Przemyślana strategia

Lokal niekoniecznie od początku / Wystarczy zainwestować 18 tys. zł, żeby prowadzić biznes pod szyldem Misja Robotów w formie mobilnej. Polega ona na prowadzeniu zajęć w szkołach podstawowych, bez konieczności posiadania własnego lokalu.
Poniedziałek
28.05.2018
Franczyzodawca Misji Robotyki ma sposób na motywowanie franczyzobiorców do pozyskiwania kolejnych klientów. Im więcej ich zdobędą, tym niższą zapłacą miesięczną opłatę franczyzową.
 

Nauczyć dzieci programowania poprzez dobrą zabawę – taki cel ma Misja Robotyka, firma organizująca zajęcia pozalekcyjne z programowania i konstruowania robotów dla dzieci w wieku szkolnym. Na rynku funkcjonuje od czterech lat. Do tej pory otworzyła pięć placówek franczyzowych – w Ełku, Łukowie, Białymstoku, Siedlcach i Rzeszowie. Własny oddział działa w Warszawie. Kolejnych partnerów firma szuka w całej Polsce, niezależnie od wielkości miasta.

Koncept nie jest drogi, bo wystarczy zainwestować 18 tys. zł, żeby prowadzić biznes w formie mobilnej. Polega on na prowadzeniu zajęć w szkołach podstawowych, bez konieczności posiadania własnego lokalu.

 W taki sposób działa większość naszych franczyzobiorców. Naturalnym krokiem w rozwoju jest otwarcie placówki stacjonarnej, dzięki której łatwiej będzie organizować dodatkowe gałęzie działalności, takie jak półkolonie czy urodziny – mówi Bartłomiej Podgórski, menedżer w Misji Robotyce.

Franczyzobiorcy mogą też jednak prowadzić działalność wyłącznie w firmie mobilnej. W tym przypadku wymagane jest tylko posiadanie własnego samochodu, działalności gospodarczej oraz zaangażowanie w projekt.

Inwestycja zwraca się maksymalnie  w ciągu trzech miesięcy. W trakcie współpracy opłaty dla franczyzodawcy zależą od tego, ilu uczniów uda im się zapisać na zajęcia. Jeżeli będzie to mniej niż 100 osób, wtedy są zobowiązani do wpłacania 15 proc. przychodu miesięcznie. Natomiast zebranie powyżej 100 uczniów to już tylko 10 proc. albo mniej – w zależności od indywidualnych uzgodnień.

– Podobny system ma motywować naszych franczyzodawców do pozyskiwania jak największej liczby uczniów. Ale z ich naborem generalnie nie mamy problemu. Rodzice zdają sobie sprawę z wagi umiejętności programowania, więc chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia. Sprzyja nam także ostatnia zmiana podstawy programowej, która wprowadza programowanie od 1 klasy szkoły podstawowej. Dlatego wielu uczniów pozyskujemy dzięki marketingowi szeptanemu – zapewnia Bartłomiej Podgórski.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Uczęszczają one na nie raz w tygodniu. Jedna lekcja trwa 90 minut. Semestr kosztuje od 490 do 590 zł.

– Ale już po dwóch miesiącach większość dzieci osiąga cel, jakim jest opanowanie podstaw programowania – zapewnia Bartłomiej Podgórski.

Kurs nie uczy ich jednak tego wprost.

– Chodzi o to, żeby dzieci uczyły się przez zabawę. Próbują więc samodzielnie skonstruować robota, a potem organizujemy im różnego rodzaju zawody i konkurencje w efekcie których wprowadzają modyfikacje do swoich projektów, a tym samym tworzą coś nowego i opanowują podstawy programowania – tłumaczy Bartłomiej Podgórski.

Firma pracuje na platformie Lego Mindstorms EV3 Educatio oraz Lego WeDo Education. Obie stanowią połączenie serwomotorów, czujników, programowalnego mikrokomputera oraz klocków lego. To pozwala na zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota.

Przy tym każde stanowisko jest zaopatrzone w dwa zestawy klocków lego, czyli 1400 elementów do dyspozycji dla każdego dziecka.


Im więcej, tym taniej / Franczyzodawca Misji Robotów zapewnia, że inwestycja zwraca się maksymalnie w ciągu trzech miesięcy. W trakcie współpracy opłaty dla franczyzodawcy zależą od tego, ilu uczniów uda im się zapisać na zajęcia.
Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018