Wyjazd w nagrodę / W Energylandii w Zatorze w tym roku były dzieci pracowników ze sklepów Ireneusza Wróbla z Podkarpacia.
Sobota
02.06.2018
Prawie 80 proc. przedsiębiorców twierdzi, że działalność małych sklepów pozytywnie wpływa na lokalne społeczności. Właściciel Eurocashu ma pomysł jak tę wiedzę.
 

Z przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research w całej Polsce badań na zlecenie Eurocash (właściciela takich marek, jak: abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama)
wynika także, że to właśnie w sklepach detalicznych buduje się bliskie relacje z klientem. A właśnie ten aspekt co drugi badany uważa za najważniejszy dla rozwoju sklepu, zaraz po dobrej ofercie.

– Sklepy osiedlowe zawsze były czymś więcej niż tylko punktem handlu detalicznego. To ośrodki życia społecznego. Przedsiębiorcy nie tylko wpłacają podatki do lokalnych budżetów i na miejscu inwestują swoje zyski, lecz takżę znają potrzeby i problemy swoich klientów – mówi Marta Gampf, dyrektor marketingu w Grupie Eurocash.

Wyniki badań zachęciły Grupę Eurocash do inwestycji w projekt „Lokalni Herosi”. Dzięki niemu 100 lokalnych inicjatyw związanych m.in. z kulturą, sportem, ekologią, przestrzenią otrzyma od 10 tys. do 100 tys. zł. Dzięki udziałowi w projekcie właściciele małych sklepów mogą popularyzować np.: zajęcia fitness dla seniorów, koszulki dla młodzików z lokalnej drużyny albo doposażenie osiedlowej siłowni. Spore szanse na grant mają także projekty kulturalne, jak założenie mobilnej biblioteki. Na inicjatywach, które mają pomóc potrzebującym, mogą skorzystać np. osoby niepełnosprawne lub domy dziecka. Liczba pomysłów jest nieograniczona.

Projekt jest realizowany z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatecznego wyboru 100 projektów, które dostaną granty, dokonają internauci.
 


Pożądana nagroda / Jan Skalski z Podkparpacia w ciągu kilku lat kupił 50 rowerów i przeznaczył je jako nagrody w konkursach.
Joanna Konieczna

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.