16.01.2003

Buty na ścianie

Mieniąca się kolorami ściana jest tłem dla ekspozycji butów wykonanych na podstawie kosmicznych technologii. Raz jest różowa, raz zielona, to znowu niebieska.

Takiej ściany jeszcze stolica nie widziała. Ściana znajduje się we flagowym sklepie adidasa na Marszałkowskiej. Na półkach z cienkiego pleksi stoją buty. Klienci na widok eksplodującej kolorami ściany reagują różnie.

- O, popsułem - zmartwił się młody chłopak. Gdy chciał zdjąć z półki srebrnego adidasa, ściana nieoczekiwanie z różowej zmieniła się w zieloną. - Jak u Viana, muszę zobaczyć - ożywili się znajomi, gdy im o tym powiedziałam.

- Czy pracownicy sklepu nie dostają oczopląsu? - pytam Olę Młynarską, szefową sprzedaży detalicznej w adidas Poland. - Ależ skąd. Ściana daje delikatną poświatę, a nie ostre dyskotekowe światło - zapewnia.

Jak ją skonstruowano? Otóż pokrywa ją warstwa cienkiego pleksi, a za nią zamocowano lightboxy z różnokolorowymi świetlówkami. Kolorami, ich intensywnością i częstotliwością zmian steruje programator.

Więcej: Gazeta Wyborcza, Gazeta Stołeczna, 10 stycznia 2003, str.2

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0