06.03.2003

Kanapkowy biznes

Jedna z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych sieci fastfoodów Subway zamierza w ciągu siedmiu lat otworzyć w Polsce 200 restauracji kanapkowych.

Konsumentów chce przekonać do siebie, oferując zdrowsze od hamburgerów kanapki, a franchisobiorców – stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu licencji, skromnymi wymaganiami lokalowymi i wyposażeniowymi.

- Już teraz obserwuję w Polsce duże zainteresowanie prowadzeniem naszych restauracji. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zgłosiło się do nas około 800 polskich inwestorów. To bardzo dużo jak na kraj o takiej wielkości jak Polska - powiedział Gazecie Prawnej Kris. A. Selka, wiceprezes Subway Sub-Sandiwches of Polska sp. z o.o., organizator sieci w naszym kraju.

Na połowę kwietnia zaplanowano otwarcie lokalu w Krakowie. W Polsce Subway jest jeszcze mało znany, ale przedstawiciele firmy uważają, że ambitne plany otwarcia 200 restauracji są całkowicie realne. Na razie istnieją tylko trzy lokale – dwa w Warszawie i jeden w Krakowie.

- Początki w Stanach były podobne, zaczynaliśmy od trzech restauracji w ciągu trzech lat. W sumie w 75 krajach świata funkcjonuje ponad 17 tysięcy restauracji. - powiedział Gazecie Prawnej Kris A.Selka.

Więcej: Julita Wróbel, Gazeta Prawna, Gazeta Gospodarcza, Franchising w Polsce, 28 lutego – 2 marca 2003 rok, str. IV

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0