Praca na próbę / Po podpisaniu umowy o poufności, kandydat na franczyzobiorcę przez kilka dni pracuje w jednym z lokal sieci.
Sobota
15.09.2018
W pizzerię Domino's Pizza trzeba zainwestować minimum 95 tys. euro. Na co franczyzobiorca może w zamian liczyć?
 

Domino's Pizza to marka o zasięgu światowym. W tej chwili ma ponad 11 tys. lokali w 75 krajach. W Polsce jest ich 60 (w tym roku przybyło sześć).
– Do 2020 roku planujemy rozbudować sieć do 100 lokali – mówi Maciej Jania, dyrektor zarządzający w spółce DP Polska, zajmującej się rozwijaniem sieci nad Wisłą.

Domino's Pizza nastawia się przede wszystkim na realizację zamówień w dostawie. Na świecie ponad 70 proc. wszystkich zamówień w lokalach marki odbywa się właśnie w takiej formie. Dlatego w samych lokalach jest tylko minimalna strefa, przeznaczona dla klientów. Franczyzodawca zapewnia pomoc w poszukiwaniu i doborze lokalizacji, ma również własne lokale, gotowe do rozpoczęcia działalności we franczyzie. Wymagana powierzchni to od 80 do 120 m2. Inwestycja nie należy do tanich. Minimalna kwota, którą należy na nią przeznaczyć, to 95 tys. euro. Jej ostateczna wysokość uzależniona jest m.in. od stanu wyjściowego lokalu, kosztów jego adaptacji.

Oprócz posiadania odpowiedniego zaplecza finansowego kandydat na franczyzobiorcę powinien spełniać też kilka innych warunków. M.in. mieć minimum trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu lub doświadczenie w gastronomii, umieć zarządzać zespołem, być gotowym do osobistego zaangażowania się w prowadzenie pizzerii. Kandydat jest weryfikowany najpierw na podstawie analizy przesłanej aplikacji, później na osobistym spotkaniu z przedstawicielami firmy. Sprawdzone zostaną m.in. źródła finansowania, z których ma zamiar korzystać.
– Następnie, po podpisaniu umowy o poufności, kandydat przez kilka dni pracuje w jednym z naszych lokali. Kolejnym krokiem jest akceptacja jego kandydatury podczas spotkania z kierownictwem firmy – dodaje Maciej Jania. – Przede wszystkim szukamy franczyzobiorców o długim horyzoncie inwestycyjnym. W zależności od profilu i doświadczenia kandydata „szyjemy na miarę” program wsparcia franczyzobiorcy. Inaczej jest w przypadku osoby nie posiadającej doświadczenia w QSR (restauracje szybkiej obsługi – przyp.red.), a inaczej w przypadku kogoś, kto pracował w Domino’s Pizza w innym kraju, np. w Wielkiej Brytanii.

Oprócz pomocy w znalezieniu lokalizacji, centrala pomaga też zaplanować lokal tak, by zoptymalizować jego pracę, udostępnia system do zarządzania pizzerią. Poza tym gwarantuje również m.in. szkolenia, scentralizowany system zakupów produktów, wsparcie marketingowe.


Wydatki na start / Minimalna kwota, którą należy przeznaczyć na otwarcie Domino's Pizza, to 95 tys. euro. Jej ostateczna wysokość uzależniona jest m.in. od stanu wyjściowego lokalu, kosztów jego adaptacji.

POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018