13.01.2003

Franczyza z PKN Orlen

Stowarzyszenie zrzeszające stacje patronackie Orlenu oraz Polski Koncern Naftowy podpisały protokół uzgodnień w sprawie zasad dalszej współpracy

Negocjacje między PKN Orlen a stacjami patronackimi koncernu zbliżają się do finiszu.

Stowarzyszenie zrzeszające operatorów działających pod logo Petrochemii Płockiej podpisało z koncernem protokół uzgodnień. Obecnie prowadzone są rozmowy na temat m.in. programu motywacyjnego i korzystniejszych upustów cenowych.

Jak donosi pismo „Stacja benzynowa”, do końca roku 2002 PKN Orlen miał podpisać z kilkudziesięcioma stacjami patronackimi pierwsze umowy franchisingowe. Doprowadzenie do tych uzgodnień to duży postęp w negocjacjach. Jeszcze nie tak dawno operatorzy niebieskich stacji zapewniali o złożeniu do sądu pozwu przeciwko Orlenowi. Płocki koncern oskarżali o nieprzestrzeganie umów, na podstawie których mieli kupować paliwo po preferencyjnych cenach. Teraz - wydaje się - konflikt wygasa i pojawia się szansa na lepszą współpracę.

Ze względu na obowiązujące standardy w PKN Orlen nie wszyscy właściciele zrzeszonych w firmie stacji patronackich będą mogli zawrzeć umowy franchisingowe. Taką informację przekazał Marek Meksuła, kierownik działu sieci stacji patronackich i fraczyzowych PKN Orlen, podczas spotkania przedstawicieli stacji patronackich z władzami koncernu paliwowego. Spotkanie to zorganizował Krajowy Związek Stowarzyszeń Stacji Patronackich. Wówczas to doszło również do podpisania protokołu uzgodnień między koncernem a szefami stacji patronackich dotyczący zasad dalszej współpracy.

Wspólne spotkania tego typu odbywać się będą cyklicznie. Właściciele stacji patronackich PKN–u mieliby spotykać się z pracownikami działu sieci patronackich i franchisingowych Orlenu co miesiąc.

Więcej: Stacja Beznzynowa, styczeń 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0