Five o’clock w katalogu firm

Poniedziałek
03.02.2003
W katalogu firm franchisingowych prezentujemy ofertę sieci sklepów z herbatą i kawą „Five o’clock”.
 
W potocznej opinii smakoszami herbaty są Anglicy, ale przecież Rosjanie od wieków podejmowali gości herbatą z samowara, a w Polsce znajduje się ona na czele najczęściej spożywanych napojów. Z badań rynku wynika, że Polacy bardzo lubią pić herbatę i robią to parę razy dziennie.

Sklepy oferują obecnie duży wybór gatunków - pudełka i puszki z herbatą zajmują wiele półek i regałów sklepowych. W latach 90-ych zaczęły powstawać sklepy specjalizujące się w sprzedaży herbat smakowych, pochodzących z najdalszych zakątków świata, niedostępnych dotąd na rynku. Jednym z nich są sklepy o nazwie Five o'clock, które znaleźć można w Poznaniu, Łodzi, Jankach k/Warszawy, Krakowie, Wrocławiu, Koninie i Kołobrzegu. Można w nich kupić najróżniejsze gatunki herbaty, pochodzące z plantacji rozsianych po całym świecie, a także zapoznać się ze sposobami jej parzenia.

W Five o'clock amatorzy znajdą także wybór akcesoriów do parzenia i picia herbaty: od matalowych zaparzaczy, kubeczków ceramicznych i porcelanowych, aż po filiżanki, czarki i całe serwisy. Klientom, którzy piją słodką herbatę, Five o`clock proponuje cukier trzcinowy i kandyzowany.

Zdjęcie pizzy w rożku serwowanej w Crazy Piramid Pizza.

Firma Brzezicki, założyciel sieci, importuje herbaty z całego świata już od ponad 12 lat. Ideą przyświecającą działalności firmy było wprowadzenie na polski rynek najlepszych, niedostępnych za czasów socjalizmu gatunków herbat. Aby zrealizować ten cel, uruchomiono sieć sklepów "Five o'Clock".

Klienci znajdą tu herbaty z Indii, Chin, Cejlonu, Tajwanu, Afryki, Ameryki Płd., a także gliniane, ceramiczne i porcelanowe akcesoria do przygotowania i picia naparu oraz różnego rodzaju pojemniki do przechowywania herbaty.

"Five o`clock" oferuje nie tylko herbaty. Miłośnikom "małej czarnej" proponuje się kawy ziarniste pochodzące z Kolumbii, Kenii, Brazylii, jak również mocne włoskie mieszanki. Kawę można , na życzenie klienta, zmielić na miejscu.

Info: Sieć butików „Five o’clock”
Małgorzata Samborska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018