Do wyboru / Travel Sops proponuje franczyzobiorcom dwa modele współpracy: office partner – czyli stacjonarne biuro podróży oraz mobil partner, czyli mobilny doradca turystyczny.
Czwartek
13.09.2018
Travel Shops otworzyło już w tym roku już 12 nowych biur podróży. Kiedy jest najlepsza pora na to, by zainwestować w turystyczny biznes?
 

Sieć Travel Shops ma obecnie siedem oddziałów własnych oraz niemal 60 partnerskich punktów franczyzowych. W tym roku powstało 12 z nich.
– Mamy nadzieję, że do końca roku uda nam się sfinalizować rozmowy z przynajmniej sześcioma kolejnymi partnerami  informuje Anita Bogdanowska, dyrektor operacyjny Travel Shops. – Rynek turystyczny jest bardzo dynamiczny i wciąż się rozwija, a liczba naszych nowych punktów sprzedaży pokazuje, że zdecydowanie łatwiej zaistnieć w sieci niż indywidualnie. Analizujemy potrzeby oraz oczekiwania rynku i jeśli tylko widzimy potencjał w danej lokalizacji, inwestujemy wspólnie z franczyzobiorcą. Oczywiście mamy przy tym świadomość nasycenia rynku i m.in. pod tym kątem wybieramy miejsca na nowe punkty sprzedaży.

Travel Sops proponuje franczyzobiorcom dwa modele współpracy: office partner – czyli stacjonarne biuro podróży oraz mobil partner, czyli mobilny doradca turystyczny. To drugie rozwiązanie może być atrakcyjne np. dla osób, które na co dzień pracują zawodowo i chcą w ten sposób zwiększyć swoje dochody, bądź dla freelancerów, którzy nie ograniczają się do standardowej formy pracy na etacie. Minimalny koszt inwestycji dla stacjonarnego biura podróży mieści się w kwocie ok. 10 tys. zł.
– Ostateczna kwota zależy od wielkości lokalu, standardu, w jakim go urządzamy i kilku innych elementów – zastrzega Anita Bogdanowska. – Można więc przyjąć, że mieści się w widełkach od 10 do 20 tys. zł.
Mobilny doradca potrzebuje na start nie więcej niż 5 tys. zł. Na pewno do pracy jest mu potrzebny przenośny komputer i dostęp do internetu. Opłata franczyzowa w obu modelach współpracy wynosi 10 proc. od przychodów.
– Miesięczny koszt franchisingu ustaliśmy na takim poziomie, aby razem z usługami zewnętrznymi nie przekroczył przychodu z tytułu jednej rezerwacji – podkreśla dyrektor operacyjna Travel Shops.
Franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedanych wycieczek i innych produktów M.in. biletów, ubezpieczeń turystycznych, noclegów).
Czy jednak jesień, czyli okres już po wysokim sezonie turystycznym, to dobry moment na otwarcie biura podróży? Czy nie trzeba będzie długo czekać na pierwsze zyski?
– Analizując ostatnie lata, możemy śmiało stwierdzić, że sezonowość jest coraz mniej odczuwalna. Nie oznacza to równej sprzedaży w każdym miesiącu. Jest kilka słabszych okresów np. marzec / kwiecień czy październik / początek listopada, ale nie ma miesiąca, w którym jest zastój, w którym dobry agent nie sprzedaje - mówi Anita Bogdanowska. – Otwierając biuro jesienią startujemy ze sprzedażą coraz popularniejszych ofert First Minute oraz oferty zimowej. Jednocześnie mamy czas na poznanie produktu, organizatorów, dzięki czemu z doświadczeniem i wiedzą możemy wejść w kolejny sezon. Jeśli więc tylko mamy możliwość ruszenia z biznesem – nie ma z czym zwlekać. Przy zaangażowaniu własnym oraz ze wsparciu z naszej strony, każde biuro ma szansę na rozwój i zysk niezależnie od okresu, w którym się otworzyło. Niezależnie jednak od okresu, w którym zaczynamy działalność, zawsze musimy przyjąć, że minimum pierwsze 2-3 miesiące to nauka oferty, systemów rezerwacyjnych i zdobywanie podstawowego doświadczenia.

