Przemyślana strategia

Lokal niekoniecznie od początku / Wystarczy zainwestować 18 tys. zł, żeby prowadzić biznes pod szyldem Misja Robotów w formie mobilnej. Polega ona na prowadzeniu zajęć w szkołach podstawowych, bez konieczności posiadania własnego lokalu.
Poniedziałek
28.05.2018
Franczyzodawca Misji Robotyki ma sposób na motywowanie franczyzobiorców do pozyskiwania kolejnych klientów. Im więcej ich zdobędą, tym niższą zapłacą miesięczną opłatę franczyzową.
 

Nauczyć dzieci programowania poprzez dobrą zabawę – taki cel ma Misja Robotyka, firma organizująca zajęcia pozalekcyjne z programowania i konstruowania robotów dla dzieci w wieku szkolnym. Na rynku funkcjonuje od czterech lat. Do tej pory otworzyła pięć placówek franczyzowych – w Ełku, Łukowie, Białymstoku, Siedlcach i Rzeszowie. Własny oddział działa w Warszawie. Kolejnych partnerów firma szuka w całej Polsce, niezależnie od wielkości miasta.

Koncept nie jest drogi, bo wystarczy zainwestować 18 tys. zł, żeby prowadzić biznes w formie mobilnej. Polega on na prowadzeniu zajęć w szkołach podstawowych, bez konieczności posiadania własnego lokalu.

 W taki sposób działa większość naszych franczyzobiorców. Naturalnym krokiem w rozwoju jest otwarcie placówki stacjonarnej, dzięki której łatwiej będzie organizować dodatkowe gałęzie działalności, takie jak półkolonie czy urodziny – mówi Bartłomiej Podgórski, menedżer w Misji Robotyce.

Franczyzobiorcy mogą też jednak prowadzić działalność wyłącznie w firmie mobilnej. W tym przypadku wymagane jest tylko posiadanie własnego samochodu, działalności gospodarczej oraz zaangażowanie w projekt.

Inwestycja zwraca się maksymalnie  w ciągu trzech miesięcy. W trakcie współpracy opłaty dla franczyzodawcy zależą od tego, ilu uczniów uda im się zapisać na zajęcia. Jeżeli będzie to mniej niż 100 osób, wtedy są zobowiązani do wpłacania 15 proc. przychodu miesięcznie. Natomiast zebranie powyżej 100 uczniów to już tylko 10 proc. albo mniej – w zależności od indywidualnych uzgodnień.

– Podobny system ma motywować naszych franczyzodawców do pozyskiwania jak największej liczby uczniów. Ale z ich naborem generalnie nie mamy problemu. Rodzice zdają sobie sprawę z wagi umiejętności programowania, więc chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia. Sprzyja nam także ostatnia zmiana podstawy programowej, która wprowadza programowanie od 1 klasy szkoły podstawowej. Dlatego wielu uczniów pozyskujemy dzięki marketingowi szeptanemu – zapewnia Bartłomiej Podgórski.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Uczęszczają one na nie raz w tygodniu. Jedna lekcja trwa 90 minut. Semestr kosztuje od 490 do 590 zł.

– Ale już po dwóch miesiącach większość dzieci osiąga cel, jakim jest opanowanie podstaw programowania – zapewnia Bartłomiej Podgórski.

Kurs nie uczy ich jednak tego wprost.

– Chodzi o to, żeby dzieci uczyły się przez zabawę. Próbują więc samodzielnie skonstruować robota, a potem organizujemy im różnego rodzaju zawody i konkurencje w efekcie których wprowadzają modyfikacje do swoich projektów, a tym samym tworzą coś nowego i opanowują podstawy programowania – tłumaczy Bartłomiej Podgórski.

Firma pracuje na platformie Lego Mindstorms EV3 Educatio oraz Lego WeDo Education. Obie stanowią połączenie serwomotorów, czujników, programowalnego mikrokomputera oraz klocków lego. To pozwala na zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota.

Przy tym każde stanowisko jest zaopatrzone w dwa zestawy klocków lego, czyli 1400 elementów do dyspozycji dla każdego dziecka.


Im więcej, tym taniej / Franczyzodawca Misji Robotów zapewnia, że inwestycja zwraca się maksymalnie w ciągu trzech miesięcy. W trakcie współpracy opłaty dla franczyzodawcy zależą od tego, ilu uczniów uda im się zapisać na zajęcia.
Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Buduj i zarabiaj

Analyze build earn encompass 14 education modules which are in video layout and pdf. It begins with selecting a worthwhile niche to create your product. The education touches...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Buduj i zarabiaj

After growing more than one merchandise which might be an achievement, he wants to teach others how to observe his steps. He created to learn to build earn to assist those who...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Tłumacz medyczny

Medicinal is an expansive stage, there are different specializations inside the therapeutic office that should be considered. Sociology essay writing service The restrictive...

2 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Marketing Assignment Help

Students often feel issues in writing assignment, so to make students comfortable in programming assignment we help them to write their assignments. If ever you feel any...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Angielski na licencji

Locate the halfway weight of the H20 utilizing the Ideal Gas Law (P=(RT)/v) and Essay Writing Service Australia. I was advised to utilize temperature of the room...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Szkolenia inżynierskie?

eBay is an American multinational e-commerce corporation. It offers the gift cards and you can purchase them online at its official website. ebay gift card balance

7 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Bardzo fajnie na szkoleniach sprawdzają się gry szkoleniowe. Istnieje kilka firm, które stosują taką metodę szkolenia i uważam, że akie szkolenia są najlepsze....

8 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Tłumacz medyczny

Cześć, potrzebny jest mi tłumacz medyczny włoski który mi przetłumaczy parę tekstów z włoskiego, najlepiej firma specjalizująca się w tym języku bo te teksty są...

2 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018