Franczyza rządzi / Sieć Da Grasso liczy 180 lokali, wszystkie (oprócz jednego) działają we franczyzie. Tylko w tym roku zostało otwartych osiem nowych pizzerii: w Szczecinie, Oświęcimiu, Bielsku-Białej, Łowiczu, Przasnyszu, Wrocławiu, Łodzi i Legionowie.
Środa
06.06.2018
W tym roku Da Grasso otworzyło już osiem nowych lokali. Do końca roku sieć chciałaby zawiesić szyld na kolejnych 10 pizzeriach.
 

W tej chwili Da Grasso to najliczniejsza franczyzowa sieć pizzerii w Polsce. Liczy 180 lokali, wszystkie (oprócz jednego) działają we franczyzie. Tylko w tym roku zostało otwartych osiem nowych pizzerii: w Szczecinie, Oświęcimiu, Bielsku-Białej, Łowiczu, Przasnyszu, Wrocławiu, Łodzi i Legionowie.
– Do września otworzymy kolejne pięć lokali – zapowiada Hubert Kołodziejski, asystent ds. obsługi placówek franczyzowych w Da Grasso. – Liczymy, że do końca roku nasza sieć będzie liczyć 190 placówek.

Franczyzodawca jest zainteresowany otwarciami praktycznie w każdym rejonie kraju. Miasta, w których Da Grasso szczególnie zależy na uruchomieniu placówek, to m.in.: Opole, Słupsk, Bytom, Tczew, Elbląg. Na pizzerię potrzebny jest lokal o wielkości minimum 100 m2. Szacunkowe koszty inwestycji to 200-250 tys. zł (jeżeli pomieszczenia nie były przystosowane do potrzeb gastronomii). Marka wybiera lokalizacje zarówno w galeriach handlowych, jak i w atrakcyjnych punktach miast.
– Pomimo wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę, nasze lokale usytuowane w galeriach i tak w większości pracują – zapewnia Hubert Kołodziejski. – Dzięki temu, że albo mają niezależne wejścia, albo po prostu zarządca galerii to umożliwia. Trzeba też pamiętać, że pizzeria to nie tylko serwowanie posiłków na miejscu. Nasze lokale realizują także zamówienia w dostawie, co w wielu przypadkach nawet w tzw. niehandlowe niedziele pozwala na bardzo dobre obroty.

Franczyzodawca zapewnia, że wspiera swoich licencjobiorców od samego początku – m.in. poprzez pomoc w wyborze lokalu, oszacowaniu kosztów jego przystosowania do potrzeb sieci, przygotowanie projektów technologicznych i aranżacyjnych. Zarówno franczyzobiorcy, jak i ich pracownicy przechodzą szkolenia, przygotowujące ich do pracy na poszczególnych stanowiskach.
Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 12 tys. zł. Opłaty miesięczne zależą od wybranego pakietu sprzedażowego. Podstawowy, w którym menu obejmuje pizzę, startery, sałatki wiąże się z miesięczną opłata franczyzową w wysokości 1464 zł netto. Menu można poszerzyć m.in. o makarony, zupy, dania mięsne.


Inwestycja w pizzerię / Na pizzerię potrzebny jest lokal o wielkości minimum 100 mkw. Szacunkowe koszty inwestycji to 200 – 250 tys. zł (jeżeli pomieszczenia nie były przystosowane do potrzeb gastronomii). Marka wybiera lokalizacje zarówno w galeriach handlowych, jak i w atrakcyjnych punktach miast.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018