przez cały proces zakładania biznesu, od znalezienia odpowiedniego miejsca na hurtownię, do oficjalnego otwarcia. Pomagamy mu w wyborze działki o minimalnej wielkości 250 m2, gdzie stanie magazyn i punkt sprzedaży. Stawiamy na lokalizacje poza centrum miast, w strefach przemysłowych – mówi Natalia Betlejewska z Hurtowni Doko.

Franczyzodawcy biorą udział w zatrudnieniu i przeszkoleniu pracowników. Wspólnie z nowym partnerem wyposażają hurtownię w sprzęt komputerowy i biurowy oraz towar. Zatowarowanie hurtowni w produkty od dostawców z kraju i z zagranicy odbywa się na poziomie całej sieci. W ramach umowy licencyjnej franczyzobiorcy otrzymują dostęp do oprogramowania do obsługi zamówień i baz danych. Mogą liczyć również na pomoc informatyka, grafika i specjalisty od rozwoju firmy.

Marża do podziału

W zakres obowiązków franczyzobiorcy wchodzi ubezpieczenie lokalu. To jeden z kluczowych elementów inwestycji w hurtownię. Do pozostałych wydatków na starcie biznesu zalicza się zakup komputerów i materiałów biurowych, a także kamer. Towar pozostaje własnością franczyzodawcy. Całkowity koszt inwestycji sięga 50 tys. zł. Jak twierdzą przedstawiciele Doko zwrotu można spodziewać się po trzech miesiącach od oficjalnego otwarcia hurtowni. Umowa licencyjna nie przewiduje opłaty wstępnej na rzecz franczyzodawcy. Partnerzy muszą pokryć natomiast opłatę za korzystanie z oprogramowania do obsługi zamówień i bazy danych. Na koniec każdego miesiąca podliczana jest sprzedaż, a biorca i dawca licencji franczyzowej dzielą się po równo uzyskaną marżą ze sprzedaży.

Wraz z rozpoczęciem działalności kolejnego partnera, franczyzodawca udziela mu wsparcia marketingowego. Umieszcza informację o nowej hurtowni na oficjalnej stronie internetowej przedsiębiorstwa, a także na banerach i ulotkach. Po stronie dawcy licencji na biznes leży również dostarczenie materiałów reklamowych do każdego franczyzobiorcy. Rolą partnera jest lokalna promocja hurtowni i jej usług.

Właściciele hurtowni Doko aktualnie poszukują współpracowników na wschodzie kraju. Zanim podpiszą umowę, chcą usiąść z kandydatem na franczyzobiorcę do negocjacji przy wspólnym stole. – Jeśli osoba zainteresowana franczyzą mieszka bliżej niż 300 km od Brodnicy, jesteśmy gotowi do niej podjechać i ustalić warunki współpracy – przekonuje Natalia Betlejewska.


Twarde warunki / W ciągu 20 lat od otwarcia pierwszej hurtowni sieć rozrosła się do ośmiu jednostek własnych i czterech we franczyzie.

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

ręczniki hotelowe

Witam serdecznie. Wiecie może jak wygląda kwestia wyposażenia hoteli? Np takie ręczniki hotelowe robione na zamówienie to byłoby coś, ale czy jest na to zbyt? Wejść w...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Branża metalowa- co i jak ?

Firma HAMMERMAN-TECH wykonująca ogrodzenia stalowe, płoty, bramy - poszukuje spawacza. Firma mieści się w Poznaniu i działają też na rynku niemieckim, więc możliwe...

41 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Donica domowa

Witam. Od jakiegoś czasu szukałam donice do domu. Zależało mi na czymś porządnym ale jednocześnie lekkim tak aby nie mieć problemu z ewentualną zmianą miejsca danej...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepiej zainwestować w mieszkanie w dużym mieście, w którym jest duża liczba studentów. Oni szukają mieszka, nie zawsze tylko w centrum, ale często na obrzeżach....

304 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Jaki sklep meblowy?

A myślicie że takie materace https://mebleropez.pl/39-materace są wygodne? Polecał je ktoś tam wyżej ale w sumie to była jedna opinia, dlatego dopytuję. Nie wysypiam...

178 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Pierwsze mieszkanie na wynajem najlepiej kupić w mieście, w którym się mieszka, o ile się mieszka w mieście :) Najlepiej postawić na niewielkie, kawalerka, dwa pokoje...

304 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Handel dla rolnika

Ja w ogóle nie korzystam z giełd. Wolę poszperać w internecie, żeby znaleźć części do maszyn rolniczych w dobrej cenie. Słyszeliście może o stronce...

46 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sklep z produktami rolniczymi

Jeśli będziesz szukać sklepu, który zajmuje się sprzedażą części do maszyn rolniczych to polecam sklep.mizar.com.pl. Ja tam kupiłam części Ursus C-330 i jestem...

28 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018