Targi On-line z Drogeriami Natura

Środa
04.12.2002
Na pierwszym spotkaniu na pytania gości odpowiadał Robert Krupski, Dyrektor ds. Rozwoju sieci Drogerie Natura. Zamieszczamy zapis spotkania.
 

Redakcja: Witamy wszystkich na spotkaniu z Robertem Krupskim z Drogerii Natura.

Aśka: Czy Drogerie Natura pomagają w znalezieniu lokalizacji w centrach i galeriach handlowych?
Robert Krupski: Tak, Drogerie Natura pomagają przyszłym biorcom zarówno znaleźć dla nich lokalizacje jak i ewentualnie zweryfikować proponowane przez nich lokalizacje, dotyczy to również centrów handlowych i galerii.

MARCIN: W jaki sposób znajdujecie licencjobiorców?
Robert Krupski: Franczyzobiorców pozyskujemy różnymi sposobami, są to osoby prowadzące sklepy drogeryjne, osoby prowadzące działalność gospodarczą, szukające pomysłu na prowadzenie zyskownego biznesu, firmy, instytucje chcące rozszerzyć dotychczasową działalność.

Anonim: Czy sieć Drogerie Natura nie boi się konkurencji ze strony markowych sklepów oferujących towar w podobnych cenach? Czy sieć będzie się ukierunkowywać na np. tylko kosmetyki dla Pań?
Robert Krupski: Oferta nasza jest szeroka i skierowana do każdego klienta, dla całej rodziny. Drogerie Natura są markowymi sklepami, obecnie o największym udziale w rynku sklepów kosmetycznych na terenie Polski. Naszym planem jest ciąły rozwój i pozycja nr 1 w branży drogeryjnej.

Barbara: Czy Drogeria Natura ma własne punkty - ile?
Robert Krupski: Tak, obecnie posiadamy 58 sklepów własnych.

Julka: Na jaką opiekę z Waszej strony może liczyć biorca licencji przed i po podpisaniu umowy?
Robert Krupski: Biorca licencji ma zagwarantowaną kompleksową opiekę ze strony firmy zrówno przed jak i po podpisaniu umowy. Współpraca rozpoczyna się na etapie znalezienia lokalizacji, następnie pełna, profesjonalna obsługa (inwestycje, wystrój sklepu, merchandising, szkolenia personelu). Po otwarciu pełna opieka w zakresie działań marketingowych, polityki cen.

Julka: Z jakimi firmami kosmetycznymi firma współpracuje?
Robert Krupski: Firma współpracuje z ponad 60 firmami kosmetycznymi, zarówno są to korporacje zachodnie (Beiersdorf, Wella, Henkel, L'Oreal, Lumene etc.) jak i firmy polskie (Miraculum, Pollena Eva, Dermika etc. Mamy również w swojej ofercie marki własne, ten segment produktów w najbliższym czasie będziemy rozszerzać w oparciu o polskich producentów.

Puzon: W jakim czasie można się spodziewać zwrotu z inwestycji?
Robert Krupski: Branża drogeryjna jest jednym z najlepiej rozwijających się segmentów w Polsce. Tym samym zyskowność, a przez to i zwrot inwestycji jest znacznie wyższy, niż w innych podobnych dziedzinach handlu.

Julka: Czy zawarta umowa pozwala biorcy na jakiś zakres swobody? Czy wszystkie decyzje musi z Wami konsultować?
Robert Krupski: Zgodnie z zasadami franchisingu, franchisobiorca jest zobowiązany do przestrzegania wszystkich zasad i reguł zawartych w Książce standardów i procedur.

Mycha: Czy dalej rozwijacie Państwo ilość własnych placówek czy tylko już poprzez franchising? I w którym momencie własnego rozwoju dojrzeliście do franchisingu?
Robert Krupski: Sklepy własne służyły jako placówki modelowe do rozwoju całej sieci. Obecnie ekspansja odbywa się w oparciu głównie o sklepy franchisingowe.

Martyna: W jaki sposób Drogerie Natura dbają o wyrównany poziom obsługi klienta w swoich punktach? Czy wspieracie licencjobiorcę w zakresie szkoleń dla personelu?
Robert Krupski: We wszystkich sklepach sieci wdrażamy zunifikowany system obsługi klienta w oparciu o prowadzone szkolenia personelu sklepów, jak i dla ich właścicieli. Ma to na celu stałe podnoszenie kwalifikacji personelu, a przez to poziomu obsługi klienta.

WIĘCEJ -->

Targi On-line
/10/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Ruszają regionalne targi franczyzy

Assignment Writing Service the writer affiliated with the writing companies are highly qualified as the criteria of being a professional writer is Master’s degree at least...

8 wypowiedzi
ostatnia 26.05.2018
Promocja firmy w katalogach internetowych

Jak maiłabym wybrać firmę, która ma moją firmę rozreklamować w katalogach, czy poprowadzić kampanię AdWords to zdecydowałabym się na popularnego i skutecznego...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

Może warto pomyśleć o filmie promocyjnym czy produktowym? Produkcja tego rodzaju filmów może się zająć http://www.imperiafilm.com/ z Krakowa. Dla nas zrobili...

202 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jak zareklamować mały sklep przez Internet?

Ja wynajęłam firmę https://www.grupafaro.pl/ do prowadzenia dla mnie reklam adwords w google i są skuteczni, przybywa mi wejść i klientów. Także mogę polecić, widać...

64 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Majątek pod ochroną

Apk ideas makes no representations, warranties, or assurances as to the accuracy Read More

1 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

A może tak reklama tv?

202 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Szukam szkoleń dla bezrobotnego

Szkolenia zawodowe z zakresu spawania stali czy zgrzewania termoplastycznych tworzyw sztucznych możecie zrobić w ośrodku szkolenia zawodowego MAR-PLAST ...

30 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Reklama na samochodzie czyli oklejanie folią to tez dobra opcja. W Łodzi okleicie m.in. w http://verde-druk.pl/ Nam oni oklejali, u nich tez zamawialiśmy ulotki i...

400 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018