14.03.2003

200 barów Subway do 2010 roku

W ciągu siedmiu lat sieć Subway chce otworzyć w Polsce 200 barów.

Najbliższe plany Subwaya to otwarcia restauracji w Krakowie i we Wrocławiu dowiedziały się Nowości Gastronomiczne.

- Umowę licencyjną z krakowskim franczyzobiorcą już podpisaliśmy, lokal znajduje się w dobrym miejscu, w pobliżu rynku - powiedział Nowościom Gastronomicznym Kris A.Selka, wiceprezes Subway SubSandwiches of Polska Sp. z o.o. Dodał, że obydwie wzmiankowane restauracje powinny zostać otwarte w ciągu kilku miesięcy.

Licencja SubSandwiches kosztuje 10 tys. USD, potencjalny franczyzobiorca powinien doliczyć do tego koszt wyposażenia restauracji oraz pozyskania lokalu (60-120 mkw. powierzchni całkowitej w punkcie pozwalającym liczyć na sukces rynkowy). Projekt architektoniczny wnętrza jest przygotowywany w siedzibie głównej Subway w Milford w USA. Firma stale współpracuje z dostawcami wyposażenia (m.in. urządzenia do gastronomii, wyposażenie sal konsumpcji). W Polsce nie podpisała jeszcze takich umów, choć zamierza.

- Na razie sprzęt sprowadzamy z Europy Zachodniej, choć prowadzimy rozmowy z jednym z polskich producentów urządzeń gastronomicznych. Jest szansa, że je sfinalizujemy - dodał Kris A.Selka. Subway ma prawie 18 tysięcy restauracji w 75 krajach świata.

Więcej: Nowości Gastronomiczne, marzec 2003, nr 1-3, str. 22, 27 i 48

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0