24.02.2003

EF English First spotyka się z biorcami

W Łodzi, w piątek, 21 lutego odbyło się spotkanie EF English First z osobami zainteresowanymi prowadzeniem szkoły języka angielskiego.

W miniony piątek, 21 lutego, w Łodzi, odbyło się spotkanie EF English First z osobami zainteresowanymi franchisingową współpracą z firmą. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać oferty biznesowej zaprezentowanej przez dyrektora rozwoju sieci EF English First Macieja Poniatowicza. O doświadczeniach franchisobiorcy opowiadał Aleksander Czarnecki, właściciel szkoły EF English First w Łodzi.

Aleksander Czarnecki zaprerezentował potencjalnym biorcom wygląd szkoły, aranżację wnętrz, organizację administracji szkolnej oraz zasady działania w ramach sieci. Potencjalnych biorców licencji EF szczególnie interesowały kwestie finansowe, a zwłaszcza ile wyniosły realne koszty inwestycji, począwszy od wykupienia licencji poprzez remont do rozpoczęcia działalności szkoły. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak możliwe korzyści zarobkowe, wynikające z prowadzenia szkoły EF English First. Wszyscy obecni chcieli znać dokładne sumy, jakie szkoła EF English First jest w stanie zarobić.

Dlatego uwagę zebranych najbardziej przyciągnęły nowe ustalenia zawarte w pakiecie franchisingowym firmy. EF umozliwia wykup licencji na prowadzenie szkół z wyłącznością na dany region, tym samym pozwalając na tworzenie placówek satelitarnych. EF English First określił również nową kwotę licencyjną. Otóż, aktualnie wynosi ona 10 tys. USD, z czego połowa tej kwoty wraca do franchisobiorcy na wskazane przez niego wydatki (wystrój szkoły, lokalna kampania reklamowa) opisane w aneksie do umowy z EF English First.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora