Targi Franchisingowe w Internecie

Piątek
10.01.2003
Polski Portal Franchisingowy franchising.pl zorganizował w Internecie stałe Targi Franchisingowe On-line. Patronat medialny objęła "Gazeta Prawna".
 
Pomysł na prowadzenie w Internecie Targów On–line został zaczerpnięty z niemieckiego portalu o franchisingu, gdzie idea takich targów cieszy się wielkim zainteresowaniem. Targi On–line mają formułę czatu na portalu z udziałem sieci wybranej przez potencjalnych franczyzobiorców.

Dynamika rozwoju franchisingu w Polsce jest wysoka. Co roku przybywa kilkanaście nowych sieci (np. 14 w 2002 roku), a po przystąpieniu do Unii Europejskiej to tempo może się jeszcze zwiększyć. Obecnie w naszym kraju działa już ponad 120 sieci franczyzowych, które obejmują każdy sektor gospodarki (handel, usługi, produkcja). Sieci franchisingowe w Polsce wypracowują łącznie 3,2 proc. wartości produktu krajowego brutto. W Polsce działa już ponad 10 tys. punktów franczyzowych, które razem z centralami sieci zatrudniają łącznie ponad 100 tyś. osób. Stanowi to 2,5 proc. wszystkich zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw.

Polski Portal Franchisingowy w całości poświęcony jest tematyce branżowej. Portalem zarządza spółka PROFIT System, specjalizująca się w konsultingu dla sieci franchisingowych. Najczęściej odwiedzanym miejscem portalu jest Katalog Firm Franchisingowych, gdzie każdy potencjalny inwestor może się zapoznać z ofertą kilkudziesięciu sieci. W części informacyjnej znajdują się omówienia wydarzeń z rynku franchisingowego. Na stronach portalu umieszczono informacje przydatne osobom o każdym poziomie wiedzy: profesjonalistom z branży, przyszłym biorcom licencji i studentom.

Więcej: Gazeta Prawna, 10 - 12 stycznia 2003
Gazeta Prawna

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018