Marka pozostanie / Po ewentualnym nabyciu pakietu udziałów w spółce, Eurocash planuje dalej rozwijać sieć sklepów spółki Partner pod szyldem Lewiatan.
Środa
27.06.2018
Grupa Eurocash szykuje się do przejęcia kolejnej sieci franczyzowej. Zaczyna od wykupienia udziałów spółki Partner, która posiada 26 sklepów sieci Lewiatan.
 

Grupa Eurocash właśnie złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w spółce Partner Sp. z o.o. Spółka prowadzi 26 sklepów pod szyldem Lewiatan, a sprzedającym jest Asteria Holding Sp. z o.o.

– Uznałem, że nadszedł czas, by przekazać firmę następcom. Okazało się, że moje dzieci nie są zainteresowane prowadzeniem naszego przedsiębiorstwa. Jednocześnie pojawiało się wiele ofert kupna udziałów. Uznałem, że najlepszym nabywcą pakietu udziałów w spółce będzie Eurocash, większościowy akcjonariusz Lewiatana Holding i jednocześnie największy dostawca towarów do sieci Lewiatan, w tym do spółki Partner – powiedział Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding S.A.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym Eurocash przejmuje sieć franczyzową. Jak pisaliśmy w marcu 2016 roku, Eurocash od kilku lat konsekwentnie realizował politykę ekspansji poprzez przejęcia. Wówczas doszło do zakupu udziałów spółki EKO Holding, właściciela sieci 253 supermarketów pod markami EKO oraz Ledi. A już wtedy w ręku Eurocashu znajdowało się silne portfolio: abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Inmedio, 1minute, Polską Dystrybucję Alkoholi, a także spółka Firma Rogala prowadzącą 48 sklepów Delikatesów Centrum.

– Wyzwanie sukcesji biznesu rodzinnego dotyczy wielu przedsiębiorców, właścicieli małych i średnich sklepów w Polsce. Tą transakcją pokazujemy, że jako Grupa Eurocash jesteśmy gotowi nie tylko wspierać operacyjnie i kapitałowo dalszy rozwój sklepów prowadzonych przez naszych franczyzobiorców, czego przykładem były nasze wcześniejsze transakcje polegające na nabyciu udziałów w spółkach prowadzących sklepy Delikatesy Centrum, lecz także dajemy naszym partnerom możliwość wyjścia z inwestycji i realizacji przez nich innych planów biznesowych – skomentował  plany przejęcia Lewiatana, Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash.

Po ewentualnym nabyciu pakietu udziałów w spółce, Eurocash planuje dalej rozwijać sieć sklepów spółki Partner pod szyldem Lewiatan. 

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych. Posiadane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 14 tysięcy sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.


Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding / "Uznałem, że nadszedł czas, by przekazać firmę następcom. Okazało się, że moje dzieci nie są zainteresowane prowadzeniem naszego przedsiębiorstwa. Jednocześnie pojawiało się wiele ofert kupna udziałów. Uznałem, że najlepszym nabywcą pakietu udziałów w spółce będzie Eurocash".
Joanna Konieczna

POPULARNE NA FORUM

Zarabianie przez internet

Zarabianie w necie we współczesnych czasach stało się bardzo modne. Sama korzystam z butików online, bo to wygodne zakupy. Prowadzę również bloga...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
E-papierosy na cenzurowanym

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

4 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Zarabianie przez internet

Ostatnio zauważyłam, że popularne sa programy partnerskie i zarabianie w ten sposób przez internet. Może ktoś z was dorabia sobie właśnie w ten sposób Chyba tutaj...

2 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Programy partnerskie

Zastanawiam się w jaki sposób dorobić sobie przez internet. Zainteresowały mnie [url=https://make-cash.pl/katalog-serwisow/programy-partnerskie-afiliacja/]niedawno...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018