Konrad Waszczyk, właściciel konceptu Free TV / "Nie wnikamy w cennik, franczyzobiorcy, to co uda mu się sprzedać, to jego zarobek".
Środa
18.07.2018
Franczyzodawca Free TV szuka partnerów w miastach powiatowych zamieszkałych przez co najmniej 20 tys. mieszkańców. Na inwestycję trzeba mieć 15 tys. zł.
 

Franczyzodawca Free TV, którego flagowym produktem jest bezpłatna gazetka z programem telewizyjnym, od potencjalnych franczyzobiorców wymaga jedynie wstępnej inwestycji, założenia działalności gospodarczej oraz gotowości do działania.

Mile widziane jest także doświadczenie w handlu, ponieważ partner zarabia na sprzedaży powierzchni reklamowej – mówi Konrad Waszczyk, właściciel konceptu Free TV.

Gazetka ma 16 stron, z czego do zagospodarowania reklamami jest aż 10. Przy tym mogą to być różnego rodzaju ogłoszenia, artykuły sponsorowane, dodatki, informacje z życia powiatu, zamawiane przez władze powiatowe albo kupony rabatowe.

Możliwości jest sporo. Teoretycznie w każdym wydaniu gazetki partnerzy mają do dyspozycji powierzchnię reklamową wartą około 15 tys. zł. Mamy partnera, któremu udało się wydać pierwszą gazetę w dwa tygodnie od podpisania umowy franczyzowej. Pracuje z nami od 2013 roku – mówi Konrad Waszczyk.

Podkreśla jednak, że trudno stwierdzić, ile zarabiają miesięcznie partnerzy Free TV, ponieważ każdy z nich samodzielnie ustala ceny swoich reklam.

Nie wnikamy w cennik, franczyzobiorcy, to co uda mu się sprzedać, to jego zarobek – podkreśla Konrad Waszczyk.

Jedyna opłata, którą franczyzobiorca ponosi, to miesięczny abonament rzędu 299 zł. W zamian nie musi martwić się o teksty do gazetki, wszystko jest przygotowywane przez zespół redakcyjny centrali. Jedynym zadaniem partnera jest wypełnienie miejsca na reklamy. Przy tym gazetka nie jest jedynym produktem firmy. Do dyspozycji jest również portal internetowy Free TV oraz aplikacja mobilna z kuponami rabatowymi.

Zaczynaliśmy od gazetki, ale idziemy z duchem czasu i dzisiaj jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego pokolenia klientów – przekonuje Konrad Waszczyk.

Firma szuka franczyzobiorców w każdym mieście powiatowym z liczbą mieszkańców powyżej 20 tys. W przypadku mniejszych powiatów jest możliwość połączenia dwóch w makroregion, nad którym pieczę sprawowałby jeden franczyzobiorca. Do tej pory firma nawiązała współpracę z 30 franczyzobiorcami. W tym roku też pojawi się kilku nowych partnerów. Generalnie jednak, podobnie jak  franczyzodawcy z różnych branż, Free TV zauważa mniejszy ruch w biznesie, głównie z powodu niskiego bezrobocia.

Ostatnie zmiany na rynku pracy spowodowane niskim bezrobociem wpływają na zmniejszenie zainteresowania własnym biznesem, ale pomimo tego nasz koncept ma się dobrze i zgłaszają się do nas nowi partnerzy – zapewnia Konrad Waszczyk.

Dodaje, że plusem Free TV jest fakt, że firma proponuje partnerom otwartą politykę cenową i dużą swobodę w jej stosowaniu, dzięki czemu mogą elastycznie dostosować ceny do swoich lokalnych rynków i klientów. Dodatkowo dzięki modelowi współpracy, w którym cały zysk ze sprzedanych reklam pozostaje u partnera, nowi inwestorzy mogą liczyć na zwrot z inwestycji już po kilku miesiącach współpracy.


Rozwój z duchem czasu / Gazetka Free TV nie jest jedynym produktem firmy. Do dyspozycji jest również portal internetowy oraz aplikacja mobilna z kuponami rabatowymi.
Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Reklama w social media

Oprócz social media warto również wybrać pozycjonowanie. Sama reklama w SM może nie wystarczyć, chociaż nie wiem z jakiej branży jesteś.

13 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Reklama w social media

Ja sama prowadzę SM, natomiast zlecam firmie zewnętrznej nagrywanie dla filmów szkoleniowych www.ostro-video.pl/filmy-korporacyjne-i-szkoleniowe Mają duże zasięgi i...

13 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Reklama w social media

Ja sama prowadzę SM, natomiast zlecam firmie zewnętrznej nagrywanie dla filmów szkoleniowych http://www.ostro-video.pl/filmy-korporacyjne-i-szkoleniowe Mają duże zasięgi...

13 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Księgowość we własnej firmie

sejfexpert.pl Wyglada solidnie.

99 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Księgowość we własnej firmie

Jeśli posiadamy w firmie sporo gotówki oraz ważne dokumenty to warto zapoznać się z artykułem na temat jaką kasetkę na pieniądze wybrać sejfexpert.pl rozwiewa...

99 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Pożyczka, kredyt na start biznesu

Nie lepiej byłoby korzystać z oferty banku i kredytu dla firm? Pożyczki wydają się dla mnie zbyt ryzykowne. Można nawet sprawdzić zestawienie ofert banków:...

98 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Pierwszy biznes dla 20-latka

Może jeśli bar to i dobrych dostawców możemy doradzić? U nas najlepiej się sprawdza Lomania http://lomania.pl/ Oferują pieczarki, całe ale też krojone a nawet...

67 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ostatnio kilka razy korzystałem z drukarni Copio http://www.copio.pl/ i jestem mega zadowolony z jakości ich usług. Druk bardzo wysokiej jakości, realizacja zamówienia...

146 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018