24.10.2002

Pierwszy MAX & MAX w Łodzi

24 października w Galerii Łódzkiej zostanie otwarty 16 supermarket obuwniczy sieci MAX&MAX

Takiego sklepu jeszcze w Łodzi nie było. Nowy salon obuwniczy to gigant jak na polską skalę handlową: na powierzchni 670 metrów kwadratowych jest prezentowane ponad 2500 wzorów obuwia.

Atutem sieci obuwniczej MAX & MAX są serie modeli butów opracowane według najnowszych trendów z myślą o polskim kliencie. Są to buty skórzane o modnym kształcie i wysokiej jakości, sprzedawane w atrakcyjnej cenie. Pochodzą z najlepszych polskich fabryk. Dodatkowo w MAX & MAX można znaleźć najnowsze kolekcje z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Brazylii. MAX & MAX udziela rocznej gwarancji na buty.

Klient idzie do Galerii

Kierunek, w którym podąża organizacja handlu w Polsce, to duże galerie handlowe. Z badań zachowań konsumenckich wynika, że klienci powoli, ale systematycznie przenoszą się z centrów miast do supermarketów i galerii handlowych. – Z naszych danych wynika, że już 30 proc. obrotów ma miejsce w galeriach – mówi Mariusz Ostrowski, prezes spółki Multisoft. – Dlatego zdecydowaliśmy się na założenie nowej sieci salonów obuwniczych MAX&MAX. Wszystkie salony będą miały lokalizacje w centrach handlowych.

Wizytówka sieci franchisingowej

MAX & MAX w Galerii Łódzkiej to już 16 supermarket tej polskiej sieci. Operatorem sieci jest Multisoft S.A. - największy dystrybutor obuwia w Polsce. Spółka działa w branży obuwniczej od 1988 roku. W 2001 roku Multisoft sprzedał ponad 3 mln par butów. Sieć MAX & MAX rozwija się na zasadzie franchisingu, tzn. prywatni przedsiębiorcy kupują licencję na prowadzenie supermarketu w systemie MAX & MAX. - Głównym powodem szybkiego rozwoju sieci są dobre warunki zarobkowania dla franczyzobiorców - uważa Mariusz Ostrowski.

Pierwsze salony MAX & MAX Multisoft prowadził sam, aby wypróbować na sobie koncepcję i potwierdzić jej rentowność. Od maja 2002 roku większość otwieranych sklepów jest prowadzona przez franczyzobiorców.

Do końca roku Multisoft planuje otworzyć jeszcze 3 nowe supermarkety obuwnicze MAX & MAX (m.in. w Toruniu i Częstochowie). W przyszłym roku, operator sieci MAX & MAX zamierza otworzyć kolejnych 20-30 supermarketów obuwniczych na terenie całego kraju. Docelowo w Polsce ma powstać 50 supermarketów obuwniczych MAX & MAX.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Wiśniewski

doradca we franczyzie
Napisz do autora