Sklepy online nie wygryzą stacjonarnych

Ambitne plany
Ambitne plany / W ciągu kilku najbliższych lat w Polsce planowane jest otwarcie jeszcze 80 sklepów stacjonarnych 50style, tak, aby docelowo było ich 250.
Środa
03.10.2018
Pomimo że kupowanie przez klikanie jest teraz modne, sklepy stacjonarne z odzieżą marki 50style nie znikną. A nawet ma ich być jeszcze więcej. Franczyzobiorcy mogą spać spokojnie.
 

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie zaryzykowała kupna T-shirtu ze śmiesznym nadrukiem lub pary skarpet składając zamówienie w butiku online. Sieć sklepów 50style oferująca ubrania i obuwie damskie, męskie oraz dziecięce prowadzi zarówno sprzedaż internetową, jak i sklepy stacjonarne. Klasyczne butiki są już w ponad 100 miastach w Polsce, a sklepów wciąż przybywa. Dlaczego tak się dzieje? Czy opłaca się jeszcze prowadzić interes w postaci tradycyjnego punktu handlowego?

 Oczywiście, świadczą o tym coraz to kolejne otwarcia stacjonarnych sklepów 50style. Jesteśmy spokojni o sprzedaż bezpośrednią i zamierzamy ją rozwijać. Handel w sklepie internetowym, a stacjonarnym to bardzo zróżnicowane modele sprzedaży. Warto prowadzić obydwa  wyjaśnia Dariusz Kozorowski z Marketing Investment Group. 

Dla klienta zakupy internetowe to przede wszystkim komfort łatwego i szybkiego zamawiania z dowolnego miejsca  wystarczy tylko dostęp do sieci, kilka kliknięć i natychmiastowy przelew. E-sklep z odzieżą i obuwiem to też większy wybór rozmiarów, kolorów i fasonów, bieżące porównywanie cen oraz możliwość kupowania 24h/dobę. Ale czy internetowy butik to dla przedsiębiorcy rzeczywiście same zalety? Nie do końca. Sklepy online borykają się z problemami ogromnej konkurencji także ze strony platform transakcyjnych typu Allegro lub OLX. Liczne zwroty bez konsekwencji do 30 dnia od zakupu i współpraca z firmą kurierską to kolejne koszty. Dodając do tego opłaty stałe oraz operacyjne biznes w Internecie przestaje wydawać się tak opłacalny. Wciąż jednak koszty prowadzenia interesu przez Internet są mniejsze od zarządzania klasycznym sklepem – szczególnie takim w centrum miasta.

W czym zatem tkwi tajemnica rozwijającej się sieci sklepów odzieżowych 50style? Klient zawsze będzie chciał coś przymierzyć, zobaczyć. Wiem, że sklepy internetowe mają teraz bezpłatne dostawy i zwroty, szeroki wybór asortymentu, szybkie wysyłki. Jednak przewaga stacjonarnego punktu 50style polega na fachowej obsłudze klienta i doradztwie personelu, który zawsze jest chętny do pomocy  mówi Dariusz Kozorowski. Kupujących w stacjonarnych sklepach nie brakuje, choć taka forma zakupów wymaga od klienta więcej wysiłku: dojazd do lokalu, dostosowanie się do godzin otwarcia, wybieranie wyłącznie spośród aktualnej oferty i stanu magazynu.

Konkurencja w branży odzieżowej i obuwniczej jest potężna zarówno w Internecie, jak i na ulicach. Złotym środkiem może okazać się zrównoważenie sprzedaży na obu rynkach, bo to pozwala docierać do różnych klientów. Co prawda zakaz handlu w niedziele oraz duża ilość aplikacji mobilnych wpierają sprzedaż online, to jednak wciąż wiele osób nie ufa zakupom w sieci. Obawiają się złej jakości, oszustw. 

Jak otworzyć sklep z odzieżą 50style?

W ciągu kilku najbliższych lat w Polsce planowane jest otwarcie jeszcze 80 sklepów stacjonarnych 50style, tak, aby docelowo było ich 250. 90 proc. z dotychczas powstałych punktów funkcjonuje na zasadach franczyzy.  Sklep prowadzony przez franczyzobiorcę działa na zasadzie depozytu. On inwestuje w lokal użytkowy oraz jego przystosowanie do standardów obowiązujących w sklepach 50style, my natomiast dostarczamy cały towar do sklepu  tłumaczy Dariusz Kozorowski. To wygodne rozwiązanie dla branży odzieżowej, gdzie właściciel nie musi martwić się o niesprzedany towar. Wymienia go na aktualne kolekcje i utrzymuje ciągłość w sprzedaży. Poza produktami franczyzodawca zapewnia wsparcie w zakresie aranżacji sklepu, obsługi marketingowej, organizacji sprzedaży oraz obsługi IT. Wreszcie pomaga wybrać odpowiednią lokalizację lokalu i wynegocjować korzystne warunki jego najmu. 

Lokalizacje musza charakteryzować się przede wszystkim dużym przepływem potencjalnych klientów. W minionych latach chętnie otwieraliśmy sklepy na głównych ulicach handlowych, deptakach. Aktualnie bardziej skupiamy się na dobrych centrach i galeriach handlowych – dodaje Kozorowski. 

Minimalna inwestycja w sklep 50style to 850-900zł netto za 1 m2, w tym wliczone są już koszty umeblowania z oświetleniem, manekiny oraz materiały marketingowe. Dodatkowo należy przygotować się na adaptację budowlaną lokalu zgodnie z projektem. W 2018 roku swoją działalność rozpoczęło osiem sklepów, z czego na jednego franczyzobiorcę często przypada kilka lokali. Warto przypomnieć, że wymagany metraż lokalu użytkowego na rozpoczęcie współpracy z marką 50style to minimum 200 m2 a miasto, w którym powstanie musi posiadać co najmniej 25 tys. mieszkańców.


POPULARNE NA FORUM

nadruk na odzieży roboczej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

9 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Powrót po wielu latach

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought Iwould leave my first comment. Thanks Puzzle Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Powrót po wielu latach

Thank you for sharing your easy steps for the creation of a successful blog. Arcade Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Bez względu na to jak duży jest to sklep, warto zainwestować w dobre oprogramowanie. Zarządzanie, zwłaszcza sprzedażą w firmie, może być dość kłopotliwe,...

12 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Hurtownik - opinie

HP Support HP Printer Support HP Wireless Printer Support HP Officejet Printer Support HP Computer Support HP Laptop Support HP Technical Support HP Customer support

24 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
nadruk na odzieży roboczej

Te nadruki zawsze się mogą przydać! _______________________________ Pedagogika - praca licencjacka

9 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018