13.03.2003

Rozwój McDonald`s w Polsce

Słabe wyniki sieci Mc`Donald`s na świecie nie wpłyną na jej rozwój w Polsce

Nowości Gastronomiczne piszą o nowych planach Mc`Donald`s w Polsce

Polskie przedstawicielstwo McDonald`s zapewnia, że słabe wyniki całej sieci na świecie nie wpłyną na plany rozwojowe koncernu w Polsce.

Nasza firma działa globalnie, zarówno na lepszych jak i gorszych rynkach. Polska należy do rynków zdecydowanie lepszych – powiedział Nowościom Gastronomicznym Dominik Szulowski z McDonald`s Polska Sp. z o. o. W tym roku firma zamierza otworzyć kilkanaście nowych lokali, w większości McDrive. Dokładna ich liczba nie jest jeszcze znana, gdyż nie wszystkie lokalizacje zostały zatwierdzone. W najbliższym czasie ruszą nasze restauracje w Toruniu, Tomaszowie Mazowieckim oraz Płocku – dodał dla Nowości Gastronomicznym Szulowski. Ostatnio centrala McDonald`s ogłosiła pierwszą w swej historii stratę. Spowodowane to było m.in. zamknięciem 719 restauracji w USA i Japonii – największych rynkach korporacji. W Polsce nie ma oczywiście mowy o zamykaniu naszych lokali. Co więcej przez najbliższe 2 – 3 lata zamierzamy otwierać ich kilkanaście rocznie” – poinformował Nowości Gastronomiczne Szulowski

McDonald`s Polska nie ujawniła jednak na razie danych finansowych za rok 2002 r. Nie wiadomo również ile wynosi wartość inwestycji firmy w tym roku. Wiadomo jedynie, że każdy z lokali McDrive kosztuje ok. 3,2 mln. zł.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, marzec 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0