EF English First na Targach On-line

Środa
15.01.2003
Gościem Targów On-line był Maciej Poniatowicz z EF English First.
 

Tadeusz: Mówił Pan o konkurencji. Jak sam Pan przyznał jest kilkanaście dobrze zorganizowanych szkół. Dlaczego więc mam wybrać właśnie EF, aby nauczyć się angielskiego? Czy posiadacie co czego nie mają pozostałe szkoły?
Maciej Poniatowicz: Posiadamy rzeszę ok 2 mln. klientów na wiecie i kilkunastu tysięcy klientów w Polsce potwierdzających skuteczność nauczania w szkołach EF English First. Osoby poszukujące dobrej lokalnej szkoły językowej kierują się kilkoma podstawowymi kryteriami:
1. Jakość kształcenia - jedynie EF posiada system zarządzania jakością i certyfikat ISO 9002.
2. Cena - EF oferuje narzędzia tzw. added value, tzn. więcej za taka samą ilość pieniędzy. Nasi studenci w ramach konkurencyjnej ceny otrzymują wszystkie materiały dydaktyczne, nieograniczony dostęp do internetu, biblioteczki, dodatkowe zajęcia pozaszkolne, itp.
3. Obsługa klienta - oferujemy bardzo elastyczny program oraz system szkoleń z technik sprzedaży. 3. Lokalizacja - staramy się być łatwo dostępni i stąd decyzja o powiększeniu sieci na zasadzie franchisingu. 4. Międzynarodowe certyfikaty - program nauczania w EF został autoryzowany przez autonomiczny amerykański Uniwersytet Suffolk Univerity, z Bostonu. Studenci EF English First mają możliwość otrzymania dyplomu Suffolk University bez dodatkowych egzaminów.

pasikonik: Ilu muszę mieć uczniów, żeby wyjść na swoje? Powiedzmy, ze szkoła ma ok. 200 m kwadratowych (4-5 klas), a miasto 100 tys. ludzi. I co mam robić w wakacje?
Maciej Poniatowicz: W stutysięcznym miecie spodziewałbym się poziomu break even w okolicy 100-120 studentów, dużo jednak zależy od konfiguracji kosztów stałych.
W czasie wakacji popularne są lokalne kursy intensywne oraz wyjazdowe do szkół EF w Wlk. Brytanii, USA, Malty, Francji, Niemiec, Hiszpanii, itd. od sprzedaży których otrzymuje Pan 15% prowizję.

Julka: Co należy wziąć pod uwagę, poszukując lokalizacji dla szkoły? Czym się kierować w przypadku dużego miasta i małego? Czy w Warszawie korzystniej byłoby otworzyć szkołę w centrum miasta czy lokalną w dzielnicy?
Maciej Poniatowicz: Poszukując odpowiedniego lokalu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dostępność dla klientów i cenę. Nie musi to być ścisłe centrum, ale przynajmniej w pobliżu znaczącego ciągu komunikacyjnego. Nie musi to być poziom parterowy, gdyż klientom nie przeszkadza 1, 2 czy nawet 3 piętro w przypadku szkoły. Oczywiście ważna jest możliwość takiej aranżacji lokalu, aby zorganizować recepcję, kilka pomieszczeń dydaktycznych i dwa administracyjne.
W Warszawie mamy już szkołę przy Placu Unii Lubelskiej, jednakże planujemy zorganizowanie kilku filii franchisingowych: jednej w centrum i 4-5 obsługujących większe dzielnice Warszawy. Chętnie zaopiniuję Pani/Pańskie propozycje...

pasikonik: Jakie prowadzicie akcje promocyjne? Ulotki, przystanki widziałem. Co jeszcze? Radio, TV?
Maciej Poniatowicz: Duża część naszych klientów trafia do nas z polecenia, co nas niezmiernie cieszy. Akcje promocyjne oparte są na:
- ulotkach, plakatach
- reklamach w prasie (głównie Gazeta Wyborcza i prasa młodzieżowa)
- kampanię radiową z głosem Zamachowskiego mielimy tylko raz, radio nie jest głównym medium
- TV jest zbyt droga, nie wykluczam jednak, że w momencie osiągnięcia ilości kilkunastu placówek w większych miastach w Polsce pojawimy się w TV
- dużo i często kooperujemy z firmami, skąd rekrutują się nasi studenci

Marta: Jakie szkolenia muszą przejść właściciele nowych szkół w systemie? A jakie jego pracownicy? Ile trwają i jaki jest ich program?
Maciej Poniatowicz: Szkolenia dla właściciela licencji i dyrektora szkoły (nie zawsze jest to ta sama osoba) są kompleksowe i obejmują:
- wprowadzenie do metodyki nauczania w EF English First
- marketing and sales
- staff management
- komputerowy system administracyjny - obsługa
- finanse
- sprzedaż innych programów EF
- troubleshooting
Cały cykl szkoleniowy trwa ok. 2 tygodnie.
Poszczególni pracownicy mają kilkudniowe szkolenie adekwatnie do pełnionych przez nich funkcji.
Szkolenia nie są dodatkowo płatne, jest to część integralna pakietu franchisingowego kupowanego przez biorcę.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Very nice article, I enjoyed reading your post, very nice share, I want to twit this to my followers. Thanks!. Vitamin B12

67 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thank a lot. You have done excellent job. I enjoyed your blog . Nice efforts Vitamin E

67 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Kredyt bankowy

Coraz więcej firm pozabankowych sprawdza różne bazy, więc pożyczkę nie tak łatwo dostać,warto przeczytać aby się trochę dowiedzieć na ten temat: Darmowy poradnik...

50 wypowiedzi
ostatnia 23.06.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Polecam www.krispolppoz.pl, to wsparcie PPŻ o BHP jakie przyda się w każdej firmie. Prowadzą szkolenia i sprzedają artykuły. Maja całkiem dobry cennik, na stronce macie...

21 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I think I have never seen such blogs ever before that has complete things with all details which I want. So kindly update this ever for us. Vitamin B1

67 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

You have done a amazing job with you website Vitamins

67 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Hello guys do you know that going through a review of websites will give you much insight about it which you can’t know by simply visiting it,Here is the...

67 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Wg mnie najlepiej na wsi sprawdzi się biznes internetowy, najlepiej ze sklepem stacjonarnym, ale w tematyce, która zainteresuje, chociażby rolników, szczególnie, jeśli w...

121 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018