03.02.2003

Five o’clock w katalogu firm

W katalogu firm franchisingowych prezentujemy ofertę sieci sklepów z herbatą i kawą „Five o’clock”.

W potocznej opinii smakoszami herbaty są Anglicy, ale przecież Rosjanie od wieków podejmowali gości herbatą z samowara, a w Polsce znajduje się ona na czele najczęściej spożywanych napojów. Z badań rynku wynika, że Polacy bardzo lubią pić herbatę i robią to parę razy dziennie.

Sklepy oferują obecnie duży wybór gatunków - pudełka i puszki z herbatą zajmują wiele półek i regałów sklepowych. W latach 90-ych zaczęły powstawać sklepy specjalizujące się w sprzedaży herbat smakowych, pochodzących z najdalszych zakątków świata, niedostępnych dotąd na rynku. Jednym z nich są sklepy o nazwie Five o'clock, które znaleźć można w Poznaniu, Łodzi, Jankach k/Warszawy, Krakowie, Wrocławiu, Koninie i Kołobrzegu. Można w nich kupić najróżniejsze gatunki herbaty, pochodzące z plantacji rozsianych po całym świecie, a także zapoznać się ze sposobami jej parzenia.

W Five o'clock amatorzy znajdą także wybór akcesoriów do parzenia i picia herbaty: od matalowych zaparzaczy, kubeczków ceramicznych i porcelanowych, aż po filiżanki, czarki i całe serwisy. Klientom, którzy piją słodką herbatę, Five o`clock proponuje cukier trzcinowy i kandyzowany.

Firma Brzezicki, założyciel sieci, importuje herbaty z całego świata już od ponad 12 lat. Ideą przyświecającą działalności firmy było wprowadzenie na polski rynek najlepszych, niedostępnych za czasów socjalizmu gatunków herbat. Aby zrealizować ten cel, uruchomiono sieć sklepów "Five o'Clock".

Klienci znajdą tu herbaty z Indii, Chin, Cejlonu, Tajwanu, Afryki, Ameryki Płd., a także gliniane, ceramiczne i porcelanowe akcesoria do przygotowania i picia naparu oraz różnego rodzaju pojemniki do przechowywania herbaty.

"Five o`clock" oferuje nie tylko herbaty. Miłośnikom "małej czarnej" proponuje się kawy ziarniste pochodzące z Kolumbii, Kenii, Brazylii, jak również mocne włoskie mieszanki. Kawę można , na życzenie klienta, zmielić na miejscu.

Info: Sieć butików „Five o’clock”

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Małgorzata Samborska

dziennikarz
Napisz do autora