Franczyzodawca zapewnia swoim partnerom m.in.: dostęp do oferty ponad 100 touroperatorów, bezpłatne szkolenia systemowe, sprzedażowe i produktowe, zagraniczne szkolenia z oferty połączone z wypoczynkiem, zindywidualizowany nowoczesny portal ze ścieżką rezerwacji, nowoczesne e-narzędzia do obsługi klienta przez internet, system do zarządzania sprzedażą i relacjami z klientem, wyłączność terytorialną.


Anita Bogdanowska, dyrektor operacyjny Travel Shops / "Otwierając biuro jesienią startujemy ze sprzedażą coraz popularniejszych ofert First Minute oraz oferty zimowej. Jednocześnie mamy czas na poznanie produktu, organizatorów, dzięki czemu z doświadczeniem i wiedzą możemy wejść w kolejny sezon".

POPULARNE NA FORUM

Pieniądze w podróży

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! Plumber Northampton

11 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2018
Będąc w związku z Wilsonem przez siedem lat, zerwał ze mną, zrobiłem wszystko, co możliwe, aby go sprowadzić, ale wszystko było na próżno, tak bardzo go pragnąłem z powodu miłości, jaką mam dla niego, błagałem go o wszystko , Złożyłem obietnice, ale on odmówił. Wyjaśniłem mój problem komuś online, a ona zasugerowała, że ​​powinienem skontaktować się z rzucającym czar, który mógłby mi pomóc rzucić zaklęcie, by go sprowadzić, ale jestem typem, który nie wierzy w zaklęcie, nie miałem wyboru, jak spróbować, Miałem na myśli rzucającego zaklęcie o nazwisku Dr AKHERE i wysłałem mu e-mail, a on powiedział mi, że nie ma problemu, że wszystko będzie w porządku przed trzema dniami, że mój były powróci do mnie przed upływem trzech dni, rzucił zaklęcie i zaskakująco w drugim dzień, było około 16.00. Mój były zadzwonił do mnie, byłem tak zaskoczony, że odpowiedziałem na wezwanie i wszystko, co powiedział, było takie, że tak mu przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło, że chciał, bym wrócił do niego, że tak bardzo mnie kocha. Byłem tak szczęśliwy i poszedłem do niego, w ten sposób zaczęliśmy znów żyć razem szczęśliwie. Od tego czasu złożyłem obietnicę, że każdy, kogo znam, ma problem z relacjami, byłbym pomocny tej osobie, odsyłając ją do jedynego prawdziwego i potężnego czarującego czarownika, który pomógł mi z moim własnym problemem i który różni się od wszystkie te fałszywe. Każdy może potrzebować pomocy rzucającego czar, jego e-mail: AKHERETEMPLE@gmail.com lub zadzwoń / WhatsApp: +2349057261346 możesz wysłać do niego e-mail, jeśli potrzebujesz pomocy w związku lub cokolwiek. SKONTAKTUJ SIĘ GO Z ROZWIĄZANIEM DLA WSZYSTKICH PROBLEMÓW AKHERETEMPLE@gmail.com lub zadzwoń / WhatsApp: +2349057261346,..../

Będąc w związku z Wilsonem przez siedem lat, zerwał ze mną, zrobiłem wszystko, co możliwe, aby go sprowadzić, ale wszystko było na próżno, tak bardzo go pragnąłem...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

34 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Leo Picasso

Play Five Nights at Freddy's online free.

1 wypowiedzi
ostatnia 05.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

2 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Przewóz osób

Witam, chciałbym dla pracowników firmy, zorganizować wyjazd integracyjny. Właściwie wszystko mam już wybrane (lokal za miastem, menu, atrakcje, itp.). Brakuje mi tylko...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

This site was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Many thanks! Happy New Year Quotes Happy New Year wishes

2 wypowiedzi
ostatnia 21.10.2018
Hotel - wasza opinia

Czy ktoś z Was korzystał z ofert Moon Hostel? Z tego co przeczytałem na ich stronie internetowej to posiadają naprawdę fajne i tanie noclegi. Może ktoś z Was mi powie...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018