22.11.2002

Costcutter już nie istnieje

W Walii, Szkocji i Irlandii funkcjonuje podobno ponad tysiąc sklepów Costcutter. Polskie plany były nieco skromniejsze, miało powstać 100, może 200 sklepów. Jednak prezes założył nową sieć.

Wiadomości Handlowe przeprowadziły dziennikarskie śledztwo, co się stało z Costcutterem. Do 2001 roku w sieci funkcjonowały 53 sklepy. Grupa Detalistów Costcutter już nie istnieje. Gdzieniegdzie można tylko zobaczyć logo. Marian Rola jest właścicielem sklepu osiedlowego w Piekarach Śląskich, z siecią Costcutter był związany przez 4 lata.

- Byłem pierwszym i ostatnim członkiem GDC w woj. śląskim. Nie żałuję jednak tego okresu, miałem bowiem świadomość, że sam nie dam sobie rady. Jednak sieć przestała istnieć, bo być może nie było dyscypliny we współpracy z głównymi dostawcami.

- Costcutter nie jest nazwą przystosowaną do realiów polskich. Trudno jest budować świadomość marki, gdy nasi klienci nie wiedzą nawet, jak to wymówić - mówi anonimowy rozmówca Wiadomości Handlowych.

Na początku 2001 r. umowę z GDC wypowiedziały sklepy z woj. lubelskiego. Wtedy można było powiedzieć, że plany utworzenia sieci Costcutter składającej się ze 100 sklepów, nie będą zrealizowane.

Więcej: Wiadomości Handlowe, październik 2002, nr 6, str. 10

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

6