Ile na inwestycję? / Minimalna kwota, jaką należy przeznaczyć na inwestycję, to 290 tys. zł (ostateczne wydatki są uzależnione m.in. od formatu i wielkości lokalu, stanu wyjściowego pomieszczeń). Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 5 proc. netto od obrotu.
Czwartek
27.09.2018
SO! COFFEE daje 50-procentowy rabat na opłatę za przystąpienie do sieci. W ten sposób chce przyciągnąć nowych franczyzobiorców. Gdzie ich szuka?
 

Pod szyldem SO! COFFEE działa obecnie blisko 60 kawiarni. Siedem z nich jest prowadzonych przez franczyzobiorców. W najbliższych miesiącach mają zostać otwarte trzy kolejne.
– Chcemy rozwijać franczyzę w miejscach, które według naszych analityków są strategiczne i mają potencjał – mówi Grzegorz Łyczak, zastępca dyrektora operacyjnego, odpowiadający w SO! COFFEE także za franczyzę. – Zależy nam na znalezieniu partnerów w Szczecinie, Trójmieście i Poznaniu, gdzie działają już nasze kawiarnie, ale jest jeszcze też miejsce na nowe. Chcemy również otworzyć lokale w Rzeszowie i Zielonej Górze, gdzie jeszcze nas nie ma.

Aby przyciągnąć nowych franczyzobiorców, marka zdecydowała się obniżyć o połowę opłatę wstępną.
– Proponujemy rabat w wysokości 50 proc. na opłatę wstępną, która normalnie wynosi 30 tys. zł netto. Tak na dobry początek – zachęca Grzegorz Łyczak.
W opłacie wstępnej zawiera się m.in. podręcznik operacyjny, koszty marketingu na pierwszy rok działalności, pakiet marketingowy na otwarcie, pomoc doświadczonych pracowników centrali przez pierwsze dni po uruchomieniu lokalu. Franczyzodawca zapewnia także kilkuetapowe szkolenie baristyczne, sprzedażowe, z bezpieczeństwa żywności, które odbywa się w Centrum Szkoleniowym i funkcjonujących lokalach partnerskich.

Znalezienie lokalu leży po stronie franczyzobiorców. Optymalna powierzchnia na SO! COFFEE to 70 m2. Możliwe jest też jednak otwarcie kawiarni w formacie wyspy handlowej, wówczas wystarczy 40 m2. Licencjodawca pomaga ocenić potencjał danej lokalizacji i przygotować lokal do otwarcia. Centrala przygotowuje projekt architektoniczny i odpowiada za aranżację wnętrza. Minimalna kwota, jaką należy przeznaczyć na inwestycję, to 290 tys. zł (ostateczne wydatki są uzależnione m.in.: od formatu i wielkości lokalu, stanu wyjściowego pomieszczeń). Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 5 proc. netto od obrotu.
Eksperci szacują wartość rynku kawy w Polsce na ponad 5 mld zł. Według badań Food Research Institute podczas wizyty w kawiarni wydajemy około 25 zł. Do kawy zamawiamy zwykle deser. Na taką przyjemność pozwalamy sobie średnio 10 razy do roku, choć zauważalna jest tendencja wzrostowa.


Lokal na kawiarnię / Optymalna powierzchnia na SO! COFFEE to 70 m kw. Możliwe jest też jednak otwarcie kawiarni w formacie wyspy handlowej, wówczas wystarczy 40 mkw.

POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018