Camille Albane na Targach On-line

Środa
05.03.2003
Gościem Targów On-line był Wiesław Flis z sieci Camille Albane.
 

Zuzia: Jakich macie "znanych" klientów? Publiczne osoby podnoszą prestiż takim firmom.
Wiesław Flis: Publiczne osoby na pewno podnoszą prestiż, ale dlatego, że są publiczne nie możemy podawać ich nazwisk. Zapraszamy do salonów. Zawsze istnieje możliwość spotkania z nimi.

pasikonik: Ile fryzur umie zrobić fryzjer w Camille Albane? Jak jest szkolony? Czy przyjmujecie fryzjerów po szkołach zawodowych? Jak nim zostać?
Wiesław Flis: Przyjmujemy fryzjerów, którzy muszą przejść:
1/ Rozmowę kwalifikacyjną
2/ Sprawdzian zdolności (wykonanie fryzury na modelce)
3/ Szkolenie podstawowe Camille Albane w zakresie własnych technik strzyżenia i koloryzacji oraz zasad obsługi klientów
Każdy ma szansę zostać fryzjerem Camille Albane bez względu na wykształcenie. Zdecydowanie najważniejsze są praktyczne umiejętności oraz odpowiedni kontakt z klientem.

Maria: Czy można posiłkować się kredytem przy zakupie licencji?
Wiesław Flis: Nie, należy posiadać środki własne pozwalające sfinansować zakup licencji. Można korzystać z kredytu przy zakupie wyposażenia salonu lub adaptacji lokalu.

Adam: Na czym polega to, że wasze salony są nowej generacji?
Wiesław Flis: Związane jest to przede wszystkim z technikami strzyzenia i koloryzacji Camille Albane stosowanymi w salonie, samym konceptem obsługi klienta oraz wystroju salonu.

Julka: Czym różni się Camille Albane od Jacques Dessange?
Wiesław Flis: Technikami strzyżenia, konceptem obsługi klientki tzn. klientka obsługiwana jest przez 3 specjalistów w zakresie:
- stylizacji fryzury
-koloryzacji
- makijażu
Salony JD różnią się również architekturą wnętrza.

Adam: Dlaczego wchodzicie na rynek dopiero teraz, kiedy obecny jest już i Jean Louis David, i Franck Provost?
Wiesław Flis: Uważamy, że właśnie teraz jest to najlepszy moment wejścia na rynek. Wiemy co robi nasza konkurencja, staramy się być lepsi.

Julka: Jakie szkolenia proponujecie franczyzobiorcy? Czy są one cylkiczne, czy jednorazowe na początku? I czego te szkolenia dotyczą?
Wiesław Flis: Szkolenia w systemie Camille Albane obejmują:
1/ Szkolenie podstawowe w zakresie technik strzyżenia i koloryzacji Camille Albane przed otwarciem salonu
2/ Szkolenia trendowe 2 razy w roku związane z modą wiosna-lato-jesień-zima

Aleksander: Jaki jest okres zwrotu z inwestycji w salon CA?
Wiesław Flis: W zależności od lokalizacji (wielkości rynku) od 3 do 5 lat.

pasikonik: Na ile swoich punktów oceniacie potencjał polskiego rynku?
Wiesław Flis: Myślimy o 100, ale liczbę punktów będzie weryfikował rynek. Najważniejszy jest standard świadczonych usług w salonach Camille Albane, a nie ich ilość.

Aleksander: Ile salonów można otworzyć w Łodzi? Lepiej na Piotrkowskiej, czy w centrach handlowych?
Wiesław Flis: Zdecydowanie jesteśmy zainteresowani otworzeniem salonu w Łodzi w strefie centrum miasta ( nie koniecznie na ul. Piotrkowskiej). A drugi salon zamierzamy otworzyć w 2004 roku w Centrum Handlowym Manufaktura.

Adam: Jak przedstawiają się róznice cen usług między Camille Albane a waszą konkurencją?
Wiesław Flis: Pozycjonowanie cenowe Camille Albane po okresie otwarcia powinno być na poziomie wyższym o 10 - 15 % od naszej konkurencji.

Kamila: Czy sieć Camille Albane jest konkurencyjna wobec np. Jean Luis David. Proponujecie ten sam poziom usług i dla tego samego klienta?
Wiesław Flis: Na pewno jest konkurencyjna. Proponujemy inny standard usług. Nasza oferta jest skierowana do innego segmentu klientów oczekującego odpowiedniego standardu obsługi i usługi.

Micha: Ile salonów planujecie otworzyć w Warszawie?
Wiesław Flis: W 2003 roku planujemy otworzyć 3 salony. Najbliższe otwarcie 8 marca w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska. W 2004 roku kolejne 3. Docelową liczbę salonów będzie weryfikował rynek.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018