EF English First na Targach On-line

Środa
15.01.2003
Gościem Targów On-line był Maciej Poniatowicz z EF English First.
 

kwiatuszek: Czy konieczna jest znajomość języka angielskiego, aby móc prowadzić szkołę EF English First?
Maciej Poniatowicz: Znajomość angielskiego nie jest konieczna, aczkolwiek bardzo pomocna ze względu na zatrudnienie nauczycieli Native Speakerów.

nauczycielka: Nie umiem sobie wyobrazić, że można sprzedawać co takiego jak sposób nauczania. Proszę to wytłumaczyć...
Maciej Poniatowicz: Koncepcja nauczania EF English First to nie tylko sama metoda, ale sposób na prowadzenie dochodowego przedsięwzięcia.
Jeżeli chodzi o specyfikę nauczania w EF English First jest to metoda komunikatywna, wykorzystująca autorskie materiały dydaktyczne zarówno dla studentów jak i nauczycieli: podręczniki, kasety audio-video, CD-ROMy, internet. Nauczyciele pracujący w placówkach franchisingowych są odpowiednio przeszkoleni przez Dyrektora Metodycznego zatrudnionego w regionalnym biurze EF w Warszawie.

Julka: Czy Wasza szkoła współpracuje z British Council?
Maciej Poniatowicz: Z British Council współpracujemy w zakresie przygotowywania studentów do egzaminów Cambridge, które są tam przeprowadzane. Nasz Dyrektor Metodyczny jest egzaminatorem z ramienia Cambridge University, dlatego coraz więcej studentów skutecznie przygotowuje się u nas do FCE, CAE, CPE.

maza: W informacji o firmie w Katalogu na portalu jest punkt "Podstawowe wymagania sieci" a w nim informacja: własny kapitał na inwestycję (przynajmniej częściowo). Co znaczy "przynajmniej częściowo"?
Maciej Poniatowicz: W wymaganiach mówimy o częściowym, własnym kapitale na inwestycję. Nie ma złotej reguły jaka powinna być to część, pożyczony kapitał ma to do siebie, iż trzeba go oddać z procentem, co wpływa na rentowność przedsięwzięcia i okres zwrotu. Inwestor musi to wziąć pod uwagę i uwzględnić w kalkulacji.
Nasi dotychczasowi franchisobiorcy korzystają także z kredytów bankowych.

ewa: Czy w waszym biznesie odczuwa się recesję, która panuje w gospodarce, czy też ten segment rynku kieruje się swoistymi zasadami?
Maciej Poniatowicz: Badania OBOP-u za 2001 rok wykazały, że wydatki na pozaszkolne kształcenie dzieci wzrosły o 17%, z czego ponad 2/3 przypada na kursy językowe. Niewątpliwie część ludności ograniczyła swoje budżety, jednakże edukacja postrzegana jest jako inwestycja i wiedza pomaga w osiągnięciu sukcesu.

miro: 1. Czy w waszych szkołach proponujecie naukę tylko języka angielskiego, czy również innych języków?
2. Jak duży jest obecnie rynek polski, jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego, biorąc pod uwagę konkurencję?

Maciej Poniatowicz: W szkołach EF English First specjalizujemy się w nauczaniu jęz. angielskiego, a dla osób chcących poznawać inne języki mamy kursy wyjazdowe do szkół EF w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Rosji, Chin, Słowenii, Maroko, Ekwadoru.
Maciej Poniatowicz: Biorąc pod uwagę poziom znajomości angielskiego wśród Polaków na tle innych krajów europejskich rynek polski jest bardzo głębokim rynkiem. Pomaga nam fakt, iż Polacy są narodem ambitnym i mobilnym.
Duża grupa osób deklarujących znajomość angielskiego stanowi także istotną bazę naszych klientów, gdyż proponujemy szereg kursów specjalistycznych: biznesowych, dla lekarzy, prawników, bankowców, itp. Jak już wspomniałem konkurencja nie zawsze jest dobrze zorganizowana, nam pomaga też fakt, iż lokalne szkoły są prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców dobrze znających rynek oraz odpowiednio zmotywowanych. To jest klucz do zbudowania ogólnopolskiej sieci kilkudziesięciu szkół EF w ciągu najbliższych kilku lat.

Tadeusz: Czy EF pomaga w rekrutacji nauczycieli i metodyka szkoły?
Maciej Poniatowicz: Kluczową funkcją w strukturze każdej szkoły EF English First jest dyrektor metodyczny, który jest zazwyczaj rekrutowany przez EF spośród sprawdzonej kadry.
Możliwe są też takie rozwiązania, kiedy franchisobiorca przedstawia dobrego nauczyciela, który będzie pełnił funkcję Dyr. Metodycznego. EF szkoli taką osobę.
Oczywiście pomagamy wyselekcjonować najlepszych lokalnych nauczycieli i rekrutujemy Native Speakers w swoich centrach rekrutacyjno-szkoleniowych w Wlk. Brytanii, USA, Kanadzie i Australii.

Julka: Czy za pośrednictwem EF można wyjechać na kurs za granicę, lub zdobyć pracę połączoną z nauką języka angielskiego?
Maciej Poniatowicz: Są dwa programy zagraniczne EF polegające na nauce języka i zdobywaniu doświadczenia zawodowego:
1. Cultural Care AuPair - dla osób 18 - 26 lat, roczny pobyt w USA połączony z opieką nad dziećmi i nauką ang.
2. Kurs językowy w Wlk. Brytanii w szkole EF połączony z praktyką w firmie. Po katalog i szczegółowe informacje proszę dzwonić do biura w Warszawie, tel. (22) 825 00 70

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Ruszają regionalne targi franczyzy

Assignment Writing Service the writer affiliated with the writing companies are highly qualified as the criteria of being a professional writer is Master’s degree at least...

8 wypowiedzi
ostatnia 26.05.2018
Promocja firmy w katalogach internetowych

Jak maiłabym wybrać firmę, która ma moją firmę rozreklamować w katalogach, czy poprowadzić kampanię AdWords to zdecydowałabym się na popularnego i skutecznego...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

Może warto pomyśleć o filmie promocyjnym czy produktowym? Produkcja tego rodzaju filmów może się zająć http://www.imperiafilm.com/ z Krakowa. Dla nas zrobili...

202 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jak zareklamować mały sklep przez Internet?

Ja wynajęłam firmę https://www.grupafaro.pl/ do prowadzenia dla mnie reklam adwords w google i są skuteczni, przybywa mi wejść i klientów. Także mogę polecić, widać...

64 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Majątek pod ochroną

Apk ideas makes no representations, warranties, or assurances as to the accuracy Read More

1 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

A może tak reklama tv?

202 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Szukam szkoleń dla bezrobotnego

Szkolenia zawodowe z zakresu spawania stali czy zgrzewania termoplastycznych tworzyw sztucznych możecie zrobić w ośrodku szkolenia zawodowego MAR-PLAST ...

30 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Reklama na samochodzie czyli oklejanie folią to tez dobra opcja. W Łodzi okleicie m.in. w http://verde-druk.pl/ Nam oni oklejali, u nich tez zamawialiśmy ulotki i...

400 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018