12.02.2003

MAX&MAX na Targach On-line

Na pytania gości odpowiadał Wojciech Dąbrowski, dyrektor rozwoju Multisoft SA, operatora sieci supermarketów obuwniczych MAX&MAX i sklepów "U szewczyka".

Zofia W.: Nawiążę do pytania o zagranicę. W jakich krajach planujecie otworzyć swoje sklepy?
Wojciech Dąbrowski: Myślimy o inwestycjach w krajach ościennych za wyjątkiem Niemiec.

kaja: Kiedy pojawi się kolekcja wiosenna?
Wojciech Dąbrowski: Kolekcja wiosenna stopniowo jest już wprowadzana do sprzedaży. Pełną kolekcje wiosna 2003 będzie można zobaczyć w naszych sklepach na początku marca br.

Ania: Czy sklep na Puławskiej prowadzicie sami, czy prowadzi go franczyzobiorca?
Wojciech Dąbrowski: Sklep przy ul. Puławskiej jest sklepem franchisingowym.

pawwell: W jak wielkich miejscowościach zamierzacie inwestować?
Wojciech Dąbrowski: Analizując nasze dotychczasowe doświadczenia jak również obecną sytuację rynkową chcemy się skupić na miastach o liczbie mieszkańców większej niż 80 tys.

Jedi: Jak oceniacie obecną koniunkturę rynkową. Czy ma wpływ na tempo rozwoju sieci?
Wojciech Dąbrowski: Nszym zdaniem sytuacja rynkowa jest bardzo zła natomiast nie powinna mieć ona wpływu na rozwój naszej sieci. Oferta towarowa w naszych sklepach jest dostosowana do zasobności portwela klienta w obecnej sytuacji rynkowej.

pawwell: Jak zamierzacie efektywnie konkurować z takimi firmami jak Deichmann?
Wojciech Dąbrowski: Koncepcja MAX&MAX jest najlepszą odpowiedzią na poczynania Deichmanna. Uważamy, że nasza oferta towarowa jest lepiej dostosowana do naszego rynku. Chcę zaznaczyć, iż my produkujemy obuwie z myśla o polskim kliencie natomiast oferta Deichmann jest przygotowywana z myślą o rynku niemieckim. Ponadto naszym zdaniem cena jak i jakość naszych produktów jest lepsza. Porównanie wyników sklepów MAX&MAX i Deichmann o podobnych parametrach, znajdujących się w tym samym centrum handlowych pokazuje, że wychodzimy obronna ręką z tej konkurencji. Jest to na pewno kierunek na przyszłość.

Kasia: Dlaczego nazywacie się Multisoft? To bardziej kojarzy się z komputerami a nie z butami.
Wojciech Dąbrowski: Nazwa MULTISOFT wywodzi się z pierwszych miesięcy działalności firmy, kiedy to obecny Prezes Zarządu planował działalność w branży informatycznej. Po kilku miesiącach okazało się, że dużo bardziej rentownym jest handel obuwiem i tak od roku 1988 firma nieprzerwanie operuje w branży obuwniczej.

Kasia: Czy otwieracie jeszcze sklepy "U Szewczyka" czy już tylko skupiacie się na sieci MAX&MAX i Street MAX?
Wojciech Dąbrowski: Otwieramy dalej sklepy "U szewczyka" jednak tylko w mniejszych miastach.

Honda: Czy umożliwiacie wzięcie kredytu?
Wojciech Dąbrowski: Umożliwiamy skorzystanie z finansowania zewnętrznego. Wszystko zależy jednak od sytuacji finansowej naszego klienta i wielkości inwestycji. Przy pierwszej inwestycji w ramach naszej sieci można uzyskać do 30% dofinansowania z zewnątrz.

Honda: Czy zamierzacie robić spotkania dla biorców z całej Polski? Jeżeli tak, to gdzie i w jaki sposób miałyby się one odbywać?
Wojciech Dąbrowski: W przypadku zainteresowania współpracą proszę o kontakt pod nr. tel 0-601 30 30 56, 0-22 723 02 82-83, e-mail w.dabrowski@multisoft.pl
Prowadzimy indywidualne rozmowy z biorcami.

Redakcja: Nasze spotkanie dobiega końca. Prosimy o zadawanie ostatnich pytań.
Wojciech Dąbrowski: Dziękuję wszystkim za zadane pytania i życzę udanych inwestycji.

<-- WSTECZ

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0