Marka coraz popularniejsza / Początki sklepów z kartkami okolicznościowymi i drobnymi prezentami sięgają roku 1997. Od tego czasu placówki firmy, zarówno własne, jak i franczyzowe, pojawiły się w 45 krajach na świecie.
Wtorek
05.06.2018
Szwedzka marka specjalizującą się w sprzedawaniu kartek urodzinowych i upominków poszukuje masterfranczyzobiorców w Polsce.
 

Z chłodnej północy przenieśli się do centralnej i południowej Europy, potem w inne rejony globu. Card Group to szwedzki koncept franczyzowy. Początki sklepów z kartkami okolicznościowymi i drobnymi prezentami sięgają roku 1997. Od tego czasu placówki firmy, zarówno własne, jak i franczyzowe, pojawiły się w 45 krajach na świecie. Właściciele wyposażają stoiska sprzedaży w kartki, naklejki, torebki, świeczki, balony czy opakowania prezentowe. Co roku urozmaicają też ofertę produktową. – Podczas corocznych spotkań wszystkich masterfranczyzobiorców, dzielimy się nowym wzorami i formatami kartek oraz drobiazgów. Partner dostaje pakiet nowych produktów, które może wprowadzić na swój rynek – podkreśla Hélène Sansonnetti z Card Group.

Kamień węgielny pod franczyzę

Każdy z masterfranczyzobiorców zarządza siecią punktów partnerskich lub stoisk sprzedaży z kartkami okolicznościowych w określonym regionie. Podpisując umowę franczyzową, dostaje pełną wyłączność prowadzenia sieci Card Group na danym obszarze przez pięć lat. – Jako właściciele nie negocjujemy warunków współpracy z lokalnymi sklepikami czy sieciami supermarketów w imieniu partnera. To on ma dostęp do znaku towarowego i sam decyduje, w jakim kierunku będzie rozwijać się sieć franczyzową na danym terenie. Prowadzi także niezależna kampanię marketingową – tłumaczy Hélène Sansonnetti.

Właściciele marki dają swoim partnerom pełną swobodę wyboru zarówno miejsca dystrybucji, jak i współpracowników. Produkty mogą pojawić się w supermarketach, księgarniach, sklepach z zabawkami czy kioskach. Masterfranczyzobiorca dopasowuje sposób prezentacji produktów do formatu stoiska. Za ladą sklepów i kiosków stają zatrudnieni pracownicy bądź franczyzobiorcy. Zrekrutowany franczyzobiorca otrzymuje licencję na sprzedaż kartek i akcesoriów na mniejszym terenie, zamieszkałym przez maksymalnie 200 tys. osób. Proces rekrutacji i szkolenie wstępne koordynuje masterfranczyzobiorca. Oczywiście przy odpowiednim wsparciu. – Jeśli masterfranczyzobiorca zarządza 150-200 punktami na swoim terenie, wystarczy mu pomoc jednego menedżera do spraw sprzedaży. Gdy liczba stanowisk przekroczy 200, współpraca z kolejną osobą może okazać się niezbędna – mówi Hélène Sansonnetti.

Potencjalny masterfranczyzobiorca potrzebuje 120 tys. zł na start. Franczyzodawca dostarcza wybranym partnerom know-how w formie wstępnego szkolenia w Szwecji. Co więcej, stwarzają okazję do corocznych styczniowych spotkań w głównej siedzibie firmy, ramię w ramię z pozostałymi partnerami Card Group. Zaopatruje stoiska w materiały sprzedażowe, a także system Intranet do komunikacji wewnątrz firmy. Na obszarze każdego kraju działa oddzielny menedżer do spraw sprzedaży. Przez pierwsze trzy-cztery miesiące od otwarcia nowej sieciowej placówki odwiedza ją co miesiąc. Pomaga przy rekrutacji i wspiera w bieżącej sprzedaży.

Partner Card Group nie dzieli się z franczyzodawcą prowizją od sprzedaży produktów ani nie usizcza stałej miesięczniej opłaty. Franczyzodawcy pokrywają koszt transportu towaru, a masterfranczyzobiorca musi zapłacić za niego do 30 dni od momentu dostarczenia do sklepu. Dodatkowym wydatkiem ze strony partnera jest dzierżawa stanowisk sprzedaży. Tu także franczyzodawca udsotępnia preferencyjne warunki. Partner może zrealizować przelew na konto właścicieli przez 12 miesięcy od dnia wypożyczenia stoiska. Zwrot z inwestycji w firmę zależy od zaangażowania masterfranczyzobiorcy. – Są dwa czynniki, które wpływają na osiągany zysk. Pierwszy to tempo włączania nowych sklepów do sieci, drugi – obroty, jakie generują dane sklepy – wyjaśnia Hélène Sansonnetti. Wyczekiwany zwrot z inwestycji następuje zazwyczaj w drugim roku partnerstwa.

Na celowniku Card Group znajduje się dwa regiony Polski. Północna część kraju obejmie Gdańsk, Szczecin, Toruń i północne dzielnice Warszawy. Na południowym obszarze znajdzie się m.in.: Lublin i południe Warszawy. Właściciele szukają chętnych do współpracy w większych miastach: Warszawie, Gdańsku, Łodzi czy Lublinie.

 


Co kupi klient? / Właściciele marki wyposażają stoiska sprzedaży w kartki, naklejki, torebki, świeczki, balony czy opakowania prezentowe.

POPULARNE NA FORUM

Twarda woda

A perfectly composed article, if just all bloggers take a gander Professional Academic Writing Services at your substance and gain from it than the web would be a far superior...

34 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Zarabianie przez internet

Instagram is a social media app that allows users to share photos and videos from their lives, add captions, edit filters, tweak settings and engage with others.Click ...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

13 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zarabianie przez internet

Custom Invitation boxes you want to make your events or parties more memorable and also try to inspire your dear and loved ones with your priceless gifts.

11 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

13 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
E-papierosy na cenzurowanym

Thankyou for sharing the data which is beneficial for me and others likewise to see. traffic flow seo

5 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018
Alma Market powiększa sieć

I am always searching online for articles that can help me. There is obviously a lot to know about this. I think you made some good points in Features also. Keep working, great...

6 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018
Twarda woda

Hello My name is Sarah Smith and This is a very nice post. Thanks for sharing with us. Keep it up Get the Best Of My Assignment Help in UK.

34 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018