Sieć się rozrasta
Sieć się rozrasta / Rok temu wdrożyliśmy model, w którym partnerki, otwierające biuro w większym mieście - powyżej 150 tys. mieszkańców - mają możliwość zostania masterfranczyzobiorcą i realnego zarabiania na sukcesach swoich oddziałów.
Niedziela
08.07.2018
Nasza franczyza jest dedykowana wyłącznie kobietom. Placówki stają się rentowne już od drugiego miesiąca działalności - mówi Krystyna Rek, prezes Fundacji Kobieta i Rozwód.
 

Jak rozwija się franczyza Kobieta i Rozwód?
Bardzo dużo się dzieje, co miesiąc otwieramy nowe biuro. Obecnie w fazie przygotowań są placówki w Rzeszowie i Lublinie. W kolejce czekają Olsztyn i Poznań. Eksplorujemy nowe tereny, a dodam że nie zostało ich zbyt wiele. Sytuacja dla franczyzobiorców jest taka, że kto pierwszy ten lepszy - prowadzimy dwie rozmowy z kandydatkami tygodniowo. Doświadczenie pokazuje, że ten biznes jest rentowny już od drugiego miesiąca! Rok temu wdrożyliśmy model, w którym partnerki, otwierające biuro w większym mieście - powyżej 150 tys. mieszkańców - mają możliwość zostania masterfranczyzobiorcą i realnego zarabiania na sukcesach swoich oddziałów. 

Na czym polega sukces pani konceptu?
Żyjemy w czasach dużej liczby rozwodów. Mamy ogromne, wyidealizowane wymagania wobec związku i przy pierwszych niepowodzeniach odchodzimy. A takie odejście najczęściej oznacza zdradę. Z tym, że ta fizyczna jest zawsze na końcu pewnego procesu, który jest emocjonalnym opuszczeniem jednego partnera przez drugiego. Statystycznie najczęściej zdrady dopuszczają się mężczyźni, a kobieta zostaje z problemem sama. My wychodzimy na przeciw potrzebom tych kobiet.

Czym usługi konceptu Kobieta i Rozwód różnią się od szerokiej gamy ofert prawników?
Prawnicy koncentrują się na problemach prawnych. Oczywiście i u nas odgrywają ogromną rolę. Ale my oferujemy kompleksową usługę - kobietę wspiera psycholog, parę mediator. Staramy się doprowadzić do tego, aby zamiast uciążliwego, długiego rozwodu, małżonkowie zdołali ustalić jego warunki na mediacjach. Na przykład w  Starogardzie Gdańskim, przy naszym dynamicznie rozwijającym się punkcie masterfranchisingowym, otworzyliśmy Centrum Mediacji. 

Czy Wasz punkt może prowadzić mężczyzna?
Nie. Nasze usługi dedykowane są kobietom, współpracujemy więc wyłącznie z paniami. Mamy rygorystyczne zasady rekrutacji franczyzobiorców. Relacja z naszymi klientkami oparta jest wyłącznie na szczerości i empatii. Dlatego nasze kandydatki na franczyzobiorców muszą mieć własne lub rodzinne doświadczenia rozwodowe, dobrze rozumieć przez co przechodzi kobieta, która trafia do niej po pomoc. Istotne są też takie atuty jak komunikatywność i prezencja. 

Na jakie wsparcie może liczyć franczyzobiorca?
Przede wszystkim przygotowujemy panie merytorycznie - szkolimy 2-3 miesiące, wdrażamy pół roku. Po drugie nasze partnerki otrzymują od nas mocne wsparcie marketingowe - przynajmniej raz w miesiącu jesteśmy obecne w telewizji śniadaniowej, jesteśmy aktywne w mediach społecznościowych - na facebooku Kobieta i Rozwód ma osobne strony dla każdego miasta. No i jesteśmy już znaną, dobrą i polecaną marką - wygryqamy 85 proc. spraw sądowych. Nasz model biznesowy sprawdza się także na poziomie finansowym, nie tylko poprzez błyskawiczny zwrot inwestycji, uzyskanie rentowności po kilku miesiącach, ale i zerową windykację - po prostu wszystkie nasze wdzięczne klientki płacą. Inwestycja we współpracę z marką Kobieta i Rozwód to jednorazowy wydatek rzędu 39 tys. zł, plus opłata 3,5 proc. miesięcznie (od przychodu) oraz stała opłata 700 zł miesięcznie. Franczyzobiorczyni musi także wynająć i przystosować lokal na biuro oraz zatrudnienić odpowiednią kadrę. Partnerki, które zyskują status masterfranczyzobiorcy dostają możliwość wyłączności na otwieranie biur regionalnych na swoim terenie - ich franczyzobiorcy są zobowiązani do uiszczenia opłaty rzędu 28 tys. zł netto plus 7 proc. miesięcznie od dochodu oraz 700 zł stałej opłaty miesięcznej. W przypadku takich biur nie ma kryterium liczby mieszkańców, ale koniecznym warunkiem jest istnienie Sądu Okręgowego w pobliżu nowo otwierającej się placówki.


POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018