Dr Irena Eris na Targach On-line

Środa
05.02.2003
Gościem Targów On-line była Agata Bielecka z Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris.
 

Redakcja: Witamy wszystkich uczestników spotkania. Na Państwa pytanie odpowiadać będzie p. Agata Bielecka z Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.

madlin: Kto może być franczyzobiorcą, czy może to być magister zarządzania i organizacji, jedynie po kursie kosmetycznym II stopnia?
Agata Bielecka: Franczyzobiorcą może być osoba, która po pierwsze ma pieniądze do zainwestowania, po drugie rozumie i jest gotowa się podporządkować idei Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris. Obdarzy zaufaniem Laboratorium, a Laboratorium zaufa tej osobie. Żadne konkretne kwalifikacje nie są potrzebne, aczkolwiek bardzo przydatne jest doświadczenie w prowadzeniu interesu polegającego na świadczeniu usług.

madlin: Czy jest możliwa pomoc w uzyskaniu kredytu na rozpoczęcie działalności w ramach sieci?
Agata Bielecka: Eris stara się udzielać wszechstronnej pomocy przy organizacji Instytutu i dotyczy ona w niektórych przypadkach również pomocy w uzyskaniu kredytu czy leasingu. Są to jednak działania nie standardowe, niezawarte w umowie franczyzowej, a ich podjęcie zależy od specyfiki konkretnej sytuacji partnera.

Gosia: Na jaką konkretną opiekę może liczyć biorca licencji przed i po podpisaniu umowy? Proszę wymienić trzy najważniejsze elementy.
Agata Bielecka: Dostaje konkretne narzędzie do zrobienia biznes-planu oraz doradztwo w zakresie wyboru lokalu i rekrutacji personelu. A po podpisaniu umowy franczyzowej - projekt i nadzór nad realizacją adaptacji lokalu, pakiet szkoleń dla całego personelu i właściciela, promocja sieci.

Gosia II: Jaka jest wysokość inwestycji dla biorcy licencji i po jakim czasie może on liczyć na zwrot kosztów?
Agata Bielecka: Koszt adaptacji lokalu waha się między 500 a 2000 zł m/kw. Koszt wyposażenia gabinetu kosmetycznego to około 7500 Euro, stanowiska fryzjerskiego 13 000 Euro i gabinetu lekarskiego 9 000 Euro plus koszt mebli i drobnego dodatkowego wyposażenia, koszt wyposażenia Instytutu zależy ilości gabinetów, a ilość gabinetów zależy od wielkości miasta.

Radek W: Czy w najbliższym czasie planujecie znacząco powiększyć liczbę swoich gabinetów? Czy macie jakąś konkurencję, która może powstrzymać ten rozwój?
Agata Bielecka: Planujemy znaczny wzrost ilości Instytutów w 2003 r. Chcemy otworzyć w Polsce 10, a poza granicami 3. Nic nie zapowiada powstrzymania takiego rozwoju.

Birca A: Czy jesteście bardziej skłonni otworzyć swój gabinet w centrum handlowo-usługowym czy raczej może w centrum miasta?
Agata Bielecka: Raczej w centrum miasta. Zależy nam na miejscach cichych i prestiżowych.

Radek W: Czy związku z tym planujecie może otworzyć swój gabinet w Toruniu albo może we Włocławku? A jeśli nie w tych miastach, to gdzie?
Agata Bielecka: Tak i w Toruniu i we Włocławku. Zależy nam na Toruniu i na Włocławku. Prosimy o kontakt na adres mailowy: agata.bielecka@eris.pl

Adam: Co przyczyniło się do Państwa decyzji, aby rozwijać sieć na zasadach franchisingu? Czy uważacie państwo, że metoda ta przynosi lepsze efekty niż otwieranie własnych placówek?
Agata Bielecka: Tak, uznaliśmy franczyzę za najlepszą metodę ochrony i rozwoju marki Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, ponieważ umowa najbardziej precyzyjnie formułuje obowiązki obu stron. Franczyza gwarantuje pełne zaangażowanie ze strony biorców, czego nie da się osiągnąć tworząc własny oddział.

Max: Czytałem, że od tego roku Irena Eris będzie oferować usługi fryzjerskie. Czy może Pani coś więcej na ten temat powiedzieć?
Agata Bielecka: Tak Kosmetyczne Instytuty oferują usługi fryzjerskie w oparciu o współpracę z firmą Wella Polska.

malluk: Czy w gabinetach Eris jest stosowana tleno-terapia? Co Pani o niej sądzi?
Agata Bielecka: Nie stosujemy tlenoterapii, ponieważ uznajemy ją za metodę wysokospecjalistyczną, wymagającą specjalnych uprawnień, natomiast podstawą wszelkich zabiegów stosowanych w Instytutach jest ich bezpieczeństwo i sprawdzone korzyści dla klientów. Sukces naszych zabiegów jest oparty na naszych produktach i cały wysiłek kierujemy w projektowanie i produkcję najwyższej jakości preparatów profesjonalnych.

Ola: Chciałabym wiedzieć, dlaczego nie macie Państwo specjalnej linii dla alergików lub nie zadbacie o hypoalergiczne komponenty w produktach?
Agata Bielecka: W każdym Instytucie można uzyskać poradę dermatologa, może dotyczyć ona również problemów alergików i każda kuracja dermatologiczna wspomagana jest naszymi produktami, wśród których znajdują się produkty pomocne w alergiach.

Gosia: Czy Dr Irena Eris pomaga w znalezieniu właściwej lokalizacji?
Agata Bielecka: Zasadniczo nie, ale zdarzają się przypadki, kiedy do nas trafiają oferty kupna bądź wynajmu lokali, a wtedy przekazujemy je osobom zainteresowanym.

max: Chciałem uzyskać więcej informacji o usługach fryzjerskich. Mam taki zakład w centrum 80 tys. miasta powiatowego, 150 metrów kw.(+ ewentualnie piętro o podobnej powierzchni). Jak mogę przystąpić do sieci Instytutów?
Agata Bielecka: Usługi fryzjerskie w Instytutach są uzupełnieniem oferty kosmetycznej i nigdy nie dominują. Gdyby zdecydował się Pan na rozmowę to proszę o kontakt i podanie namiarów mailem na adres: agata.bielecka@eris.pl

pasikonik: Czytałem o Irenie Eris w Proficie. Czy tamta pani biorczyni odniosła sukces? W gazecie o tym nie napisali.
Agata Bielecka: Instytut opisany w artykule działa stosunkowo krótko, ale wszystko wskazuje, ze przedsięwzięcie odniesie sukces. Na pewno o sukcesie będzie można powiedzieć po roku działalności.

WIĘCEJ -->

Targi On-line

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018