13.02.2001

Regus stawia na franchising

Regus chce zwiększyć liczbę tzw. centrów biznesu w Polsce.

Puls Biznesu poinformował o planach firmy Remus. W związku z tym zmienia strategię i wprowadza „Regus Franchise Programme”. Ma to umożliwić spółce wyjście poza stolicę Polski. Program współpracy opartej na zasadach franchisingu nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

- Obecnie trwają prace nad stworzeniem szczegółowego pakietu współpracy z ewentualnymi partnerami. Decyzja o otwieraniu kolejnych centrów biznesu na zasadzie franchisingu zapadła w Londynie. Myślę, że w ciągu najbliższego tygodnia będziemy mogli zaprezentować szczegółową ofertę – powiedział Pulsowi Biznesu Richard Hazell, dyrektor regionalny firmy Regus. – Taka forma ekspansji ma nam pozwolić na bardziej dynamiczny rozwój. Nie mogę jeszcze sprecyzować, ile naszych centrów powstanie w ciągu najbliższego roku, bo sam dokładnie nie wiem.
Richard Hazell stwierdził, ze do takiego pomysłu na rozwój firmy w Polsce skłoniły jej przedstawicieli pierwsze propozycje współpracy, które pojawiły się za nim Regus zdecydował o wejściu we franchising.

Puls Biznesu przypomniał, że do tej pory firma sama otwierała takie centra. W Warszawie od 1996r. Regus otworzył trzy centra, a w planach jest otwarcie kolejnych dwóch. Otwieranie biur Regusa na zasadach franchisingu jest praktykowane przez tę spółkę w Anglii i Niemczech, jednak „Regus Franchise Programme” na dobre ma rozpocząć się w Europie Środkowej i Wschodniej. Obejmuje on takie państwa jak Polska, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Rosja i Estonia. Spółka da swoim współpracownikom możliwość używania nazwy Regus, wsparcie działu sprzedaży, a także zapewni szkolenia dla nowych pracowników. Partnerzy będą mogli skorzystać ze zniżek na usługi telekomunikacyjne, informatyczne czy na zakup mebli.

- Nasz program oczywiście nie oznacza, że będziemy tylko czekać na współpracowników. Już rozpoczęliśmy poszukiwania odpowiednich partnerów. Z nasza ofertą skierujemy się do banków i deweloperów posiadając odpowiednich zaplecze – poinformował dziennik Richard Hazell.

Więcej: Radosław Górecki, Puls Biznesu, 13 lutego 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0