Do wyboru / Travel Sops proponuje franczyzobiorcom dwa modele współpracy: office partner – czyli stacjonarne biuro podróży oraz mobil partner, czyli mobilny doradca turystyczny.
Czwartek
13.09.2018
Travel Shops otworzyło już w tym roku już 12 nowych biur podróży. Kiedy jest najlepsza pora na to, by zainwestować w turystyczny biznes?
 

Sieć Travel Shops ma obecnie siedem oddziałów własnych oraz niemal 60 partnerskich punktów franczyzowych. W tym roku powstało 12 z nich.
– Mamy nadzieję, że do końca roku uda nam się sfinalizować rozmowy z przynajmniej sześcioma kolejnymi partnerami  informuje Anita Bogdanowska, dyrektor operacyjny Travel Shops. – Rynek turystyczny jest bardzo dynamiczny i wciąż się rozwija, a liczba naszych nowych punktów sprzedaży pokazuje, że zdecydowanie łatwiej zaistnieć w sieci niż indywidualnie. Analizujemy potrzeby oraz oczekiwania rynku i jeśli tylko widzimy potencjał w danej lokalizacji, inwestujemy wspólnie z franczyzobiorcą. Oczywiście mamy przy tym świadomość nasycenia rynku i m.in. pod tym kątem wybieramy miejsca na nowe punkty sprzedaży.

Travel Sops proponuje franczyzobiorcom dwa modele współpracy: office partner – czyli stacjonarne biuro podróży oraz mobil partner, czyli mobilny doradca turystyczny. To drugie rozwiązanie może być atrakcyjne np. dla osób, które na co dzień pracują zawodowo i chcą w ten sposób zwiększyć swoje dochody, bądź dla freelancerów, którzy nie ograniczają się do standardowej formy pracy na etacie. Minimalny koszt inwestycji dla stacjonarnego biura podróży mieści się w kwocie ok. 10 tys. zł.
– Ostateczna kwota zależy od wielkości lokalu, standardu, w jakim go urządzamy i kilku innych elementów – zastrzega Anita Bogdanowska. – Można więc przyjąć, że mieści się w widełkach od 10 do 20 tys. zł.
Mobilny doradca potrzebuje na start nie więcej niż 5 tys. zł. Na pewno do pracy jest mu potrzebny przenośny komputer i dostęp do internetu. Opłata franczyzowa w obu modelach współpracy wynosi 10 proc. od przychodów.
– Miesięczny koszt franchisingu ustaliśmy na takim poziomie, aby razem z usługami zewnętrznymi nie przekroczył przychodu z tytułu jednej rezerwacji – podkreśla dyrektor operacyjna Travel Shops.
Franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedanych wycieczek i innych produktów M.in. biletów, ubezpieczeń turystycznych, noclegów).
Czy jednak jesień, czyli okres już po wysokim sezonie turystycznym, to dobry moment na otwarcie biura podróży? Czy nie trzeba będzie długo czekać na pierwsze zyski?
– Analizując ostatnie lata, możemy śmiało stwierdzić, że sezonowość jest coraz mniej odczuwalna. Nie oznacza to równej sprzedaży w każdym miesiącu. Jest kilka słabszych okresów np. marzec / kwiecień czy październik / początek listopada, ale nie ma miesiąca, w którym jest zastój, w którym dobry agent nie sprzedaje - mówi Anita Bogdanowska. – Otwierając biuro jesienią startujemy ze sprzedażą coraz popularniejszych ofert First Minute oraz oferty zimowej. Jednocześnie mamy czas na poznanie produktu, organizatorów, dzięki czemu z doświadczeniem i wiedzą możemy wejść w kolejny sezon. Jeśli więc tylko mamy możliwość ruszenia z biznesem – nie ma z czym zwlekać. Przy zaangażowaniu własnym oraz ze wsparciu z naszej strony, każde biuro ma szansę na rozwój i zysk niezależnie od okresu, w którym się otworzyło. Niezależnie jednak od okresu, w którym zaczynamy działalność, zawsze musimy przyjąć, że minimum pierwsze 2-3 miesiące to nauka oferty, systemów rezerwacyjnych i zdobywanie podstawowego doświadczenia.

Franczyzodawca zapewnia swoim partnerom m.in.: dostęp do oferty ponad 100 touroperatorów, bezpłatne szkolenia systemowe, sprzedażowe i produktowe, zagraniczne szkolenia z oferty połączone z wypoczynkiem, zindywidualizowany nowoczesny portal ze ścieżką rezerwacji, nowoczesne e-narzędzia do obsługi klienta przez internet, system do zarządzania sprzedażą i relacjami z klientem, wyłączność terytorialną.


Anita Bogdanowska, dyrektor operacyjny Travel Shops / "Otwierając biuro jesienią startujemy ze sprzedażą coraz popularniejszych ofert First Minute oraz oferty zimowej. Jednocześnie mamy czas na poznanie produktu, organizatorów, dzięki czemu z doświadczeniem i wiedzą możemy wejść w kolejny sezon".

POPULARNE NA FORUM

Pieniądze w podróży

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Pieniądze w podróży

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Moim zdaniem to ma ens wtedy, kiedy stworzysz miejsce spotkań dla firm z kompleksowymi usługami - cateringiem, salami konferencyjnymi, możliwością zorganizowania...

17 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Domki zamiast hotelu

Ja najczęściej wynajmuję apartamenty, gdzie jest aneks kuchenny. Dzięki temu zawsze mogę przygotować nawet na wakacjach posiłki, co wiąże się z oszczędnością...

26 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018
Any part of India & aboard holiday trip

This "thanksgiving" feast was not repeated the following year. But in 1623, during a severe drought, the pilgrims gathered in a prayer service, praying for rain. When a long,...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Any part of India & aboard holiday trip

Country holidays Inn & Suites offers best holiday deal on all parts of the worldwide country at a budget-friendly rate. If you can not decide what destination best for you due...

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

witam firma global rent a car ujme to krotko jeden wielki wal /przekret nie polecam i przestrzegam przed ta firma znajduja uszkodzenia bez ogledzin samochodu a jesli nawet...

32 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018
Hotelik

Hello guys do you know that going through a review of websites will give you much insight about it which you can’t know by simply visiting it,Here is the Allassignmenthelp...

26 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018