Obiecujące perspektywy / W hali o pow. 1000 m2 może ćwiczyć 70 klientów na godzinę, co daje miesięczny przychód w wysokości powyżej 200 tys. zł.
Wtorek
29.05.2018
Jump World chce otworzyć parki trampolin w Warszawie, Krakowie, Kielcach, Opolu i Tychach. Franczyzodawca twierdzi, że można zarobić nawet 200 tys. zł miesięcznie.
 

Do parków trampolin poskakać przychodzą całe rodziny i grupy przyjaciół. Do ćwiczeń na trampolinach nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, np. może je wykonywać dziecko razem z babcią. Czyli potencjalny klient jest, ale czy to realnie się opłaca?

Koszty, jakie na dzień dobry musi ponieść przedsiębiorca, to jednorazowa opłata licencyjna w wysokości 20 tys. zł. Franczyzodawca wymaga także od franczyzobiorcy, aby dysponował 400-3000 m2 halą rekreacyjną w centrum handlowym lub wolnostojącym budynki z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Nakład inwestycyjny związany z przystosowaniem lokalu do wymagań marki waha się w przedziale 650-1,3 tys.zł za 1m². Przedsiębiorca będzie musiał zatrudnić także min. siedmioosobowy personel, a w trakcie współpracy uiszczać comiesięczną opłatę franczyzową w wysokości 8,5 proc. od obrotu oraz opłatę na fundusz marketingowy – 1,5 proc. od obrotu. Co otrzyma w zamian?

Jump World zapewnia, że potencjalnym franczyzobiorcom pomaga w wyborze odpowiedniej lokalizacji na biznes i urządzeniu parku od podstaw.

Partnerzy sieci parków wybierani są głównie spośród osób posiadających już doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, a także posiadających odpowiednie środki finansowe. Znajomość branży nie jest wymagana, ponieważ Jump World przekazuje wiedzę dotyczącą prowadzenia biznesu. Wystarczy, że franczyzobiorca przestrzegają standardów prowadzenia działalności zawartej w umowie licencyjnej oraz podręczniku operacyjnym – wyjaśnia Zbigniew Macion, właściciel marki Jump World.

Franczyzodawca oferuje także profesjonalne wyposażenie wraz z podziałem na strefy tematyczne: koszykówka, siatkówka, basen z gąbkami, boisko do zbijaka oraz arenę główną. Franczyzobiorca otrzyma przygotowanie projektu techniczno-ekonomicznego dla parku. JumpWord zapewnia również rekrutację i szkolenie personelu, wsparcie marketingowe, pomoc w uzyskaniu leasingów, czy kredytów.

Właściciel marki twierdzi, że biznes przynosi stabilny, rosnący dochód.

Dochody uzależnione są od wielkości parku, np. w hali o pow. 1000 m2, możemy obsłużyć 70 klientów na godzinę, co daje miesięczny przychód w wysokości powyżej 200 tys. zł – wyjaśnia właściciel marki.

Obecnie franczyzodawca posiada 7 funkcjonujących parków, kilka w budowie a poszukuje franczyzobiorców w: Warszawie, Opolu, Kielcach, Krakowie i Tychach.

– Realizacja inwestycji od podpisania umowy do otwarcia parku zajmuje zazwyczaj trzy miesiące miesiące. Termin realizacji jest uzależniony przede wszystkim od jakości hali. W wielu przypadkach hala pod park trampolin musi zostać przystosowana. W takiej sytuacji inwestor jest uzależniony od czasu wykonania prac adaptacyjnych – wyjaśnia Zbigniew Macion. – Do końca roku mamy zaplanowane budowy czterech parków oraz prowadzimy rozmowy z pięcioma nowymi inwestorami dodaje.

Nowe parki powstaną w Gnieźnie, Łodzi, Warszawie i Będzinie.


Jedni skaczą, inni zarabiają / Obecnie franczyzodawca posiada 7 funkcjonujących parków i kilka w budowie.
Joanna Konieczna

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018