03.03.2003

Powrót spodni „rurek”

Rurki – wąskie, dopasowane spodnie, które nosiło się w latach 80–tych wracają w wielkim stylu. Dzwony idą w odstawkę. Przynajmniej w teorii.

Wszystko dlatego, że wcale nie mamy ochoty rezygnować z kupowania dzwonów – szerokie spodnie nawiązujące stylistyką do lat 70, wciąż są w Polsce na topie. Tymczasem projektanci pracujący dla wielkich marek odzieżowych (Levi’s, Wrangler, Lee) są zdania, że era dzwonów definitywnie minęła.

Levi’s już półtora roku temu zaprojektował pierwsze fasony rurek – dopasowanych i wąskich (ale nie zwężających się do dołu) spodni. Są niemal identyczne jak te noszone w latach 80 – ch. Pierwsze takie modele zaczynają już pokazywać się w sklepach razem z wiosenną kolekcją. Przykładem może być Levi’s 555 dla dziewcząt z wywijanymi nogawkami i o niskim stanie. Firmy nie odstrasza fakt, że w całej Europie wciąż świetnie sprzedają się dzwony.

- Przewidujemy, ze moda na rozszerzane spodnie przeminie nagle, prawie z dnia na dzień. Niestety nie wiemy, kiedy ten moment nastąpi, ale już teraz przygotowujemy się do nowego trendu- tłumaczy Gazecie Wyborczej Ewa Miżejewska, produkt menedżer na Europę Wschodnią w firmie Levi Strauss Poland.

W ofercie włoskiego Diesla spodnie typu rurki pojawiły się już w kolekcji jesienno-zimowej. Jak mówi Gazecie Wyborczej Agnieszka Dymińska z firmy Wolwpol, dystrybutora marki w Polsce, zainteresowanie było jednak umiarkowane. Być może ludzie niechętnie rezygnują z tego w czym czują się wygodnie. - Jestem przekonana, że rurki będą powoli wypierać fasony o rozszerzanych nogawkach i zdobywać nasz rynek - mówi dziennikowi Agnieszka Dymińska . - Zależy nam, żeby te światowe trendy pokazywać w Polsce.

W ostatniej kolekcji do Polski trafiło kilkanaście par rurek w militarnym stylu. Choć każda z nich kosztowała około 600 złotych, rozeszły się jak świeże bułeczki.

Więcej: Anna Krężlewicz, Gazeta Wyborcza, Supermarket, piątek 28 lutego 2003, str.1

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0