Niepewna przyszłość
Niepewna przyszłość / Dziś największa niewiadoma dotyczy przedsiębiorców, którzy nadal prowadzą lokale Telepizzy. Czy franczyzowe pizzerie zostanę przekształcone w restauracje własne Pizzy Hut? A może stworzą sieć Pizzy Hut Express lub będą służyć tylko jako punkty realizacji zamówień? Już za kilka tygodni wszystko stanie się jasne.
Wtorek
31.07.2018
Spółka AmRest podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów w Telepizza Polska. Łączna cena transakcji to ok. 8 mln euro. Co dalej z franczyzobiorcami Telepizzy?
 

Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać. – Dopóki transakcja nie jest ostatecznie zamknięta, nie możemy udzielać więcej informacji niż to, co zostało zawarte w oficjalnym komunikacie – odpowiedział nam Adrian Wnęk, koordynator ds. PR AmRest.

We wspomnianym komunikacie czytamy m.in. lakoniczną wypowiedź Moniki Czyż, prezydent Pizza Hut w AmRest: – Ta transakcja to przypieczętowanie pozycji AmRest jako lidera w segmencie pizzerii oraz dostaw posiłków do domu. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie powitać w naszym zespole wszystkich pracowników oraz franczyzobiorców Telepizza w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę nad stworzeniem wyjątkowej oferty dla klientów, łączącej najwyższej jakości produkty z profesjonalną usługą dostawy.

Z oficajlnego komunikatu dowiadujemy się również, że finalizacja umowy spodziewana jest w najbliższych miesiącach, po uzyskaniu odpowiednich zgód organów antymonopolowych. AmRest nabędzie 100 proc. udziałów w spółce Telepizza Poland. Wartość transakcji szacowana jest na kwotę 8 mln EUR, przy czym ostateczna cena zostanie potwierdzona w dniu zamknięcia transakcji.

Przedstawiciele Telepizzy nie chcieli komentować komunikatu wydanego przez spółkę AmRest.

Obecnie sieć Telepizzy liczy 107 restauracji, z których 71 zarządzanych jest przez franczyzobiorców. Restauracje własne (36 lokali) prowadzone są przez Telepizza Polska. W roku 2017 sieć wygenerowała sprzedaż na poziomie ok. 103 mln zł. Szacowane skonsolidowane przychody Telepizza Polska wyniosły mniej więcej 73 mln zł.

Tymczasem jeszcze w styczniu tego roku Telepizza informowała o otwieraniu nowych punktów franczyzowych w centrach handlowych. Jak udało nam się ustalić rozmowy AmRest z Telepizzą trwały od ponad pół roku i w tym czasie działania marketingowe związane z budowaniem franczyzy były wygaszane. Równolegle właściciel Telepizzy kierował biznes w stronę zakładania punktów własnych, na rzecz rezygnacji z franczyzy. Punkty, które radziły sobie gorzej przechodziły plany naprawcze lub były zamykane. 

Dziś największa niewiadoma dotyczy przedsiębiorców, którzy nadal prowadzą lokale Telepizzy. Czy AmRest zdecyduje się na odkupienie pizzerii należących do franczyzobiorców i przekształci je we własne pod logo Pizza Hut? A może zaoferuje licencjobiorcom nowe warunki współpracy? Jedną z możliwość jest też przekształceniu sieci pizzerii Telepizzy w Pizzę Hut Light. Będziemy śledzić rozwój wydarzeń i informować.


Joanna Konieczna

POPULARNE NA FORUM

Odstąpię restauracje franczyzowa w Krakowie.

Odstąpię restauracje sieci New York Pizza Department w Krakowie. W celu uzyskania bliższych informacji zapraszam do kontaktu: 660440670 lub maciej.grabovski@gmail.com

1 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Odsstapie

Odstapię funkcjonująca restauracje z wyposażeniem

1 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Opinie Biesiadowo

Tak jak w temacie. Potrzebuje opinii na temat tej firmy

1 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Sprzęt do knajpy

Zauważyłem że patelnie gastronomiczne mają teraz mega duże wzięcie, coraz więcej lokali chce się profesjonalnie zaopatrywać w sprzęt grzejący. Jak duża może być...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Strona internetowe dla gastronomii i cateringu

polecam herbate teekanne, najlepszy smak i cena!

41 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Gastronomię czeka świetlana przyszłość

Dobrym dostawcą sprzętu do wyposażenia gastronomii i nie tylko jest : [url=http://www.intermarket.com.pl/urzadzenia-fiskalne/drukarki-fiskalne ]intermarket.com.pl - drukarki...

22 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2018
Gastronomia. Czy na tym można zarobić? Pomysły

Moim zdaniem jest to fajny pomysł :) Trzeba na pewno wybrać dobrych dostawców :) Ja polecam Rogowskiego, który ma świetne produkty, takie jak na przykład...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2018
Miejsce na lokal gastronomiczny

Witam, posiadam ciekawy lokal , który był przygotowany pod gastronomię - restauracja, kawiarnia na parterze, pub lub winiarnia w piwnicy. Całość ma ponad 300 m2 i mieści...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2018