12.03.2003

Przybywa barów Green Way

Sieć barów wegetariańskich Green Way powiększy się w najbliższych tygodniach o dwa kolejne lokale.

- Wkrótce podpiszemy umowy z franczyzobiorcami w Łodzi i Szczecinie - potwierdził Nowościom Gastronomicznym Marek Chudzik, prezes Green Way Sp. z o.o.

Spółka została założona przez trójmiejskie proekologiczne Stowarzyszenie Zielona Droga; ma obecnie 13 placówek w Polsce (m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy, Pile) i jedną za granicą (w Wiedniu). Sieć oferuje pakiet franczyzowy, w skład którego wchodzi m.in. podręcznik franczyzobiorcy, projekt wystroju wnętrza, szkolenie personelu, pomoc w otwarciu baru, pilotaż w zakresie kontroli jakości. Kwota potrzebna do uruchomienia baru to od 100 do 200 tysięcy złotych. Sieć nie pobiera opłat licencyjnych. Projekt architektoniczny przygotowuje samodzielnie spółka Green Way. Firma współpracuje stale z dostawcami części wyposażenia, takimi jak niemiecki, takimi jak niemiecki producent zmywarek Winterhalter Gastronom Polska Sp. z o.o., czy producent chłodziarek Kopel –Gastromasz S.C. z Bydgoszczy.

- Współpracujemy z firmami, które dają nam upusty, zazwyczaj podpisujemy stałe umowy” - powiedział Marek Chudzik.

Lokal powinien być dobrze usytuowany oraz mieć 100 – 200 mkw. - Mniejsze lokale nie potrafią zaspokoić istniejącego popytu - wyjaśnia Marek Chudzik.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, nr 1-3, marzec 2003, str. 25

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0