05.03.2003

Camille Albane na Targach On-line

Gościem Targów On-line był Wiesław Flis z sieci Camille Albane.

Redakcja: O godzinie 10 rozpocznie się spotkanie z Wiesławem Flisem, dyrektorem rozwoju sieci Camille Albane.

halimar: Proszę o ogólne przyblizenie zasad dla biorcy oraz sposobu współpracy.
Wiesław Flis: Franczyzobiorca musi spełniać wymagania związane z posiadaniem kapitału oraz posiadać cechy osobowościowe pozwalające na samodzielne zarządzanie salonem wg standardów Camille Albane. Przede wszystkim kandydat na franczyzobiorcę musi chcieć działać w grupie oraz potrafić utrzymać standard systemu we wszystkich jego aspektach. Szczegółowe informacje w prezentacji na portalu franchising.pl

pasikonik: Czym różni się Camille Albane od JLD?
Wiesław Flis: Oferta Camille Albane skierowana jest do innej grupy klientów, bardziej wymagającej. Styliści Camille Albane kreują wizerunek klientki w innym standardzie obsługi niż w salonach JLD. Salony CA oferują również szerszy asortyment usług, nie tylko fryzjerskich, np. przedłużanie włosów, makijaż.

Zosia: Czy obecnie funkcjonujące zakłady Camille Albane to franchising?
Wiesław Flis: Od 8 marca będzie funkcjonowało 10 salonów Camille Albane, z tego 8 są to salony działające na zasadzie licencji franchisingowej.

Marek: Jaka lokalizacja jest najlepsza? Duże miasto, czy mniejsze. Centrum czy może dzielnica? Kto jest Waszym klientem?
Wiesław Flis: Lokalizacje w centrach miast (min. 60 tys. mieszkańców) lub wybranych centrach handlowych o odpowiedniej liczbie butików min. 60. Naszym klientem są kobiety wymagające, oczekujące usługi na wysokim poziomie w rozsądnej cenie. Np. strzyżenie i modelowanie 50 - 55 zł.

pasikonik: Czy dyrektor rozwoju sieci strzyże się w Camille Albane? Jaką robi sobie fryzurę?
Wiesław Flis: Tylko w Camille Albane. Fryzura zgodna z kolekcją fryzur Camille Albane wiosna - lato'2003.

Kamila: Kiedy otworzycie zakład bliżej "centrum" w Warszawie?
Wiesław Flis: Najbliższe otwarcie 8 marzec br. w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska ul. Targowa 72. Serdecznie zapraszam. W tym dniu wszystkie klientki mogą skorzystać z 50% rabatu na strzyżenie i modelowanie.

Monika: Jakie nakłady finansowe musi ponieść franczyzobiorca i co mieści się w tej opłacie?
Wiesław Flis: Należy posiadać kapitał w wysokości 140 tys. PLN netto (nie obejmuje remontu lokalu). Szczegóły na stronie franchising.pl

pasikonik: Powiedzmy, ze prowadzę Salon 2 lata. Ile według waszych symulacji mogę wyciagnąc na czysto miesięcznie?
Wiesław Flis: Muszę posiadać wiecej szczegółów na temat salonu, np. wielkość, liczba stanowisk, liczba zatrudnionych fryzjerów, asortyment usług, poziom cen, dane na temat konkurencji, lokalizacji, na temat grupy docelowej klientów aby móc mówić o rentowności tego przedsięwzięcia.

Kamila: Czy fryzjerzy Camille Albane biorą udział w pokazach mody, uczestniczą w konkursach fryzjerskich?
Wiesław Flis: Fryzjerzy uczestniczą w sesjach zdjęciowych, szkoleniach (min. w Paryżu) w przyszłości planujemy udział w konkursach fryzjerskich.

Marcin: Przeczytałem na portalu, że umowa jest podpisywana na okres 10 lat. Co póĽniej? Jest przedłużana? Zakład przechodzi na własność franczyzobiorcy?
Wiesław Flis: Istnieje możliwość przedłużenia umowy na kolejny okres. Szczegóły określa umowa franchisingowa. Wyposażenie fryzjerskie jest własnoscią franchisobiorcy.

Maria: Czy przeszkadza Wam doświadczenie w branży fryzjerskiej? Prowadzę własny zakład od kilku lat.
Wiesław Flis: Nie przeszkadza. Posiadamy salony w naszym systemie, które wcześniej funkcjonowały pod innym logo.

WIĘCEJ -->

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0