15.01.2003

EF English First na Targach On-line

Gościem Targów On-line był Maciej Poniatowicz z EF English First.

maza: Miasto 80 tys. mieszkańców. Jak duży lokal może być potrzebny? Ile czasu zazwyczaj mija od pierwszych kontaktów z Waszym przedstawicielem do otwarcia szkoły?
Maciej Poniatowicz: W 80 000 mieście sugerowałbym poszukanie lokalu o powierzchni ok. 180 do 200 m.kw.
Od momentu podjęcia rozmów o współpracy do ich zakończenia mija min. kilkanaście tygodni. Potem ok. 3 miesiące na zorganizowanie przedsięwzięcia, szkolenia, rekrutację kadry, adaptację lokalu. Dzisiaj rozmawiam z osobami pragnącymi otworzyć szkołę jesienią b.r.

Redakcja: Nasze spotkanie się kończy. Prosimy o zadawanie ostatnich pytań.

waldek: Na jaki okres zawieracie Państwo umowy franchisingowe ze swoimi biorcami i jakie warunki muszą zostać spełnione w celu ewentualnego przedłużenia obowiązywania takiej umowy?
Maciej Poniatowicz: Umowa franchisingowa zawierana jest na okres 10 lat z możliwością jej automatycznego przedłużenia o ile obie strony zadeklarują chęć dalszej współpracy. Dopuszczane są renegocjacje umowy, okres 10 lat to przecież cała era w życiu firmy...

adam: Ile można wyciągnąć z waszego biznesu w najlepszym miesiącu, a ile w najgorszym?
Maciej Poniatowicz: W najlepszym miesiącu widziałem przychody ponad 250 000 PLN (październik), natomiast w najgorszym kilka tysięcy (sierpień, kiedy szkoła była przez większy okres czasu zamknięta).

Maciej Poniatowicz: Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w czacie i życzę udanych przedsięwzięć w 2003 roku!

<-- WSTECZ

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0