Dla kogo ta franczyza? / W roli partnera Naturhouse sprawdzi się i dietetyk, i przedsiębiorca nie mający takiego wykształcenia. Każdy z nich może skorzystać z opcji franczyzowej, dopasowanej do swoich potrzeb.
Środa
29.08.2018
Franczyzobiorcami marki Naturhouse mogą zostać nie tylko dietetycy. Inwestycja w placówkę pod tym szyldem to kwota minimum 50 tys. zł.
 

Naturhouse to międzynarodowa marka centrów dietetycznych, istniejąca od 1992 roku. W 2006 roku rozpoczęła działalność nad Wisłą. Na polskim rynku ma już prawie 350 placówek. Większość z nich funkcjonuje we franczyzie.
Naturhouse skupia się na kilku obszarach działalności.
– Dietetycy Naturhouse dobierają diety do potrzeb klienta, pomagają w suplementacji, motywują go i wspierają merytorycznie na każdym etapie kuracji – mówi Gabriela Chuberska z Naturhouse.
Klient gabinetu jest pod stałą opieką specjalisty dietetyka, dostaje wsparcie podczas całej kuracji i plan żywieniowy. Wszystko uzupełnia odpowiednia suplementacja. Pomysłodawcy podkreślają, że receptą na idealną sylwetkę jest nauka prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dietetyk i biznesmen

W roli partnera Naturhouse sprawdzi się i dietetyk, i przedsiębiorca nie mający takiego wykształcenia. Każdy z nich może skorzystać z opcji franczyzowej, dopasowanej do swoich potrzeb. Rozwiązanie Naturhouse MINI jest skierowane do dietetyków, którzy chcą otworzyć własny gabinet pod rozpoznawalną marką.
– W wersji mini sprawdzą się prywatne gabinety w mniejszych miejscowościach, do 20 tys. mieszkańców. Dietetyk zostaje jednocześnie właścicielem własnej firmy na zasadzie samozatrudnienia – mówi Gabriela Chuberska.
W przypadku Naturhouse MINI franczyzobiorca nie musi zatrudniać dodatkowego pracownika, dzięki czemu minimalizuje koszty. Franczyzobiorca, który jednocześnie pełni rolę dietetyka, nierzadko dokłada cegiełkę do tworzenia programów merytorycznych firmy.
- Mimo że w pracy opiera się głównie na standaryzowanych schematach diet, może wyjść z inicjatywą i zaproponować własne przepisy - dodaje Gabriela Chuberska.
Z kolei przedsiębiorca bez wiedzy i wykształcenia dietetycznego może zdecydować się na opcję Naturhouse Standard. Zakłada on otwarcie gabinetu franczyzowego w większym mieście i zatrudnienie wykwalifikowanego dietetyka (opcjonalnie także asystentki). Jeśli licencjobiorca zechce spróbować swoich sił i połączyć pracę w gabinecie dietetycznym z inną działalnością, franczyzodawcy nie będą stawiać mu przeszkód. O ile nie jest to działalność konkurencyjna.

Kapitał na start

Kandydat na licencjobiorcę zgłasza się do właścicieli z propozycją własnego lub wynajętego lokalu na biznes.
– Jeśli pomieszczenie nie spełnia naszych założeń lub potencjalny franczyzobiorca nie dysponuje jeszcze lokalem, doradzamy w procesie poszukiwania odpowiedniego miejsca - mówi Gabriela Chuberska.
Metraż pomieszczenia wynosi około 20-30 m2 w wersji MINI i około 50 m2 w opcji Standard. Lokal powinien mieć szybę wystawową i znajdować się obok innych placówek handlowych i usługowych. Franczyzobiorca aranżuje go według standardów sieci. Franczyzodawca zapewnia mu zestaw szkoleń dla pracowników – licencjobiorca ponosi przy tym wydatki za przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie pracowników podczas szkolenia. Właściciele konceptu pomagają też m.in. w rekrutacji personelu i zaopatrują gabinety w markowe produkty i suplementy.
Inwestycja w gabinet Naturhouse wynosi około 50-90 tys. zł. Licencjobiorca przeznacza wspomnianą kwotę na aranżację lokalu oraz zakup odpowiedniego sprzętu. Do podstawowego wyposażenia zaliczają się meble sklepowe i biurowe, sprzęt oraz oprogramowanie komputerowe, a także produkty potrzebne do uruchomienia działalności. Opłata licencyjna wynosi 2,4 tys. zł netto na rok. Obie strony podpisują umowę na 5 lat z opcją przedłużenia. Zwrot z inwestycji – według szacunków franczyzodawcy - następuję od 4 do 8 miesięcy po oficjalnym otwarciu gabinetu.


Sieć placówek / W 2006 roku marka rozpoczęła działalność nad Wisłą. Na polskim rynku ma już prawie 350 placówek. Większość z nich funkcjonuje we franczyzie.

POPULARNE NA FORUM

Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

I feel really happy to have seen your webpage and look forward to so many more entertaining times reading here. Thanks once more for all the details. click this link

41 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Apteka na licencji

Each state leading group of pharmacy has an arrangement of prerequisites that a pharmacist seeking licensure transfer must meet before the board will issue a license to...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Thanks so much for providing individuals with such a memorable opportunity to read articles and blog posts from here. Play Now https://games.lol/racing/

41 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

It’s difficult to find educated people for this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks Click Here and Play https://games.lol/racing/

41 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Heuristic Business Solutions, Heuristic Solutions, freelance jobs, freelance work Heuristic Business Solutions, Heuristic Solutions, freelance jobs, freelance work Heuristic...

25 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

norton 360 support is surely a force to reckon with where norton 360 phone number infections are concerned, but there are a number of factors which the proper functioning of...

25 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

dell tech support|dell technical support|dell tech support number|dell tech support chat dell technical support phone number dell technical support number dell technical...

25 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Luckily, brother printer tech support phone number PC printers don't break that frequently. Be that as brother tech support may, when they do, investigating can be an...

25 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018